Novinky

Energičtí energetici u nás

18. 10. 2017

Energičtí energetici u nás

Dnes jsme u nás přivítali výpravu Střední školy elektrotechnické a energetické ze Sokolnic, a to hned mezinárodní (Česká republika, Itálie, Španělsko, Turecko…), která byla rozdělena na skupinu studentů a skupinu profesorů. Veliký zájem byl hlavně o nízkoenergetický zelený dům LIKO-Noe, systémové příčky a také o naši interaktivní multimediální stěnu SMART-i–WALL.
Pevně věříme, že některým studentům se zde natolik zalíbilo, že je u nás opět potkáme jako naše spolupracovníky.
Děkujeme mockrát za vaši návštěvu… 

 

Podnikatelské možnosti v Indii aneb Indie je nová Čína

12. 10. 2017

Podnikatelské možnosti v Indii aneb Indie je nová Čína

Česká televize natočila u příležitosti indického partnerství Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně zajímavou reportáž o možnostech podnikání v Indii. V Bangalore již pracuje podnikatelský inkubátor, který může zájemcům o obchodování s Indií významně pomoci. Naše společnost a zejména předseda představenstva Libor Musil již má zkušenosti se založením česko-indického společného podniku, o které se rád podělí. Do několika let zde chce za pomoci českého i indického státu Karnataka vybudovat technologický park.
Na reportáž se podívejte ZDE

Návštěva ministra indického státu Karnataka

11. 10. 2017

Návštěva ministra indického státu Karnataka

Ministr průmyslu jihoindického státu Karnataka Raghunath Deshpande navštívil v rámci své účasti na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně naši firmu. Spolu s ním k nám zavítala desetičlenná skupina indických podnikatelek.
Při prohlídce jednotlivých provozů členové delegace velice oceňovali týmovou práci našich kolegů a úspěchy, kterých firma dosáhla. Obdivovali naši zelenou kancelář LIKO-Noe a označili ji za skvělý nápad pro další budoucnost naší planety.
Na video z návštěvy se můžete podívat ZDE

Ocenění naší práce

09. 10. 2017

Ocenění naší práce

Náš areál ve Slavkově dnes navštívil premiér vlády ČR Bohuslav Sobotka. Při prohlídce jednotlivých provozů vyjádřil obdiv moderním technologiím a inovativnímu přístupu našich pracovníků.
Velice ho zaujal náš koncept zeleného stavění a zejména pilotní projekt zelené kancelářské budovy LIKO-Noe, kterému patří podle jeho slov velká budoucnost.

EKOFILM za čisté ovzduší

06. 10. 2017

EKOFILM za čisté ovzduší

Již po třiačtyřicáté pořádá v Brně Ministerstvo životního prostředí ČR nejstarší středoevropský festival filmů na téma ochrany životního prostředí EKOFILM, který je letos zaměřen na ochranu ovzduší. Do soutěže se přihlásilo více jak dva a půl tisíce filmů, ze kterých výběrová komise v čele s hlavním dramaturgem festivalu Petrem Horákem vybrala pětadvacet filmů, které soutěží ve třech kategoriích. Kromě hlavní ceny udělí porota ocenění v kategoriích Krásy přírody, Český a středoevropský film a Krátký film a svou cenu udělí i prezident festivalu Ladislav Miko.
V rámci festivalu se letošní držitelé Ceny Josefa Vavrouška za významný ekologický přínos - Ing. Libor Musil, předseda představenstva naší společnosti, a Jaromír Bláha z Hnutí Duha zúčastnili moderované diskuse na téma praktické ochrany životního prostředí.

Rodinná firma roku 2017

04. 10. 2017

Rodinná firma roku 2017

Na úterním galavečeru nazvaném Den podnikatelů ČR byly vyhlášeny výsledky soutěže Rodinná firma 2017 a předány ceny vítězům jednotlivých kategorií - Emco (středně velká firma), Lorika (malá firma) a Proxim (cena veřejnosti). 
Již šestý ročník této soutěže pořádá Asociace malých a středních firem a živnostníků ČR. Pro rodinné firmy, které se začínají stávat pilířem tuzemské ekonomiky, vytváří právní, ekonomické i poradenské zázemí, zavádí výuku tzv. family business do vysokých škol, organizuje mezinárodní projekty a rodinné firmy popularizuje v médiích.
V ASMP velmi aktivně působí Libor Musil, předseda představenstva společnosti LIKO-S, která byla vyhlášena Rodinnou firmou roku 2014.
Přečtěte si článek HN o Dni podnikatelů a rodinných firmách, názory majitele vítězné firmy Emco i dalších účastníků předávání cen Equa Bank rodinná firma 2017 ZDE
Pořadí v jednotlivých kategoriích soutěže a stručný popis činnosti jednotlivých firem najdete ZDE

Vzácná návštěva v LIKO-Noe

02. 10. 2017

Vzácná návštěva v LIKO-Noe

Obdrželi jsme poděkování a slova uznání od našich vzácných hostů a přátel ze Spojených států - Doenky Marianne Ginsburg, která pracovala pro Německý Marshallův fond, který se věnuje podpoře spolupráce a porozumění mezi Severní Amerikou a Evropou, Krystyny Wolniakowski, aktivně působící ve velké rezervaci v Oregonu (jen pro zajímavost - mají tam světové víno Pinot Blanc) a Billa Moodyho, dlouholetého pracovníka Rockefeller Brothers Fund, který se mimo jiné věnuje podpoře trvale udržitelného života na Zemi. Pan Moody se v období kolem sametové revoluce obrovskou měrou zasloužil o podporu zrodu občanské společnosti u nás.
Podle vlastních slov byli všichni doslova ohromeni naší zelenou budovou LIKO-Noe a průkopnickou prací, kterou pro ochranu životního prostředí děláme. 

Blýská se naší přírodě na lepší časy?

29. 09. 2017

Blýská se naší přírodě na lepší časy?

Naši společnost navštívili zástupci stavební firmy Skanska, kteří mají na starosti péči o životní prostředí a energetiku. Jsme velice rádi, že je jako profesionály z oboru doslova fascinovala naše zelená budova LIKO-Noe a zejména kořenová čistírna odpadních vod, která v objektu zajišťuje efektivní hospodaření s vodou. Při odborné prezentaci je náš systém zeleného stavění velice zaujal.
Pevně věříme, že naše vzájemná spolupráce v oblasti adaptace budov na změny klimatu a udržitelnosti rozvoje přinese do budoucna konkrétní výsledky a přínosy pro životní prostředí.

Pozvánka na seminář Hospodaření s vodou v budovách

28. 09. 2017

Pozvánka na seminář Hospodaření s vodou v budovách

Naše krajina vysychá, a pokud něco zásadního neuděláme, může se brzy proměnil v poušť. Není vám osud našeho životního prostředí lhostejný a potřebujete pro svou práci nebo aktivity pravidelné informace? 
Česká rada pro šetrné budovy připravila další odborný seminář na téma Hospodaření s vodou v budovách: využití šedé a dešťové vody, který se koná ve čtvrtek 12. 10. 2017 od 10:30 hod. ve firmě ASIO, Kšírova 552/45, Brno – jih.
Zjistěte si více informací a registrujte se ZDE 

Kdo umí, umí: Libor Musil

25. 09. 2017

Kdo umí, umí: Libor Musil

V rámci pořadu Nedej se byl na ČT 2 odvysílán dokument "Kdo umí, umí: Libor Musil", tematicky zaměřený na ochranu životního prostředí. Libor Musil, předseda představenstva naší společnosti, se velmi významně podílí na vývoji a výrobě technologií pro zelené stavění, které je do budoucna jedinou možnou cestou k trvale udržitelnému životu. V letošním roce byl oceněn prestižní Cenou Josefa Vavrouška za významný ekologický počin. 
Přáli bychom si, aby ekologické vizionářství Libora Musila oslovilo co nejvíce odborníků, stavebních investorů a lidí, kterým osud naší planety není lhostejný.
Na dokument o Liboru Musilovi se podívejte ZDE

Zveme vás k televizním obrazovkám

22. 09. 2017

Zveme vás k televizním obrazovkám

Rádi bychom vás pozvali v neděli 24. 9. dopoledne k televizním obrazovkám. V rámci pořadu Nedej se bude na ČT 2 odvysílán dokument Občanských novin "Kdo umí, umí: Libor Musil", který je tematicky zaměřen na ochranu životního prostředí. Libor Musil se velmi významně se podílí na vývoji a výrobě technologií pro zelené stavění, které je do budoucna jedinou možnou cestou k trvale udržitelnému životu.
Pořad Nedej se začíná v 10.30 hodin a blok Občanských novin o Liboru Musilovi kolem 11. hodiny.

Konec plechových krabic!

20. 09. 2017

Konec plechových krabic!

Pro ochranu životního prostředí a trvale udržitelný život na Zemi přinášíme revoluční novinku: V našem slavkovském areálu brzy vyroste živá výrobní hala porostlá zelenou fasádou a kořenovou čističkou. Hala bude sestavena z komponentů, které vyrábíme a montujeme - hala samotná, izolace Icynene, vestavky, příčky a podobně. Na jednotlivých pracovištích budou také květiny. Chceme, aby podobné budovy byly integrovanou součástí krajiny.
Více informací a rozhovory s architekty najdete na blogu ArchSPACE ZDE

Pro klidné pracovní prostředí

19. 09. 2017

Pro klidné pracovní prostředí

Minulý týden proběhl v prostorách brněnské firmy Red Hat Czech, které jsme realizovali a fotografie si můžete prohlédnout na našem webu, odborný seminář Akustika a aktivní design. Člen našeho představenstva a provozní ředitel divize Interiors zaujal účastníky přednáškou o vzduchové neprůzvučnosti a akustických poměrech v místnostech tvořených přestavitelnými příčkami.
LIKO-S je aktivním členem České rady pro šetrné budovy a Jan Musil velmi aktivně pracuje ve skupině pro zdravé vnitřní prostředí, která je zároveň porotou kategorie Zdravá kancelář v soutěži CBRE Zasedačka roku.

Příčky dodáváme nově i na projekty do Slovinska

18. 09. 2017

Příčky dodáváme nově i na projekty do Slovinska

Společně s naším partnerem Interijeri Šešek jsme dodali projekt do nové exportní destinace, a to do Slovinska. Jednalo se o dodávku příček Omega pro firmu nedaleko od chorvatsko-slovinských hranic. Podívejte na fotku z montáže...

