Denní dávka indického dobrodružství

Denní dávka indického dobrodružství

Naši kolegové z LIKO-S India společně s Janem a Liborem Musilovými měli neuvěřitelný program :) Pojďte zažít Indii s námi a přímo z pohledu našeho předsedy představenstva Libora Musila...

25. 11. 2018 - Naše další cesta do Indie tentokrát znamenala otevření nově zbudovaného českého konzulátu v Bengaluru. Ten se nachází v administrativní budově naší partnerské společnosti Pushpak, kde zároveň máme kanceláře naší indické pobočky LIKO-S India Pvt Lmtd.

 

Jiná země, jiná kultura, jiné zvyky... Když se otevírá nový prostor, je třeba jej vysvětit církevním obřadem zvaným Pooja. Jednou jsme vám již ukazovali takovýto ceremoniál, když jsme otevírali naši výrobní halu. Nicméně v kancelářské budově je otevřené ohniště jiný zážitek! Stačí mrknout na video níže. Ceremoniálu se zúčastnil i sám pan Prakash, tentokrát už jako honorární konzul České republiky. Tak věříme, že se nám podařilo všechen negativizmus a zlé duchy vyhnat a vše poběží jak má.

Když jsme pořádně vyvětrali, čekala nás ještě prohlídka naší výrobní haly a zkouška nového vybavení. Pak už přišla na řadu jen společná večeře v Druid Gardens, kde si můžete pochutnat na českém pivu od českého sládka.

 

 

 

26. 11. 2018 - Nový den s sebou přinesl další dobrodružství. Velkou část dne jsme strávili s panem velvyslancem Milanem Hovorkou a vše se točilo kolem otevření našeho konzulátu v Bengaluru. Odhalili jsme také nový vstupní portál a poslechli si úvodní projev.

Neméně důležitá byla také inaugurace a s ní spojená oslava pro našeho indického partnera pana Prakashe. Den plný emocí zakončila ještě vynikající společná večeře a my se těšíme na to, co nás čeká zase zítra.

I proto prohlížejte galerii a dozvíte se více.


27. 11. 2018 - Včera jsme startovali jógou - před důležitými jednáními je potřeba věnovat pozornost i tělu, ne jen myšlenkám.

Jednání hospodářské komory se však vydařilo náramně. Na půdě komory jsme uctili i další významný indický zvyk - zapálení lampy, který už jsme párkrát absolvovali a vždy předchází velmi důležitým diskuzím. V rámci prezentace AMSP ČRLIKO-S jsme také představili projekt Czech Industrial Cluster, o kterém už jste možná slyšeli.

Další nabitý den jsme pak ukončili večeří a také večerním setkáním v již zmiňovaném a oblíbeném českém pivovaru.

Na zdraví!28. 11. 2018 - A protože se nám začátek dne plný jógy zalíbil, ještě jednou jsme si ho zopakovali. Návštěva paláce maharadži v Mysore nám připomněla, že zelené fasády nemají hranice - jsou potřeba všude a je skvělé vidět, že jejich přínos chápou i zde v Indii.

Také jsme se rozloučili s indickým velvyslancem a navštívili jak naši halu LIKO-S India, tak i pozemky, na kterých by bylo možné stavět Czech Industrial Cluster.

Mrkněte do galerie a uvidíte, jak řeší zelené stavění v Indii!
29. 11. 2018 - Po rozloučení se s delegací na hotelu jsme se vydali na jednání na Univerzitu technologií a managementu, kde zároveň proběhla i diskuse se studenty. Ivana Kupilíka překvapila milá pozornost v podobě květiny na uvítanou.

Poté jsme se konečně vydali prozkoumat pozemky do plánované průmyslové zóny spolu z úředníky zastupující stát Karnataka.Další zážitky už pro vás připravujeme :)

 

LIKO-SZasedacka rokuCZGBCAMSP