První školní pocovidová exkurze

První školní pocovidová exkurze

V pondělí 28. června nás v areálu navštívili žáci ze Základní školy Bohutín. Exkurze po areálu LIKO-S pro ně byla součástí odměny v soutěži Srdce s láskou darované, kde zvítězili v kategorii Zvláštní cena za pomoc Zemi.

Děti byly první školní návštěvou, která k nám po covidu zavítala, a my jsme rádi, že je opět můžeme vzdělávat v tom, jak je pro nás příroda důležitá a jak si jí náležitě vážit.

Libor Musil, který provedl děti areálem, si s nimi povídal o tom, jak funguje oběh vody v přírodě a jak důležitou roli hrají v našem životě stromy. Bavil se s žáky i o tom, že je nutné změnit naše myšlení, abychom začali sloužit přírodě a byli s ní časem opět kamarádi, dále jak vznikají tornáda a proč bychom měli domy zabalit do zelených střechfasád.

Na vlastní kůži si děti mohly vyzkoušet, jaký teplotní rozdíl je na slunci, pod stromem, u zelené fasády a na zelené střeše. Poté všichni společně osadili truhlíky PlantBox rostlinkami. Truhlíky byly následně umístěny do naší kantýny, kde tak vznikl kousek zelené stěny.

Děti byly velmi chytré, pracovité, plné energie a nebály se ušpinit si ruce. Jsme rádi, že jsme jim mohli předat informace o tom, jak je důležité ozeleňovat naši planetu, abychom mohli žít s přírodou v harmonii.

Děkujeme a těšíme se na další exkurze!

LIKO-SCzech Best Managed Companies 2020Rodinný podnikCZGBCAMSPISO 14001ISO 9001