Jaroslav Šrom je stále naší součástí

Jaroslav Šrom je stále naší součástí

Čest památce člověka, který také vytvářel úspěšnou filosofii LIKO-Su.

"Byl zrovna první jarní den roku 2008, kdy mi můj přítel – lékař zavolal a řekl: Libore, pan Šrom zemřel." „To není pravda!" odvětil jsem a pokračoval, „Včera večer mi přeci psal smsku: Libore, díky za vše. Bude to dobré. Jarda. Nemohl umřít!“ Bohužel, byla to pravda.

Takto popsal odchod svého blízkého spolupracovníka a přítele Libor Musil v článku, ve kterém na Jaroslava Šroma vzpomíná. Článek vyšel v Likosáčku v roce 2015 (přečíst si jej můžete ZDE). Jaroslav Šrom byl jedním ze tří prvních zaměstnanců LIKO-Su. Každým rokem naše firma vzpomíná na pana Šroma, skvělého kolegu, nejlepšího specialistu na akustiku ve své době, neskutečného tahouna, který jde za svým cílem, týmového hráče, inovátora a přítele. 

Jaroslav Šrom byl ztělesněním naší firemní filozofie. Žil pro LIKO-S a věřil, že vše co děláme, má smysl. Slovo "nejde" pro něj neexistovalo. Když se setkal s něčím, čemu nerozuměl, nastudoval si to a situaci vyřešil. Když v LIKO-Su začínal, byl to strojař a měl za sebou práci ve výrobě. Byl to ale člověk, který na sobě neustále pracoval, vyvíjel se a nikdy se sebou nebyl spokojený. V době, kdy slovo "akustika" bylo všem téměř cizí, dostal LIKO-S zakázku, postavit interiérové příčky v bance, kde byly vysoké požadavky na akustiku. Jarda Šrom dokázal akustiku změřit, vypočítat a vyladit tak, že výsledné měření sedělo na setiny přesně. Postupně se v tomto oboru vzdělával, zlepšoval, až se z něj stal nejlepší specialista na akustiku v celém Česku a řady odborníků se s ním jezdily radit.

V jeho posledním rozhovoru pro Likosáček se jej redaktor zeptal na recept na štěstí. Jarda odpověděl: "Stačí mít rád lidi a svou práci". 

Jsme hrdí na to, že byl jedním z nás. Jsme hrdí na to, že je pořád s námi. Jsme hrdí na to, že v nás stále kousek z něj zůstává.

V sobotu 21. 3. 2020 bylo dvanácté výročí úmrtí Jaroslava Šroma. Libor Musil se ženou Janou položili na jeho hrob květinu a poprosili Jardu, ať je s námi v těchto nejistých časech a ať nad námi drží ochrannou ruku.

LIKO-SArt Of SpaceCZGBCAMSPCzech Best Managed Companies 2020