Pomohli jsme vytvořit nové udržitelné Manifesto Anděl

Pomohli jsme vytvořit nové udržitelné Manifesto Anděl

Gastroprojekt Manifesto v Praze zanedlouho otevře již svou třetí pobočku. A jelikož se zaměřil na udržitelnost, LIKO-S u toho nesměl chybět.

Architektonické duo Chybík + Krištof dostalo za úkol vytvořit udržitelný restaurační areál na nároží mezi pražským Andělem a Na Knížecí, který bude sloužit lidem – od gastronomických zážitků až po kulturní vyžití.

Udržitelnost vizionářského projektu se snažili prosadit v mnoha aspektech každodenního fungování tohoto streetfoodového komplexu. A proto si unikátní koncept Manifesta Anděl získal i naše sympatie. Myšlenka kvalitního streetfoodu snoubící důraz na ekologický provoz celého komplexu, to je něco, s čím doopravdy souzníme.

Nový gastronomický ráj v centru Prahy, jehož součástí je 15 restaurací a 2 bary, byl vybudován v areálu bývalé vietnamské tržnice a je protkaný řadou udržitelných inovací.

Jedním z inovativních řešení Manifesta je i náš jedinečný systém zelených stěn ze 100% recyklátu, který slouží nejen jako moderní designový prvek, ale i jako akustický absorbér a pohlcovač prachových částic. Do projektu jsme přispěli živou stěnou složenou z truhlíků PlantBox® i systémem modulárních zelených stěn BioTile®.

Věříme, že kvůli čím dál znatelnější urbanizaci je více než kdy dříve důležité chránit ve městech zeleň a napomáhat jí růst. Zelené stěny jsou cestou pro ekologickou přítomnost a udržitelnou budoucnost.

Naše živé stěny jsou příjemně doplňovány ještě dalšími udržitelnými prvky. Celé Manifesto Anděl je napojeno na energii z obnovitelných zdrojů, střechy jsou pokryty recyklovanou textilií a celý komplex využívá dešťovou vodou pro zálivku a čištění.

Součástí restauračního zařízení bude i kompostér, který promění biologický odpad a obaly z biomateriálů na substrát.

Otevření nového Manifesta Anděl se plánuje již brzy.

Foto: Chybík+Krištof

Prozkoumat Živé stavby

LIKO-SCzech Best Managed Companies 2020Rodinný podnikCZGBCAMSPISO 14001ISO 9001