 

Rodinné podnikání na Ekonomické fakultě TU v Liberci

15. 09. 2017

Rodinné podnikání na Ekonomické fakultě TU v Liberci

Na Ekonomické fakutě Technické univerzity v Liberci se uskutčnil Kulatý stůl k rodinnému podnikání. Je dobře, že se univerzitní sféra o rodinné podnikání intenzivně zajímá. Je to cesta k tomu, že se brzy najdou kapacity schopné pomoci předávání rodinných firem a také, že se vědecky ověří, jak důležitým prvkem je rodinné podnikání v naší ekonomice již dnes a bude v budoucnosti.

Rodinné firmy jako královny českého businessu

12. 09. 2017

Rodinné firmy jako královny českého businessu

Předseda představenstva společnosti LIKO-S Libor Musil dnes obdržel od organizačního týmu konference Aspekty rodinných firem, která se konala 7. září v rámci Strojírenského fóra 2017 v brněnském hotelu Holiday Inn, poděkování za svou přednášku "Rodinné firmy jako královny českého businessu". 
S jejími účastníky se podělil o zkušenosti z činnosti naší rodinné firmy, představil Asociaci malých a středních firem a podnikatelů ČR jako akcelerátora předávání rodinných firem další generaci českých podnikatelů a upozornil na možná rizika tohoto procesu. Na závěr zdůraznil, že Česká republika by mohla při celospolečenské podpoře aspirovat na budoucího evropského lídra v rodinném podnikání.

 

RAVA - všestrannost a nadčasový design se potkaly

11. 09. 2017

RAVA - všestrannost a nadčasový design se potkaly

Podívejte se na fotografie z kanceláří společnosti Tieto v Brně, jejichž plné stěny jsou tvořeny naší unikátní příčkou RAVA. Nosná konstrukce příčky je zcela skrytá a umožňuje vyniknout jakémukoliv obkladu. Výplně jsou uchyceny patentovaným systémem pro rychlou montáž. Součástí příčky RAVA jsou elegantní zapuštěné dveře se skrytými panty, které se od plných modulů vizuálně liší jen klikou.

 

Naše příčky na cestě do Laosu

07. 09. 2017

Naše příčky na cestě do Laosu

Pečlivě zabalené a upoutané přepravujeme na montáže komponenty našich přestavitelných příček. Tyto právě putují až do dalekého Laosu, kde z nich na přelomu roku vyrostou krásné moderní kanceláře. Určitě vám odsud pošleme fotografie...

Český Goodwill 2017

05. 09. 2017

Český Goodwill 2017

Je pro vás důležité, když si vás lidé váží? Zaměstnanci, obchodní partneři, veřejnost? Pro nás ano, a proto nás velmi potěšila nominace do 5. ročníku soutěže Český Goodwill 2017, soutěže firem, kterých si lidé váží. Je to pocta a radost, ocenění toho, že svou práci děláme dobře.
Pokud jste s námi na stejné vlně, můžete se přidat do naší likosácké rodiny a podpořit nás svým hlasem ZDECocuma: Slavkovský inovátor postavený na hodnotách

04. 09. 2017

Cocuma: Slavkovský inovátor postavený na hodnotách

Pracovní a sociální portál Cocuma představil příběh naší rodinné firmy, jejího zakladatele Libora Musila i současného pracovního týmu. Ideou portálu Cocuma (Company Culture Market) je změnit způsob hledání práce, aby si lidé prohlíželi jednotlivé firemní profily se stejným zájmem, jako si prohlíží fashion katalogy módních značek. Pracovní pozice jsou podle jejich filosofie až za firemním profilem. 
Předseda představenstva Libor Musil a jeho syn, člen představenstva a ředitel divize Interiors Jan Musil, se v úterý 5. září zúčastní jako přednášející konference Culture Rocks, kterou Cocuma pořádá.
Poutavý příběh naší firmy od jejího založení až po současnost si můžete přečíst ZDE

 

Nechejte se inspirovat

30. 08. 2017

Nechejte se inspirovat

Hlavní úlohou moderních kanceláří je vytvořit příjemné prostředí, které podporuje dobrý pracovní výkon. Kancelářské prostory firmy RED HAT v Brně jsou dalším důkazem, že naše interiérové systémy dokážou spojit vysokou funkčnost s nevšedním designem.
Prohlédněte si fotografie a nechejte se inspirovat...

 

Největší kancelářský projekt v Bulharsku

25. 08. 2017

Největší kancelářský projekt v Bulharsku

Jedna z nejvyšších budov v bulharském hlavním městě Sofii – dvacetipodlažní budova City Tower, s kancelářemi a maloobchodními prostory, bude mít naše prosklené příčky Micra I a Micra II. Jedná se o velký a významný projekt, který v osmi podlažích tohoto objektu realizuje náš bulharský partner firma Dorion Bulgaria. Těšíme se na jeho dokončení, rádi uveřejníme fotografie nových kanceláří.

Nové obráběcí centrum pro výrobu interiérových systémů

22. 08. 2017

Nové obráběcí centrum pro výrobu interiérových systémů

V naší divizi Support právě uvedli do provozu novou čtyřosou frézu od německého výrobce Elumatec, která přinese zvýšení kapacity při výrobě zárubní a dveří pro naše interiérové systémy o 30%. Velkou výhodou tohoto obráběcího centra je možnost vzdáleného řízení výrobního procesu týmem techniků prostřednictvím speciálního programu. Manipulaci s materiálem tak může zajišťovat méně kvalifikovaný pracovník.

 

Libor Musil - 15 let aktivní práce pro sport dětí

18. 08. 2017

Libor Musil - 15 let aktivní práce pro sport dětí

V těchto dnech se koná Mistrovství světa v biketrialu 2017 v katalánském městečku Puljat. Tak jako vždy v předchozích 15 letech i tady nechybí Libor Musil. Dříve vedle funkcionaření pro Mezinárodní biketrialovou unii doprovázel svého syna Honzu. Ten po letech úspěšné závodní činnosti pověsil před 4 lety závodní speciál na hřebík v garáži a nyní se věnuje získávání zkušeností v naší firmě.
Libor Musil v práci pro tuto amatérskou organizaci pokračoval i po odchodu syna. Nicméně přišel čas na rozhodnutí předat pozici v biketrialu nástupcům a Libor skončil po letech ve funkci vicepresidenta BIU. Za svou kariéru sportovního "bafuňáře" se zúčastnil pořádání více než 70 mezinárodních závodů po celém světě.  
K této etapě svého života nám prozradil:
"Motivací mi bylo sportování našich dětí. A také to, že trávení času ve sportu pro děti z různých zemí vidím jako možnost k většímu porozumění mezi lidmi a prevenci různým nepříjemnostem. Po letech přišel čas předat tuto štafetu další generaci. Věřím, že se tomuto nádhernému sportu bude dobře dařit."

Zelená oáza uprostřed města

16. 08. 2017

Zelená oáza uprostřed města

Vybrali jsme pro vás další zajímavý článek týkající se ochrany našeho životního prostředí. Města se stále více zahřívají a většina moderních budov řeší za pomoci nákladných technologií jen teplotu uvnitř staveb, zatímco vnější pláště budov odrážejí a vyzařují teplo do okolí.
Zcela jiným přístupem moderního stavění, který je inspirovaný fungováním oáz, je využítí zeleně a optimálního hospodaření s vodou. Jediným možným klíčem k úspěchu v budoucnosti je využití toho, co nám nabízí sama příroda!
Článek si přečtěte ZDE

Libor Musil: Cestování je základem vzdělání

11. 08. 2017

Libor Musil: Cestování je základem vzdělání

Pokud rádi a často cestujete, jste na dobré cestě za vzděláním! Předseda představenstva naší společnosti Libor Musil prozrazuje ve svém rozhovoru pro týdeník Ekonom, co zajímavého a užitečného mu přineslo poznávání lidí v cizích zemích.
Rozhovor si můžete přečíst ZDE

 

Ekolist.cz: Ve vedrech se přehřívá polovina domů

07. 08. 2017

Ekolist.cz: Ve vedrech se přehřívá polovina domů

Vybrali jsme pro vás zajímavý článek z portálu Ekolist.cz o přehřívání domů ve městech a řešení tohoto naléhavého problému. Jeho obsah plně koresponduje s naší koncepcí zeleného stavění, jehož součástí je i kancelářský objekt budoucnosti LIKO-Noe, o kterém v rámci novinek informujeme. Přehřívání budov velmi úspěšně řešíme také aplikací Chytré izolace® Icynene® (více na www.chytraizolace.cz).
Článek si můžete přečíst ZDE

Místo tepelných radiátorů ekologické stavby

03. 08. 2017

Místo tepelných radiátorů ekologické stavby

Náš pilotní projekt zelené budovy a "ostrova" LIKO-Noe, jehož obvodové zdi jsou tvořeny živými zelenými fasádami a na střeše je osazena kořenová čistírna vod, se opět předvedl v tom nejlepším světle! Včera jsme za největšího slunečního žáru provedli srovnávací měření: zatímco na fasádách klasických budov byla teplota plus mínus 55°C, na zelené fasádě unikátní budovy LIKO-Noe jsme naměřili teplotu kolem 33°C. A to už je ohromný pokles teploty. 
Zelené fasády jsou řešením pro moderní stavitelství - místo tepelných radiátorů v podobě současných staveb nabízejí ekologický a šetrný přístup k životnímu prostředí. LIKO-Noe je cestou k zastavení stavební pouště, která se u nás šíří rychlostí 10 ha denně!

Virtuální prohlídka plaveckého komplexu DUNA ARÉNA

31. 07. 2017

Virtuální prohlídka plaveckého komplexu DUNA ARÉNA

Diváci i organizátoři Mistrovství světa ve vodních sportech 2017 vysoce ocenili prostory komplexu DANUBE ARENA v Budapešti. Byl vytvořen nádherný a moderní plavecký areál, kde milovníci vodních sportů obklopeni našimi prosklenými stěnami LIKO-S fandili nejlepším plavcům.
Virtuální prohlídkou můžete do arény nahlédnout - ZDE

Rychleji a přesněji

27. 07. 2017

Rychleji a přesněji

Naše divize Production se neustále snaží být technologicky soběstačná a konkurenceschopná. Nejnovějším technickým přírůstkem je nový vodní paprsek od firmy PTV typ WJ3020. Tento stroj je oproti předchozímu rychlejší, přesnější a ekonomičtější. Jeho největší výhodou je, že má 3D naklápěcí hlavu. To znamená, že je možné řezat pod úhlem, čímž odpadají další operace, například obrábění. Tyto přednosti nám pomohou zrychlit výrobu našich zakázek a především plně uspokojit stávající i nové zákazníky.

