Kanceláře podle požadavků specialistů IT

Kanceláře podle požadavků specialistů IT

Řešení kanceláří Erste Group IT v Bratislavě navrhlo studio Architekti Šebo Lichý na základě zadání od klienta a požadavků zaměstnanců pracujících v oblasti IT. Původně velký a hlučný open space nahradilo několik menších pracovních prostor, které jsou z větší části vytvořeny našimi prosklenými příčkami Omega a MICRA I. Posuvnou stěnou LIKO-Space lze podle potřeby oddělit větší zasedací místnost a odpočinkovou zónu.
Aby nevznikl chodbový efekt, jsou prostory zasedaček do hlavní komunikace přes skleněné příčky otevřené, přičemž je možné je od chodby oddělit pomocí tenkých závěsů, které vizuálně uzavírají tento prostor, ale zároveň lze přes ně vnímat jeho hloubku.
Dominantní barvou celého interiéru je černá, která je použita nejen na podlaze, ale prochází stěny až na samotný sádrokartonový podhled. Její použití v takovém rozsahu mělo několik důvodů. Hlavním důvodem bylo ztlumení nadměrného slunečního jasu, který prochází přes prosklenou fasádu, přičemž bylo třeba mít při práci s počítačem neustále zatažené žaluzie. Na druhé straně nechává vyznít výrazné barevné chillout zóny a kanceláře, které dávají každé části svou vlastní barevnou identitu. Z černého interiéru zároveň vystupují nasvícené zelené stěny, které přinášejí do kancelářského prostředí zeleň ve formě květináčů umisťovaných na vertikální ocelové konstrukci.

 

 

 

LIKO-SArt Of SpaceCZGBCAMSPCzech Best Managed Companies 2020