Místnosti podle přání

25. 07. 2017

Místnosti podle přání

VACUWALL je jediná stěna na světě, která dává obchodním, kulturním nebo bytovým prostorám ničím neomezenou variabilitu. Stěnu můžete postavit na místě, kde je momentálně potřeba - navíc lehce a rychle.
Podívejte se na její zajímavé využití v kulturním domě v Brně.

 

  

Technici ve službách kvality a rychlosti dodávek

21. 07. 2017

Technici ve službách kvality a rychlosti dodávek

Koncem tohoto týdne proběhlo jedno z pravidelných školení našich techniků. Jako vždy se dozvěděli řadu zajímavých novinek a vyměnili si zkušenosti ze své práce. Věnovali se také optimalizaci objednávacích procesů, díky níž budou schopni realizovat zakázky v ještě rychlejších termínech.
Ti nejodvážnější se v podvečer zúčastnili závodu na motokárách a kromě adrenalinu si užili i spoustu legrace. 

 

Díky, pane Flauberte a slečno Dickinsonová!

19. 07. 2017

Díky, pane Flauberte a slečno Dickinsonová!

Rádi bychom vás upozornili na velmi zajímavý článek marketinkového odborníka Ivana Bureše "Proč je LIKO-S dnes tak úspěšný?". Autor sice vypráví a komentuje příběh podnikání naší firmy, ale obsah článku je obecně platný a je inspirující i pro další firmy.
Článek si přečtěte ZDE

Zastavme šíření stavební pouště!

11. 07. 2017

Zastavme šíření stavební pouště!

Přinášíme vám rozhovor Českého rozhlasu s letošním držitelem ceny Josefa Vavrouška Liborem Musilem na velmi aktuální a naléhavé téma hospodaření s vodou. 
Naše společnost LIKO-S se snaží vlastními projekty zeleného stavění výrazně změnit hospodaření s vodou, zastavit šíření stavební pouště a zabránit tak zničujícímu vlivu oteplování. Je v podstatě nejvyšší čas začít!
Rozhovor s Liborem Musilem si poslechněte ZDE 

 

Časopis Forbes Česko o historii naší firmy

10. 07. 2017

Časopis Forbes Česko o historii naší firmy

Prestižní časopis Forbes Česko připravil do svého červencového internetového vydání článek o historii naší společnosti - od nelehkých začátků až po současnou prosperitu, špičkové postavení ve svém oboru a vizionářský projekt zeleného stavění.
Článek si můžete přečíst ZDE

Naše rodinná firma oslavila 25 let

03. 07. 2017

Naše rodinná firma oslavila 25 let

V pátek 30. června se ve Slavkově u Brna uskutečnila zahradní párty ke 25. výročí založení slavkovské rodinné firmy LIKO-S. Během odpoledne a podvečera si na 450 účastníků - zaměstnanců firmy se svými partnery a dětmi, přátel firmy a hostů - mělo možnost vychutnat přátelskou a veselou atmosféru zahradní párty.
Předseda představenstva společnosti LIKO-S Libor Musil ve svém úvodním vystoupení krátce nahlédl do historie firmy a také zmínil současnou etapu jejího předávání nastupující generaci. Konstatoval, že v tom, co firma nyní dělá, patří bez nadsázky k nejlepším na světě. 
Celé setkání bylo věnováno rodinným příslušníkům zaměstnanců, kterým patří velký dík za jejich podporu, a především jejich dětem u příležitosti ukončení školního roku. Děti si měly možnost v nejrůznějších soutěžích vyzkoušet řemesla, která jejich rodiče ve své práci dělají, a pobavit se na adrenalinových atrakcích.

Fotografie, videa a další informace najdete ZDE

Brzy u nás přivítáme indické řemeslníky

27. 06. 2017

Brzy u nás přivítáme indické řemeslníky

Vedoucí provozu naší kovovýroby Petr Hrabovský odcestoval do Indie a za podpory našeho partnera pana Prakashe vybírá tamní svářeče a zámečníky, kteří mají zájem pracovat v naší firmě. Vyzkoušel 12 kluků, jak jim jde vrtání, odjehlování a přesné svařování podle výkresu. Většina z nich velice slušně svařuje, a to i složitější svary.
Velkou pochvalu zaslouží i Petr za perfektně odvedenou práci a komunikaci v angličtině, kterou se učí jen necelý rok. Gratulujeme!
Na obrázky a hodnocení indických řemeslníků pohledem Petra Hrabovského se podívejte ZDE

 

Chytrá izolace® Icynene® pomáhá v italské Pise

23. 06. 2017

Chytrá izolace® Icynene® pomáhá v italské Pise

Máme radost, že Chytrá izolace Icynene pomáhá při rekonstrukcí jedné z nejznámějších katedrál světa - Santa Maria Assunta (Nanebevzetí Panny Marie), která se nachází ve městě Pisa, hned vedle slavné šikmé věže na náměstí Piazza dei Miracoli. Naši italští partneři z firmy Fastizol, Daniele a Giuliano Gualeni, použili izolační pěnu Icynene netradičním způsobem. Díky jejím vlastnostem vytvořili přesné formy pro uložení mozaiky kopule po dobu jejího čištění na podlaze katedrály.

Vyhlášení soutěže Zasedačka roku 2017

21. 06. 2017

Vyhlášení soutěže Zasedačka roku 2017

Jsme hlavními partnery soutěže CBRE Zasedačka roku 2017, jejíž podtitul zní - Jak firmy žijí. Ukažte tedy, jak to žije u vás. Šanci má jakákoliv nevšední a zajímavá kancelář. Jsme rádi, že v minulých ročnících se na čelních místech umístily kanceláře, na jejichž realizacích jsme se podíleli. I letos samozřejmě fandíme všem!
Více informací o soutěži ZDE

Kde pracuje máma a táta?

16. 06. 2017

Kde pracuje máma a táta?

Jako každý rok i letos naše firma umožní starším dětem našich zaměstnanců letní brigády a praxe ve Slavkově, kde se jim budou věnovat zkušení a kvalifikovaní lidé. V příjemném prostředí si vydělají peníze, což vždycky není až tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Navíc uvidí, kde a jak pracuje jejich máma nebo táta.
Tak ať se daří! 

Sochaři Chytré izolace

14. 06. 2017

Sochaři Chytré izolace

Našim aplikátorům Chytré izolace se nedávno naskytla možnost udělat něco neobvyklého - zateplit betonovou kopuli rodinného domu naší tvrdou pěnou ICYNENE. Pěnu, která odolává vysokému zatížení, bylo po aplikaci nutné vybrousit do požadovaného tvaru. Z našich borců se stali na chvíli tak trochu sochaři.
Podívejte se na jejich dílo...

Prestižní cenu Josefa Vavrouška za rok 2016 získal Libor Musil

09. 06. 2017

Prestižní cenu Josefa Vavrouška za rok 2016 získal Libor Musil

Cenu Josefa Vavrouška za významný ekologický počin převzal ve čtvrtek 8. června v Hrzánském paláci v Praze Libor Musil, předseda představenstva společnosti LIKO-S.
„Libor Musil je vizionář, který v podnikání prosazuje ekologické technologie. Areál firmy je unikátní ukázkou využití šetrných technologií, zelených fasád, kořenové čistírny a uzavřeného koloběhu vody. Liborovo vizionářství spočívá v jeho schopnosti spolupracovat s nejlepšími odborníky, dělit se o svoje zkušenosti a velmi dobře komunikovat smysl a přínosy ekologických řešení,“ vysvětluje předání ceny ředitel Nadace partnerství Miroslav Kundrata.
Libor Musil vyzkoušel v naší firmě budovu vývojového centra LIKO-Noe, která pracuje hlavně s energiemi z přírodních zdrojů, má největší kořenovou čistírnu vod u nás a tedy maximálně využívá dešťovou i odpadní vodu. Nemá nepříznivý vliv na mikroklima ve svém okolí. Podobně má fungovat nová slavkovská výrobní hala, která bude první svého druhu ve střední Evropě.
Rozhovor s Liborem Musilem si přečtěte ZDE

Velká exportní konference pro naše zahraniční partnery

06. 06. 2017

Velká exportní konference pro naše zahraniční partnery

Minulý týden jsme v Praze pořádali třídenní exportní konferenci k příležitosti 25. výročí založení firmy, která v sobě nesla motto „We are family“. Na této významné události jsme měli možnost přivítat partnery z 9 evropských zemí (z Německa, Švýcarska, Rumunska, Belgie a dalších) a také našeho partnera z Indie. Na konferenci jsme kromě workshopů na téma prodej, vyhodnocení zakázek a prezentací našich vývojových novinek měli možnost strávit večer krásnou plavbou na Vltavě, při níž jsme udíleli ceny našim nejvýznamnějším partnerům.
Jednalo se tak o největší exportní akci v historii LIKO-Su, která měla velký úspěch. Všem účastníkům děkujeme za příjemný a produktivní čas strávený s naší LIKO-S business family!

 

Kanceláře, jídelna i šatny přímo v dílně

31. 05. 2017

Kanceláře, jídelna i šatny přímo v dílně

Optimální využití prostoru a úspora pracovního času - to jsou hlavní přednosti našich vestavků do hal. Vestavek ve firmě Teufelberger ve Veselí nad Lužnicí má úctyhodné rozměry - 50 x 9 m! Vyžadoval proto některá specifická technická řešení a samozřejmostí byla montáž za plného provozu.
Jsme rádi, že slouží k plné spokojenosti zákazníka... 

Naše prosklené příčky pod membránovou fólií

26. 05. 2017

Naše prosklené příčky pod membránovou fólií

Před nedávnem byl v areálu Českého vysokého učení technického v Praze slavnostně otevřen Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky. Nízkoenergetická budova má unikátní fasádu, kterou tvoří vnější čirá izolační membránová fólie ETFE zavěšená na samostatné ocelové konstrukci a vnitřní skleněná fasáda rastrového typu. Jednotlivé místnosti tohoto moderního komplexu - pracovny, laboratoře, podnikatelský inkubátor, přednáškové a prezentační prostory - jsou tvořeny našimi systémovými přestavitelnými příčkami.
Více informací a fotografií ZDE

V létě k moři, v zimě na hory - s karavanem!

22. 05. 2017

V létě k moři, v zimě na hory - s karavanem!

Občas vás informujeme o výborných vlastnostech a úspěšných aplikacích Chytré izolace. Tentokrát máme zajímavý tip pro majitele starších karavanů. Chytrá izolace zajistí dokonalou tepelnou izolaci, příjemnou teplotu a zdravé prostředí i během dovolené. Nesnesitelné horko nebo nepříjemné chladno už zůstane minulostí. Vyzkoušejte!

Autosalon KIA v Jihlavě nominován do soutěže Stavba roku kraje Vysočina

18. 05. 2017

Autosalon KIA v Jihlavě nominován do soutěže Stavba roku kraje Vysočina

Projekt rekonstrukce a přístavby autosalonu KIA v Jihlavě, na kterém jsme se podíleli spolu s firmou Chládek a Tintěra jako zhotovitelé - ocelová konstrukce, zateplení Chytrou izolací, opláštění plechovými kazetami včetně designových prvků, hliníková skleněná fasáda, systémové příčky a stropní podhledy - byl nominován do soutěže STAVBA ROKU KRAJE VYSOČINA! 

Hlasování veřejnosti bylo ukončeno 21. května. Rozhodnutí odborné poroty a výsledek hlasování budou vyhlášeny na galavečeru 12. června ve Velkém Meziříčí.

 

 

LIKO-NOE se objevil na prestižním portálu OFFICE SNAPSHOTS

15. 05. 2017

LIKO-NOE se objevil na prestižním portálu OFFICE SNAPSHOTS

Naše experimentální centrum LIKO-Noe je prezentováno na prestižním portálu, který uveřejňuje nejlepší a nejzajímavější kanceláře na světě. 
Na článek a fotografie se podívejte ZDE

Naše příčky nově i v Bulharsku

11. 05. 2017

Naše příčky nově i v Bulharsku

Před necelým rokem jsme navázali partnerství s firmou DORION Bulgaria, která se zabývá prodejem kování, fasád a dalších interiérových doplňků. Nyní nás těší se s vámi podělit o fotky z naší první společné realizace dodávky stěn Omega 100.1 pro jednu z předních bulharských bank. 
Na další fotky hotového interiéru se můžete brzy těšit...

 

Konference Jak si udržet klíčové zaměstnance

09. 05. 2017

Konference Jak si udržet klíčové zaměstnance

"Vážený pane Musile,
děkuji za Vaše vystoupení na konferenci HR Meeting v Erbia Congress Centru. Moc si vážíme Vašeho času a energie, kterou jste minulý týden věnoval přípravě i samotnému vystoupení. Účastníci v hodnotících dotaznících uvedli, že Vaše přednáška patřila k jedné z nejzajímavějších v programu." To je úryvek z e-mailu, který předseda představenstva naší společnosti Libor Musil obdržel z vydavatelství Economia, jehož časopis Moderní řízení pořádal pro majitele a personální manažery firem konferenci na téma Jak si udržet klíčové zaměstnance. Blahopřejeme!

Konkrétní přínos LIKO-Noe® pro životní prostředí

03. 05. 2017

Konkrétní přínos LIKO-Noe®  pro životní prostředí

Přinášíme konkrétní data o přínosu našeho LIKO-Noe pro životní prostředí: stavba zabrala 250 m2 louky, ale vytvořila 352 m2 zelené plochy, která za rok vyprodukuje 598,4 kg kyslíku (1,7 kg/m2/rok) a spotřebuje 809,6 kg kysličníku uhličitého (2,3 kg/m2/rok). Velmi efektivně hospodaří s vodou a zajišťuje tepelnou stabilizaci. Navíc tlumí hluk okolního prostředí o 8 dB.
Na jedinou budovu je to pořádný výkon! A což potom, až bude takových objektů víc...

Pochvala pro mobilní stěnu VACUWALL®

25. 04. 2017

Pochvala pro mobilní stěnu VACUWALL®

Do restaurace Café Pasáž v Martině jsme pro rychlé a variabilní rozdělení prostoru na nejrůznější akce dodávali ničím neomezenou mobilní stěnu VACUWALL®. Během několika minut si provozovatel může z velkého sálu vytvořit dvě místnosti pro různé akce, které mohou probíhat i souběžně, aniž by se hosté vzájemně rušili. Není proto divu, že si ji majitel restaurace chválí.
Mobilní stěna VACUWALL® je vhodná i do bytů k rozdělení místností podle momentálních potřeb a nálad.

Více informací o mobilní stěně VACUWALL® najdete ZDE

Jak se dá s mobilní stěnou VACUWALL® lehce manipulovat? Podívejte se na VIDEO

 

Zima už je tady! Máte dobře zatepleno?

21. 04. 2017

Zima už je tady! Máte dobře zatepleno?

Toto je samozřejmě pokus o vtip. Ale vážně, Chytrá izolace® slouží po celý rok, protože v zimě hřeje a v létě chladí. Zateplením Chytrou izolací® nikdy neuděláte chybu - získáte zdravou pohodu v každém ročním období... 

Podívejte se na www.chytraizolace.cz

 

Prosklené příčky MICRA I do oblouku

19. 04. 2017

Prosklené příčky MICRA I do oblouku

Pokud si zákazník přeje mít nevšední nebo účelově vytvořený interiér, můžeme nabídnout třeba zajímavé řešení stěn do oblouku. Pro kanceláře firmy Publicitas v Bratislavě, které se nacházejí v kruhovém domě, se taková možnost přímo nabízela.
Podívejte se...

Nejúspěšnější hospodářský rok v historii společnosti

12. 04. 2017

Nejúspěšnější hospodářský rok v historii společnosti

7. dubna jsme se všichni sešli ve výrobní hale slavkovské divize Production, abychom poprvé vyhodnotili nový hospodářský rok - duben 2016 až březen 2017. Velmi nás potěšilo, že tento rok byl zároveň nejúspěšnějším v pětadvacetileté historii naší společnosti.
Dosažené výsledky prezentovali ředitelé jednotlivých divizí a zároveň představili a odměnili nejlepší pracovníky uplynulého roku.
Na závěr  předseda představenstva společnosti LIKO-S Libor Musil, který ve svém krátkém vystoupení zejména poděkoval všem za dosažené výsledky. "Neberu je jako samozřejmost, ale jako dar, ze kterého mám velkou radost," řekl s upřímností svým spolupracovníkům.
Přehled oceněných kolegů, vystoupení Libora Musila a fotogalerii ze slavnostního setkání najdete ZDE 

Cena FAIR BYDLENÍ za rok 2016 pro LIKO-Noe®

10. 04. 2017

Cena FAIR BYDLENÍ za rok 2016 pro LIKO-Noe®

Redakce portálu BYDLENÍ.cz uděluje vybraným firmám a osobnostem z oboru stavění a bydlení cenu FAIR BYDLENÍ. Mezi pěticí firem a osobností, kterým byla cena udělena za uplynulý rok, je i společnost LIKO-S a její Noemova archa pro klimatické změny. 
Více informací najdete ZDE

 

Příloha časopisu Reflex o LIKO-Noe®

10. 04. 2017

Příloha časopisu Reflex o LIKO-Noe®

V příloze dubnového vydání časopisu Reflex byl uveřejněn zajímavý článek o LIKO-Noe®. Dozvíte se, proč se Libor Musil rozhodl postavit LIKO-Noe, jakou zeleninu pěstujeme na fasádě a mnoho dalších zajímavostí o této stavbě pro budoucnost!
Článek o LIKO-Noe si přečtěte ZDE

LIKO-S na setkání CzechTrade s firmou PEAB ve Stockholmu

07. 04. 2017

LIKO-S na setkání CzechTrade s firmou PEAB ve Stockholmu

V rámci rozvoje našich exportních aktivit jsme se nedávno zúčastnili B2B jednání s největší skandinávskou stavební firmou PEAB. Tohoto setkání organizovaného agenturou CzechTrade na české ambasádě ve Stockholmu se zúčastnili kromě LIKO-Su i další české firmy z oboru stavebnictví, které se snaží prosadit na náročných zahraničních trzích. O toto setkání měla firma PEAB velký zájem, protože Česká republika má mezi švédskými subjekty velmi dobrou pověst v rámci dodávek kvalitních produktů a služeb, a tak se možná brzy dočkáme prvních referenčních fotografií ze zakázek ve Skandinávii.

Mít v bytě nebo kanceláři rozkvetlý strom po celý rok?

06. 04. 2017

Mít v bytě nebo kanceláři rozkvetlý strom po celý rok?

S designovým sklem LIKO-Glass to není žádný problém! Mezi dvě tabule skla je možné vložit jakýkoliv přírodní nebo umělý materiál a zkrášlit si tak interiér, který se stane jedinečným a osobitým.
Podívejte se na jarní motivy v jednom z popradských bytů...

Vírník se proháněl i nad Slavkovem

04. 04. 2017

Vírník se proháněl i nad Slavkovem

Před několika dny přistál ve slavkovském areálu naší společnosti vírník Pavla Březiny, který před nedávnem "zaparkoval" i na Václavském náměstí v Praze. Nejodvážnější z mnoha jeho obdivovatelů byla místopředsedkyně představenstava naší společnosti Jana Musilová. Nechala se zlákat na vyhlídkový let nad firmou a moc se jí líbil. Že by byl předzvěstí obnovy našeho "vozového" parku?
Více info o vírnících si přečtěte ZDE

 

Optimální a funkční prostor školicího a konferenčního centra

29. 03. 2017

Optimální a funkční prostor školicího a konferenčního centra

Prohlédněte si nové prostory školicího a konferenčního centra DAS, Praha. U projektu interiéru byl kladen důraz na jednoduchost komunikace, variabilitu a moderní design. Je tvořen přestavitelnými příčkami Omega 100.1., možnost okamžité úpravy dispozic pro přednášky a workshopy zajišťují mobilní stěny LIKO-Space. Dokonalou komunikaci poskytuje multimediální interaktivní stěna SMART-i-WALL, která je zde největší, jakou jsme kdy dodávali. 
Nechejte se inspirovat!

Vestavky inLIKO® pro řízení čistého provozu lakovny v ZKW Slovakia

28. 03. 2017

Vestavky inLIKO® pro řízení čistého provozu lakovny v ZKW Slovakia

Naši slovenští kolegové v současné době pokračují v úspěšné spolupráci se společností ZKW Slovakia, Krušovce, která je členem ZKW Group se sídlem v Rakousku a patří k významným producentům světlometů pro automobilový průmysl.
Ve jejich výrobní hale již slouží k plné spokojenosti dva vestavky inLIKO®. Řízení technologie lakovny přímo z místa pracoviště zlepšilo komunikaci i plynulost provozu automatizovaného procesu lakování. Provozní kanceláře pro rychlou dostupnost techniků, technologů, koordinátorů a manažerů se nacházejí u velmi citlivé a inovativní technologie automatické lakovny a prostředí vyžaduje nepřetržitý úklidový servis. Nebylo proto možné postavit kancelář z klasických sádrokartonových příček. Investor se rozhodl pro moderní a čistý systém vestavků inLIKO®.

Toolbox na výdej materiálu šetří čas i peníze

24. 03. 2017

Toolbox na výdej materiálu šetří čas i peníze

Pro větší komfort našich řemeslníků a úsporu jejich pracovního času slouží v naší kovovýrobě toolbox na výdej materiálu. Není divu, že si všichni svého němého spolupracovníka pochvalují...
Více o naší kovovýrobě na www.weldinginausterlitz.cz

Naše příčky v Budapešti uvidí celý svět

21. 03. 2017

Naše příčky v Budapešti uvidí celý svět

Naši maďarští kolegové ještě před plánovaným termínem úspěšně dokončili plavecký komplex Dagály, který byl pod názvem Duna Aréna slavnostně předán trojnásobné olympijské vítězce Katince Hosszú. Duna Aréna bude v červnu místem konání světového šampionátu v plavání.
Pro speciální potřeby plaveckého komplexu úspěšně kombinovali naše typizované skleněné stěny s designovými speciálními velkoplošnými příčkami, které vyžadovaly jedinečné postupy při realizaci.

 

Úspěšná česko-indická expozice na veletrhu IEES 2017, Chennai

18. 03. 2017

Úspěšná česko-indická expozice na veletrhu IEES 2017, Chennai

S naším indickým partnerem firmou Pushpak jsme připravili společnou expozici na veletrhu IEES 2017 - International Engineering Sourcing Show, Chennai. Oba vystavovatelé se snažili zdůraznit význam našich kvalitních produktů pro indické firmy. Expozici navštívili a podpořili velvyslanec České republiky v Indii pan Vladimír Hovorka, šéf kanceláře Czech Trade v Bangalore pan Ivan Kameník, ředitel odboru vnějších vztahů BVV pan Radoslav Klepáč a místopředseda IEES pan Pankaj Chadha.
Indie bude letos partnerskou zemí pro Mezinárodní strojírenský veletrh 2017 v Brně.
Podívejte se na fotografie... 

Největší zakázka divize Export v Rumunsku

15. 03. 2017

Největší zakázka divize Export v Rumunsku

Před nedávnem dokončil náš partner, firma Corporate Office Solutions z Bukurešti, naši doposud největší zakázku pro firmu Genpact, Bukurešť.
Na této zakázce se realizovalo 2500 m2 prosklených příček MICRA I, několik stěn LIKO-Space, cca 250 zárubní a 650mspeciálního paravanového řešení na bázi naší nové příčky RAVA.
Více informací o novém roduktu Rava ZDE

Naše příčky a mobilní stěny v nejhezčí kanceláři na Slovensku

13. 03. 2017

Naše příčky a mobilní stěny v nejhezčí kanceláři na Slovensku

Do soutěže Office roku se přihlásili slovenské firmy, které se pokoušejí vytvořit moderní, stylové a zároveň příjemné a motivující pracovní prostředí. Soutěž má za cíl představit filozofii, hodnoty a nové trendy ve společnostech, které se snaží o vytváření inspirativního, kreativního a zdravého pracovního prostředí a chtějí získávat a udržet si talentované zaměstnance.
Vítězem hlavní kategorie OFFICE ROKU se rozhodnutím odborné poroty stala společnost IBM Slovensko. Máme radost, že součástí jejich interiérů jsou také naše prosklené příčky a mobilní stěny.
Více informací o soutěži a fotografie vítězných kanceláří najdete ZDE

Vyhlášení zaměstnance měsíce ledna a února 2017

11. 03. 2017

Vyhlášení zaměstnance měsíce ledna a února 2017

Na setkání slavkovských kolegů byli vyhlášeni zaměstnanci měsíce ledna a února.
V lednu byl nejúspěšnějším technický specialista Tomáš Přibilík, který dokázal bezchybně připravit největší objem zakázek a velký počet nabídek. Intenzitou a svědomitým přístupem ke své práce je příkladem ostatním technikům.
Titul manažer měsíce února získal vedoucí provozu kovovýroby Petr Hrabovský. Vedl úspěšná jednání s dánskými zákazníky a aktivně zjišťoval technologickou náročnost jejich produktů, které přebíráme do naší výroby. Významně se podílí na rozšíření produktového portfolia divize Production.

 

V rodině si střet názorů vyříkáte...

10. 03. 2017

V rodině si střet názorů vyříkáte...

Přečtěte si rozhovor s Liborem a Janem Musilovými o největších úskalích mezigeneračního střetu při předávání rodinné firmy, který byl uveřejněný v březnovém vydání magazínu RESTART - ZDE 

Pomáháme rozvoji česko-indické podnikatelské spolupráce

07. 03. 2017

Pomáháme rozvoji česko-indické podnikatelské spolupráce

Náš pracovní tým vedený předsedou představenstva Liborem Musilem navštívil v rámci mise českých podnikatelů, kterou spoluorganizujeme, partnerskou firmu Pushpak v indickém Bangalore. 
Hned po příletu je spolu s českým velvyslancem panem Vladimírem Hovorkou čekal velmi nabitý a zajímavý program: představení a otevření prvního podnikatelského inkubátoru v Indii v kancelářích našeho partnera Pushpak, jednání s ministrem průmyslu a rozvoje infrastruktury státu Karnataka a jeho poradci. Pan ministr přislíbil českým firmám velkou podporu a individuální péči o jejich požadavky. Úspěšná byla také jednání s vedením a členy Federace obchodních komor Karnataky.
V dalších dnech pak následovala pracovní setkání našich a indických podnikatelů, kteří projevili obrovský zájem o spolupráci zejména se středními firmami z České republiky. Chtějí úspěšně podnikat jak v Indii, tak v Evropě a Asii. Účastníci české mise jsou ze setkání a jednání doslova nadšeni. Pro české firmy se zde otvírá mimořádná příležitost.
Přečtěte si článek Asociace malých a středních podniků a živnostíků ZDE
Podívejte se na článek z Hospodářských novin ZDE

 

Jsme ve V.I.P. klubu partnerů Icynene®

06. 03. 2017

Jsme ve V.I.P. klubu partnerů Icynene®

Naše společnost LIKO-S rozšířila díky svým desetiletým aktivitám Chytré izolace® na českém, slovenském a rakouském trhu celosvětový klub V.I.P. partnerů Icynene®.

Kombinace krásy a funkčnosti v kancelářích BASF

03. 03. 2017

Kombinace krásy a funkčnosti v kancelářích BASF

Podívejte se na kanceláře BASF v Bratislavě s prosklenými příčkami a elektricky ovládanými LCD fóliemi, které jednoduše dokážou měnit propustnost světla - na průhledné a neprůhledné. 
Jak to funguje? V neprůhledné fólii jsou náhodně orientované LCD krystaly. Při napájení elektrickým proudem se seskupí a fólie zprůhlední.
Více informací najdete ZDE

Odborné zahraniční portály o LIKO-Noe

01. 03. 2017

Odborné zahraniční portály o LIKO-Noe

Podívejte se na články a fotografie, které zveřejnily odborné portály zabývající se architekturou a stavebnictvím.

GOOOOD

ARCHILOVERS

ARCHELLO

Trade News: Rodinné stříbro se neprodává, pečuje se o ně

27. 02. 2017

Trade News: Rodinné stříbro se neprodává, pečuje se o ně

V letošním prvním čísle časopisu Trade News byl uveřejněn rozhovor se zakladatelem a předsedou představenstava společnosti LIKO-S Liborem Musilem na téma rodinné firmy v České republice a jejich předávání další generaci. Rozhovor obsahuje řadu zajímavých informací, které se týkají rodinných firem i podnikatelského prostředí u nás. 

Rozhovor si můžete přečíst ZDE

Fotografie z vyhlášení soutěže Zasedačka roku 2016

24. 02. 2017

Fotografie z vyhlášení soutěže Zasedačka roku 2016

Přinášíme vám fotografie ze slavnostního večera, na kterém byly vyhlášeny nejúspěšnější kanceláře v soutěži CBRE Zasedačka roku 2016. A protože jsme loni zvítězili s naším projektem LIKO-Noe v kategorii Zdravá kancelář roku, usedl letos v odborné porotě po boku první dámy české architektury Evy Jiřičné i náš ředitel divize Interiors Jan Musil, který zároveň předal také cenu pro vítěze.
Účastníky akce zaujala naše multimediální stěna SMART-i-WALL, na které byly výsledky a fotky jednotlivých vítezných kanceláří prezentovány.
Podívejte se na článek na blogu LIKO-S 

Náš tým se představuje

21. 02. 2017

Náš tým se představuje

Prožijte LIKO-S tak, jak jej denně prožíváme jenom my – zaměstnanci. Dnešním dnem na rovinu odkrýváme, jak to u nás chodí a v čem jsme jiní než ostatní. Vítáme vás!
http://www.cocuma.cz/company/liko-s/

Naše rakouská mise pokračuje

20. 02. 2017

Naše rakouská mise pokračuje

Společnost LIKO-S se opět spolu s naším dlouholetým partnerem Ernstem Stockerem zúčastnila mezinárodního stavebního veletrhu Bauen und Energie 2017 ve Vídni, aby přesvědčila stavebníky a investory, že zateplení Chytrou izolací Icynene je opravdu dokonalé.
Tento prestižní veletrh zaměřený na stavby a energie je jednou z nejvýznamnějších akcí konajících se u našich jižních sousedů. Zájem návštěvníků o naši moderní tepelnou izolaci byl opět velký, což nás těší dvojnásob, protože nároky investorů kladené na produkty, systémy i dodavatele působící na rakouském trhu jsou vždy velmi vysoké. 

Dvě vítězství našich projektů v soutěži CBRE Zasedačka roku 2016

16. 02. 2017

Dvě vítězství našich projektů v soutěži CBRE Zasedačka roku 2016

Ve středu 15. února byly v rámci slavnostního večera vyhlášeny nejúspěšnější kanceláře v soutěži CBRE Zasedačka roku 2016.
Z výsledků soutěže máme dvojnásobnou radost:
Zdravou kanceláří roku 2016 se podle odborné poroty v čele s první dámou české architektury Evou Jiřičnou staly prostory programátorů z firmy Kentico software v Brně, které jsou vytvořeny našimi interiérovými systémy.
V kategorii Cena veřejnosti hlasovalo celkem 5600 účastníků. Nejvíc se líbily kanceláře společnosti SAP, Praha. Tento architektonický projekt jsme rovněž realizovali.

Více informací o výsledcích soutěže najdete na blogu ArchSPACe

Přečtěte si také články v časopisu Forbes a v deníku Hospodářské noviny

Na veletrhu BUDMA 2017 v Poznani

14. 02. 2017

Na veletrhu BUDMA 2017 v Poznani

Naši kolegové se vypravili také na veletrh BUDMA v polské Poznani. Tentokrát je zaujal zejména pestrý výběr dodavatelů v oboru montovaných halových objektů a exponáty sendvičových panelů a lehkých ocelových konstrukcí.
Stejně jako na veletrhu BAU v Mnichově je opět zklamala malá účast dodavatelů řešení zelených stěn a střech, tedy oblast, kterou my považujeme za nezbytnou budoucnost moderního stavitelství.
Poměrně široce zde byla zastoupená stříkaná izolace a z reakcí návštěvníků bylo vidět, že stejně jako u nás budí mezi nimi velký zájem. 

Každé poděkování potěší

10. 02. 2017

Každé poděkování potěší

Kolegové z divize Chytrá izolace dostávají poměrně často poděkování od zákazníků za svědomitou práci. Jedním z nich je i pan Vávra, jehož e-mail uveřejňujeme. 
Nechejte se inspirovat a nezapomeňte, že Chytrou izolaci lze aplikovat i v zimě!
Více info: www.chytraizolace.cz

Dobrý den, pane Pěničko,
chtěl bych poděkovat za provedenou zakázku a zároveň pochválit Vaše kolegy. Byl jsem mile překvapen jejich profesionálním přístupem a vstřícností. První den měli technický problém s čerpadlem, ale vše opravili a druhý den končili s aplikací až v pozdních večerních hodinách. Byl jsem s nimi a jejich prací velice spokojen.

Hezký den,
Martin Vávra

Od myšlenky ke skutečnosti

06. 02. 2017

Od myšlenky ke skutečnosti

Pravidelně vám pro inspiraci představujeme kanceláře i další firemní interiéry, které jsou tvořeny našimi přestavitelnými příčkami a designovým sklem.
Tentokrát vás prostřednictvím videa zavedeme do zákulisí jejich přípravy a realizace. Podívejte se, jakou péči věnujeme každé zakázce...

Významná podpora našeho partnerství v Indii

02. 02. 2017

Významná podpora našeho partnerství v Indii

Český velvyslanec v Indii Vladimír Hovorka navštívil během svého pobytu v indickém svazovém státě Karnataka společnost PUSHPAK PRODUCTS INDIA PRIVATE LIMITED a strávil několik dnů s naším blízkým obchodním partnerem Prakashem. Označil naše partnerství za příklad velkého potenciálu spolupráce malých a středních firem a podpořil obě naše firmy jak v obchodních aktivitách se systémovými přestavitelnými příčkami v Indii, tak ve snaze vytvořit v Bangalore inkubátor pro české malé a střední firmy, kterým by mimo jiné umožnil uzavřít v Karnatace obchodní partnerství s indickými firmami.
Zároveň ve firmě Pushpak slavnostně otevřel výrobu interiérových příček.

Etiketa pro děti na vysoké úrovni s paní Eliškou Hašek Coolidge

31. 01. 2017

Etiketa pro děti na vysoké úrovni s paní Eliškou Hašek Coolidge

Naši nejmenší Likosáčci se o víkendu zúčastnili kurzu ETIKETY pro děti pod vedením velké DÁMY, paní Elišky Hašek Coolidge, bývalé asistentky pěti amerických prezidentů a přítelkyně naší firmy.
Děti se nejen naučily, jak správně stolovat, ale také prostřednictvím pohádky, jak se chovat ke svým kamarádům, rodičům a dospělým lidem. Od paní Elišky dostaly certifikát, kyblíček plný dobrot a od manželů Musilových knížku „Draka je lepší pozdravit aneb O etiketě“, která je inspirována paní Eliškou Hašek Coolidge.
Rodičům naopak poskytla návod, jak se chovat k dětem a vést je životem po správné cestě.

Nové realizace našeho rumunského partnera

24. 01. 2017

Nové realizace našeho rumunského partnera

V průběhu minulého půlroku se stal LIKO-S součástí mnoha nových zajímavých projektů  realizovaných firmou Corporate Office Solutions z Bukurešti. Jedná se o realizace pro nadnárodní koncerny – například firmu Bombardier, Artisan, Euromaster, Intralinks či SIG. Momentálně se dokončuje projekt Genpact, který je největším fitoutovým projektem, který kdy v Rumunsku byl. I zde se nám podařilo prosadit a fotky díla budou brzy následovat…

 

Na veletrhu BAU 2017 v Mnichově

19. 01. 2017

Na veletrhu BAU 2017 v Mnichově

Jsme lídry moderního stavitelství, proto stále sledujeme novinky v oboru. Naše týmy tentokrát vyrazily na mezinárodní stavební veletrh BAU 2017 do Mnichova. Každý podobný veletrh nám přináší inspiraci a ujišťuje nás, že naše produkty trvale sledují nejnovější trendy.
V oblasti interiérů je kromě funkčnosti kladen velký důraz na design, proto má široké uplatnění sklo v nejrůznějších podobách.
Zelené stavebnictví, které vzhledem ke změnám klimatu u nás směřujeme do popředí, zde mělo naopak ke zklamání kolegů jen velmi mizivé zastoupení.

 

Zaměstnancem měsíce prosince 2016 je Luboš Novotný

17. 01. 2017

Zaměstnancem měsíce prosince 2016 je Luboš Novotný

Měsíc utekl jako voda a je tu opět vyhlášení zaměstnance měsíce.
Za každou divizi byl nominován nejlepší pracovník. Každý z nominovaných by si ocenění určitě zasloužil, ale vybrán mohl být jej jeden z nich. Titul zaměstnanec měsíce prosince 2016 po zásluze získal controller Lubomír Novotný, který kromě své stabilní perfektní práce věnoval část vánočních svátků opravě výpadku počítačové sítě. Patří mu naše velké gratulace! 

Nový SMART-i-WALL v lounge ve varšavském sídle HB Reavis

16. 01. 2017

Nový SMART-i-WALL v lounge ve varšavském sídle HB Reavis

Před několika dny jsme ve spolupráci s naším partnerem, firmou BHS z Varšavy, dokončili zajímavou realizaci stěny SMART-i-WALL® ve varšavském sídle slovenského developera HB Reavis. Stěna je umístěna ve vyvýšeném lounge prostoru a zpříjemňuje tak debaty a setkání zaměstnanců při aktivním brainstormingu či relaxaci. V tomto případě byla jako podklad použita stěna Micra I, a tak finální produkt je kromě funkčnosti i velice hezkým designovým doplňkem.

 

 

Chytrá izolace® Icynene® se mrazů nebojí

12. 01. 2017

Chytrá izolace® Icynene® se mrazů nebojí

Překvapila vás letošní tuhá zima? Zvýšené náklady na vytápění, nebo dokonce chladno v domě? Nebojte, my máme pro vás řešení! Chytrá izolace® Icynene® dokonale zateplí váš dům, vytvoří pro vás tepelný komfort a zdravé prostředí bez plísní a navíc ušetříte až 70% nákladů na vytápění v zimě a chlazení v létě.
Jak na to? Podívejte se na www.chytraizolace.cz

 

Na veletrhu CES v Las Vegas

09. 01. 2017

Na veletrhu CES v Las Vegas

Naším trvalým cílem je být inovativními lídry ve stavebnictví. Inspirujeme se proto i na největším světovém technologickém veletrhu CES v Las Vegas. Brzy vám přineseme podrobnou reportáž s fotografiemi z tohoto světa neskutečných inovací.

 

 

LIKO-Noe® v zimě

06. 01. 2017

LIKO-Noe® v zimě

Během loňského roku jsme vás informovali o životě LIKO-Noe®, našeho kancelářského objektu budoucnosti, který vytváří přírodní tepelnou stabilizaci a spojuje interiér s exteriérem, moderní materiály s přírodou.
Co dělá LIKO Noe® v zimě? Žije svým obvyklým životem. Jen kvetoucí louku a zahrádku na jeho stěnách a v okolí vystřídaly sníh a jinovatka. Jezírko pokrývá vrstva ledu, kterou jen na několika místech přerušuje stálé provzdušňování. Optimální teplotu v budově zajišťuje tepelné čerpadlo, které je možno na přání doplnit plápolajícím ohněm krbu. 
Nejzdravější kancelář roku 2016 v České republice se úspěšně vydala do nového roku.
Více informací o LIKO-Noe najdete na - www.liko-noe.cz.

 

Do nového roku s odvahou

02. 01. 2017

Do nového roku s odvahou

V první pracovní den roku 2017 se slavkovští kolegové sešli na krátkém novoročním setkání (kolegové z poboček prostřednictvím Skype), aby si popřáli všechno nejlepší v novém roce 2017. Předseda představenstva společnosti Libor Musil ve svém krátkém vystoupení zdůraznil, že nadcházející rok bude obdobím změn, které výrazně ovlivní náš život. Naší klíčovou vlastností musí být tyto změny předvídat, měnit zaběhnuté postupy jak v práci, tak v osobním životě. Musíme být lídrem ve svém oboru - stále vylepšovat a určovat trendy. K tomu je třeba odvahu. V naší firmě jsou lidé, kteří umějí své řemeslo a mají odvahu, ale je třeba být ještě odvážnější a dokázat nést za svou odvahu zodpovědnost.
Podívejte se na záznam vystoupení Libora Musila:

 

Příjemné Vánoce a šťastný nový rok

23. 12. 2016

Příjemné Vánoce a šťastný nový rok

Přejeme svým obchodním partnerům a přátelům firmy příjemné prožití vánočních svátků a v novém roce pevné zdraví, hodně osobních i pracovních úspěchů a splněných přání...
Tým LIKO-S 

 

Vánoční setkání divize Interiéry

22. 12. 2016

Vánoční setkání divize Interiéry

Vývojové centrum LIKO-NOE se ve středu 21.12.2016 proměnilo na místo vánočního setkání kolegyň a kolegů z divize Interiéry. A rovnou prozradíme, že se vše povedlo na výbornou. Lehce jsme bilancovali, parádně se najedli a napili, zahráli jsme si zábavnou hru a krásně se pobavili. Především jsme se ale potkali a užili si společně báječnou atmosféru. 

Spustili jsme nový blog LIKO-Su

20. 12. 2016

Spustili jsme nový blog LIKO-Su

Nepřeberné množství událostí se každý měsíc odehraje v LIKO-Su a to nejzajímavější můžete každý den najít v našich novinkách na webu, na facebooku a především v našem firemním časopisu Likosáček. Ne každému se ale Likosáček dostane do ruky a ne každý preferuje tištěný časopis. Proto jsme spustili zbrusu nový likosácký blog

Zaměstnancem měsíce listopadu je Tonda Řičánek

19. 12. 2016

Zaměstnancem měsíce listopadu je Tonda Řičánek

Poslední předvánoční týden je před námi a v LIKO-Su jsme jej začali vyhlášením zaměstnance měsíce listopadu. A protože je tu advent, halu výroby provoněl výborný nealko punč.

Za každou divizi byl opět nominován nejlepší pracovník. Z nominovaných byl tentokrát vybrán projektový manažer divize Interiors a jeden z největších dříčů v LIKO-Su - Tonda Řičánek. Tondovi gratulujeme! Vše nej přejeme i Tereze Lánové, která v uplynulém měsíci výrazně pomohla s organizací konference AMSP a LIKO-Su a také kolegům, kteří oslavili narozeniny, včetně Jirky Dufka, který načal druhou padesátku.

Konference Rodinné firmy na rozcestí

13. 12. 2016

Konference Rodinné firmy na rozcestí

V pondělí 12. prosince uspořádala Asociace malých a středních firem a živnostníků ČR ve spolupráci s Fakultou podnikohospodářskou VŠE v Praze konferenci Rodinné firmy na rozcestí. Zúčastnili se jí zástupci více než sta rodinných firem. Konference se zabývala problematikou, jak zlepšit doposud přehlížené postavení rodinných firem v naší ekonomice, jak může spolupráce mezi rodinnými firmami, akademickou a veřejnou sférou znamenat velký přínos pro všechny zúčastněné a jak připravit nástupnickou generaci rodinných firem  na jejich úspěšné převzetí a řízení.
Na konferenci vystoupili místopředseda vlády ČR Andrej Babiš, ministři Karla Šlechtová a Ivan Mládek, zástupci akademické sféry z prestižních zahraničních univerzit prof. Denise H. Kenyon-Rouvinez, IMD Global Family Business Center, Laussane, prof. Alfredo De Massis, PhD, Free University of Bozen-Bolzano, Italy (prostřednictvím Skype) a prof. Hermann Frank, Research Institute for Family Business, Vienna University of Economics and Business, MMag. Johannes Baillou, místopředseda představenstva společností E.Merck, která je rodinnou firmou od roku 1668, a představitelé významných českých rodinných firem, včetně předsedy představenstva společnosti LIKO-S Libora Musila a členů představenstva Hany Williams Musilové a Jana Musila.
Velký podíl na přípravě konference měla naše firma. Jsme rádi, že se pro rodinné firmy díky této akci dostalo potřebné publicity v médiích.
Paní prof. Denise H. Kenyon-Rouvinez na závěr setkání podepisovala české vydání své knihy Rodinná firma.

 

LIKO-S hned dvakrát na vlnách Českého rozhlasu

12. 12. 2016

LIKO-S hned dvakrát na vlnách Českého rozhlasu

Hned dvakrát jsme se objevili na vlnách Českého rozhlasu. V sobotu 10.12.2016 to byla obsáhlá reportáž o naší stavbě LIKO-NOE, v pondělí pak Jan Musil hovořil na stanici plus o problematice rodinných firem. Záznamy obou pořadů najdete zde.

Cena společenské odpovědnosti pro LIKO-S

07. 12. 2016

Cena společenské odpovědnosti pro LIKO-S

Asociace pro společenskou odpovědnost uděluje každý rok Cenu za společenskou odpovědnost. Tato cena oceňuje malé a střední podnikatele a rodinné firmy, kterým je odpovědné podnikání naprosto přirozené. Máme velkou radost, že naše firma je v této vybrané společnosti. V letošním roce jsme získali 2. místo v programu Podnikáme odpovědně a cenu za naši firmu převzal Pavel Matyáš.

Smart-i-wall na firemním videu německé BSL Leipzig

05. 12. 2016

Smart-i-wall na firemním videu německé BSL Leipzig

Náš německý partner firma Büro-Systeme-Leipzig představila naši unikátní interaktivní příčku Smart-i-wall na svém novém firemní videu společně s ostatními reprezentativními značkami. Velmi nás těší, že se inovativní LIKO-S produkty úspěšně prosazují i na zahraničních trzích.

Libor Musil v představenstvu České rady pro šetrné budovy

29. 11. 2016

Libor Musil v představenstvu České rady pro šetrné budovy

Nechceme, aby se naše krajina proměnila v poušť. Čeká nás proto změna celého stavebnictví...

Miloš Matucha zaměstnancem měsíce

28. 11. 2016

Miloš Matucha zaměstnancem měsíce

Páteční ráno patřilo v LIKO-Su vyhlášení zaměstnance měsíce října. Frmol v hale výroby AIS se na chvíli zastavil a mohla nastat slavnostní chvilka... 

Zasedačka roku - naše příčky v nejlepších kancelářích v ČR

24. 11. 2016

Zasedačka roku - naše příčky v nejlepších kancelářích v ČR

Aktuální ročník soutěže Zasedačka roku 2016 zná své finalisty. Odborná porota v čele s Evou Jiřičnou vybrala 37 nejzajímavějších českých kanceláří. Jejich seznam najdete níže, nicméně my v LIKO-Su máme velkou radost, že mezi finalisty vidíme celou řadu projektů, na nichž jsme se podíleli.

 

 

LIKO-S v Hospodářských novinách

23. 11. 2016

LIKO-S v Hospodářských novinách

Problematiku rodinných firem a mezigeneračního předání řízení takových společností podrobně zpracovaly včerejší Hospodářské noviny. Hlavním příkladem firmy, kde se tento nelehký úkol daří řešit, je naše společnost LIKO-S. 

Za vším hledej ženu!

22. 11. 2016

Za vším hledej ženu!

V časopisu Forbes vyšel žebříček nejvlivnějších českých žen a paní Janě Musilové v něm patří 47. příčka. Gratulujeme jak k umístění v tomto přestižním žebříčku, tak i k dnešním narozeninám!

Příčky z LIKO-Su i v nejvyšší budově v Česku

16. 11. 2016

Příčky z LIKO-Su i v nejvyšší budově v Česku

Jak už prozrazuje titulek této novinky, naše příčky najdete i v nejvyšší české budově - v brněnském mrakodrapu AZ Tower.

Nové číslo našeho časopisu Likosáček je tu!

14. 11. 2016

Nové číslo našeho časopisu Likosáček je tu!

Nový Likosáček plný zajímavého dění v LIKO-Su je tu. Co v něm najdete? Náš projektový manažer Dominik Samec vám představí jednu z nejzajímavějších zakázek letošního roku – nové kanceláře pro firmu SAP. Jak se vyrábí laminované sklo LIKO-Glass, vysvětlí Lukáš Trávníček a podíváme se i na konkrétní realizace s tímto unikátním materiálem. Přesnými výrobky se pochlubí naše obrobna, zavítáme také na festival Ekofilm 2016, zjistíme co je to zdravá kancelář, podíváme se, co o nás napsali v médiích a vyzpovídáme paní Závodnou, která v LIKO-Su pracuje již 20 let. Opomenout nesmíme ani akci časopisu Forbes, kde jsme vystupovali a zastavíme se také u 47. místa paní Musilové v žebříku nejvlivnějších českých žen. To a ještě mnohem více najdete v novém Likosáčku.  Mistrovství světa v plavání ozdobí příčky z LIKO-Su

11. 11. 2016

Mistrovství světa v plavání ozdobí příčky z LIKO-Su

Až příští rok v Maďarsku začne Mistrovství světa v plavání, LIKO-S bude u toho. Ne snad že bychom plavali v bazénu, ale na stadionu Dalgaly budeme přítomní. Do největší plavecké arény v Maďarsku s kapacitou 5000 diváků totiž dodáváme naše příčky.

Video: Vytvořme oázy uprostřed stavební pouště

10. 11. 2016

Video: Vytvořme oázy uprostřed stavební pouště

Zabránit tomu, aby se naše krajina proměnila v poušť, na nás klade velké výzvy. Jednou z těch nejdůležitějších je velká systémová změna celého stavebnictví. A přesně tomu se hodláme v budoucnosti věnovat. Součástí toho je aktivita pana Libora Musila, který byl nově zvolen do předsednictva České rady pro šetrné budovy. Více v přiloženém videu.

Living Showroom se SMART-i-WALL

04. 11. 2016

Living Showroom se SMART-i-WALL

Další realizace, která nám opravdu udělala radost, je Living Showroom v Praze. Exkluzivní apartmán, na kterém jsme spolupracovali s architektonickou kanceláří Adam Rujbr Architects, ukazuje, jak může vypadat moderní a stylové bydlení.

Jana Musilová v časopisu Forbes

03. 11. 2016

Jana Musilová v časopisu Forbes

Neuhodnete, kde se opět objevil LIKO-S. Nebo možná uhodnete, protože to není rozhodně poprvé, co o nás píše prestižní magazín Forbes. Aktuální číslo, jehož hlavním téma je: „Ženy – 75 žen, které řídí život v Česku“ nás zmiňuje hned na dvou stranách.

Slovenská pobočka LIKO-Su se může pyšnit prestižním titulem

31. 10. 2016

Slovenská pobočka LIKO-Su se může pyšnit prestižním titulem

Slovenská pobočka LIKO-Su získala titul Bonitní podnik a spolu s tím i tzv. pečeť bonity. Jedná se o nezávislé hodnocení firem s přihlédnutím k hospodářskému prostředí a ekonomickému zdraví podniků.
Celkem bylo hodnoceno 716 134 podnikatelských subjektů a to pěti mezinárodně uznávanými metodami finanční analýzy. Náročným kritériím vyhovělo jen 1,6 % firem a naše společnost patří mezi ně. Je to výborná vizitka a také garance pro naše zákazníky i dodavatele.

Realizace plná barev

27. 10. 2016

Realizace plná barev

O tom, jak univerzálním materiálem je laminované sklo, by mohla vyprávět slovenská firma DIF. Však je také výrobcem laminačních fólií. Právě tato společnost si nás vybrala, abychom jim zhotovili skla a příčky pro jejich nový showroom. 

Ohnivé peklo a úspěšné požární zkoušky

25. 10. 2016

Ohnivé peklo a úspěšné požární zkoušky

Abychom mohli aplikovat kanadskou izolační pěnu Icynene i na dřevostavbách, museli jsme provést požární zkoušky v akreditovaných zkušebnách. Samotné zkoušce předchází dlouhý vývoj, bezpočet hodin při hledání optimálních variant řešení, řada technických konzultací a často i návrat zpátky na začátek, když se ukáže, že zvolená cesta nevede k cíli.

Zaměstnancem měsíce září je Přemek Machala

21. 10. 2016

Zaměstnancem měsíce září je Přemek Machala

Měsíc se s měsícem sešel a v LIKO-Su jsme vyhlašovali nejlepšího zaměstnance měsíce. Porota to opět neměla lehké, když vybírala hned z šesti nominovaných. Ladies and gentlemen, the winner is: montér divize Interiéry Přemysl Machala.

Hlasujte v soutěži Rodinná firma roku

19. 10. 2016

Hlasujte v soutěži Rodinná firma roku

Až do konce října můžete podpořit svou oblíbenou rodinnou firmu a navíc vyhrát hodinky tradiční české značky PRIM.

LIKO-S na stránkách speciálu Trade News

18. 10. 2016

LIKO-S na stránkách speciálu Trade News

Aktuální číslo číslo časopisu Trade News je věnováno Číně. Mezi řadou zajímavých textů najdete také článek Jana Musila věnovaný zkušenostem s touto asijskou velmocí i celkově s čínskou mentalitou.

Originální kanceláře SAP zdobí příčky z LIKO-Su

14. 10. 2016

Originální kanceláře SAP zdobí příčky z LIKO-Su

Jedna z realizací poslední doby, na které jsme opravdu pyšní, jsou kanceláře softwarové firmy SAP. Do originálních kancelářských prostor, které navrhovalo studio SHS Architekti, jsme dodávali naše interiérové příčky. První etapa je již hotová a my pokračujeme dále. 

LIKO-S na akci magazínu Forbes

13. 10. 2016

LIKO-S na akci magazínu Forbes

Zástupci nejúspěšnějších rodinných firem se sešli v Praze na akci pořádané prestižním časopisem Forbes. Tématem setkání byly ženy, matky, firemní opory. Jaký je přínos žen v rodinných firmách? Na to odpovídaly kromě dalších pozvaných také Jana Musilová s dcerou Hanou Williams Musilovou z naší firmy. Je pro nás ctí, že jsme mohli být součástí této akce. Podrobnosti v příštím Likosáčku.

Navštivte nás na festivalu EKOFILM

11. 10. 2016

Navštivte nás na festivalu EKOFILM

Desítky soutěžních i nesoutěžních snímků s ekologickou tematikou a bohatý doprovodný program nabídne 42. Mezinárodní filmový festival EKOFILM. Ten začne 13. října v Brně a my u toho nesmíme chybět. Hlavním tématem festivalu je totiž Voda a sucho. Tedy problematika, ke které máme co říct.

Jak se žije v kancelářích v Brně?

11. 10. 2016

Jak se žije v kancelářích v Brně?

Téma života v současných kancelářích jsme podrobně probrali na neformálním setkání v rámci doprovodného programu soutěže Zasedačka roku

LIKO-S příčky pro prestižní muzea

07. 10. 2016

LIKO-S příčky pro prestižní muzea

S našimi příčkami se nejčastěji můžete setkat v kancelářských prostorách, ale zdaleka nejenom tam. V poslední době jsme měli tu čest realizovat hned dvě zakázky pro prestižní moravská muzea. 

Nové číslo našeho časopisu Likosáček je tu!

07. 10. 2016

Nové číslo našeho časopisu Likosáček je tu!

Likosáček s pořadovým číslem 9 je věnován našemu exportu. Co vyvážení do zahraničí obnáší, vysvětlí ředitel divize Production Roman Zouhar, šéf exportního oddělení divize Interiéry Michal Chudáček i naši exportní technici. Podíváme se, jak se daří našim pobočkám na Slovensku a v Maďarsku, a to včetně realizací z poslední doby. Dvacetileté výročí u naší firmy oslavil Aleš Herman a my jsme jej při té příležitosti vyzpovídali. Mrkneme se také na novou krásnou halu, kterou jsme postavili pro firmu Robur a spolu s Josefem Volfem zažijeme horké chvilky u požárních zkoušek. Představíme nové kolegy, zavítáme na Gulash Open 2016, kde soutěžil i náš tým a pan Libor Musil prozradí nemálo o své vášni k biketrialu, terénním motorkám a řídítkům. Chybět samozřejmě nemůže ani pestré dění z naší firmy. Přejeme příjemné čtení.

Česká televize opět natáčela v LIKO-Su

05. 10. 2016

Česká televize opět natáčela v LIKO-Su

Česká televize si k nám opět našla cestu. Zpravodajský štáb tentokrát zajímal náš export, kam vyvážíme a jak jsme v tom úspěšní.

Nová hala od Živých staveb

04. 10. 2016

Nová hala od Živých staveb

Až někdy pojedete přes Popůvky u Brna, určitě nepřehlédněte novou a moderní halu firmy Robur.

K4 na návštěvě v LIKO-Su

01. 10. 2016

K4 na návštěvě v LIKO-Su

Před pár dny jsme v naší firmě přivítali početnou návštěvu ze společnosti K4 Architects and Engineers

Čestné uznání pro LIKO-NOE z veletrhu FOR ARCH

26. 09. 2016

Čestné uznání pro LIKO-NOE z veletrhu FOR ARCH

 

Naši kolegové z divize Chytrá izolace Icynene nás v minulém týdnu reprezentovali na veletrhu FOR ARCH. Josef Smitka, Jarda Hrach, Martin Líbal, Standa Pátik, Vašek Pěnička a Martin Coufal si pořádně mákli, aby návštěvníkům veletrhu ukázali jak náš špičkový produkt - izolační pěnu Icynene, tak i ukázku živé fasády, jaká je na našem vývojovém centru LIKO-NOE. Velký zájem návštěvníků veletrhu předčil naše očekávání a máme radost, že kromě potenciálních klientů se o Icynene zajímali i lidé "od fochu" - řemeslníci, projektanti a také studenti stavebních škol. Kromě toho jsme v soutěži Zelená střecha získali čestné uznání pro naši budovu LIKO-NOE.

 

Více informací o Chytré izolaci Icynene
Více informací o LIKO-NOE

 

Libor Musil na vlnách rádia ZET

26. 09. 2016

Libor Musil na vlnách rádia ZET

Kdo poslouchá rádio ZET, dříve české vysílání prestižní stanice BBC, ten zná pořad Myšlení první ligy. Ve jmenovaném pořadu zpovídá Jan Mühlfeit špičkové businessmany, osobnosti vědy, kultury, sportu… atd. Zkrátka ty, kteří něco dokázali. Hostem jednoho z posledních dílu byl pan Libor Musil a rozhovor s ním si můžete pustit na tomto odkazu.

 

Zveme vás na veletrh FOR ARCH

21. 09. 2016

Zveme vás na veletrh FOR ARCH

Navštivte nás na veletrhu FOR ARCH v Praze v Letňanech. Stánek Chytré izolace ICYNENE najdete v hale č. 1 (sektor B11). Co na vás čeká?

- Demonstrační videa, případové studie, vzorky izolační pěny Icynene
- Naši specialisté připraveni zodpovědět veškeré dotazy
- Ukázka živé fasády, tak jak jí znáte z našeho projektu LIKO-Noe
- Představení projektu Knihovna architektů, který nabízí stažení informací a výkresů ve formátech PDF a DWG
- Informace o horkých novinkách a nejnovějších produktech Icynene
- Aktuální výsledky měření a testování
- Informační materiály
- Interaktivní stěna SMART-I-WALL

Těšíme se na vás!

Libor Musil na prestižním ekonomickém fóru

20. 09. 2016

Libor Musil na prestižním ekonomickém fóru

Ekonomické fórum v polské Krynici se koná již od roku 1992. Za dobu své existence se stalo jednou z nejdůležitějších ekonomických akcí v Evropě, kde se každý rok setkává elita ze světa businessu se světovými politiky. Letošního fóra se účastnilo na 3000 delegátů z 50 zemí světa včetně předsedů vlád Visegrádské skupin a Ukrajiny a zástupců prestižních korporací a firem. Mezi pozvanými přednášejícím jsme tentokrát byli i my. Předseda představenstva LIKO-Su pan Libor Musil se účastnil panelu věnovanému rodinnému podnikání a nástupnictví v rodinných firmách. Mohli jsme tak prezentovat naše zkušenosti na této prestižní akci. 

Zaměstnancem měsíce srpna je Ondřej Pospíšil

19. 09. 2016

Zaměstnancem měsíce srpna je Ondřej Pospíšil

Ani tento měsíc jsme nemohli nechat ležet ladem tradiční setkání spojené s vyhlášením zaměstnance měsíce. Nejprve jsme shrnuli uplynulý měsíc v LIKO-Su a pak již následovalo vyhlášení nominovaných i samotného vítěze...

LIKO-NOE má zelenou čepici

15. 09. 2016

LIKO-NOE má zelenou čepici

Při nedávném měření se ukázalo, že i když je naše experimentální budova LIKO-NOE pořádně chráněná proti horku uvnitř a díky mokrým zeleným stěnám chladí i své okolí, samotná střecha se v létě může rozpálit až na 60 stupňů...

České lesy usychají

13. 09. 2016

České lesy usychají

Českými médii prošla alarmující zpráva. Naše lesy usychají a za poslední rok zmizela plocha velká jako Plzeň. (Více informací např na iDnes) Na vině jsou především extrémní sucha a zvyšující se teplota. Nenechme měnit lesy v poušťě a udržujme vodu v krajině. My máme řešení - jsou to zelené budovy, které prospívají krajině, přírodě, zemi i svým obyvatelům.


Více informací na 
www.liko-noe.cz.Navštivte výstavu Fenomén Igráček

09. 09. 2016

Navštivte výstavu Fenomén Igráček

Stovky figurek, nářadí a doplňků, zajímavé informace i zdařilé vtípky. To a ještě mnohem víc nabízí nově otevřená výstava Fenomén Igráček, kterou můžete navštívit na zámku ve Slavkově u Brna. LIKO-S je partnerem celé této výstavy a rozhodně vám doporučujeme jí navštívit. Výstava Fenomén Igráček začíná v sobotu 12. září a potrvá do 31. října. Jako malou ochutnávku přidáváme pár fotek ze včerejší vernisáže.

Nový Likosáček je tu!

08. 09. 2016

Nový Likosáček je tu!

Nový Likosáček je tu a rozhodně stojí za to!
Spolu s Orrainem Williamsem se podíváme na futuristickou expozici Mendelova muzea, kde najdete 11 našich interaktivních příček SMART-i-WALL. Slovenská pobočka se pochlubí obřími vestavky do hal a borci z Metalika ještě větší pecí. Chytrá izolace Icynene přiblíží testování izolačních materiálů budoucnosti a kolegové divize Production výrobu strojů pro norské těžaře...

LIKO-S v Událostech na ČT1

05. 09. 2016

LIKO-S v Událostech na ČT1

Opět se u nás zastavil zpravodajský štáb z České televize. Zajímal je pohled zaměstnavatelů na nové návrhy Ministerstva práce a sociálních věcí. Více se dozvíte ve večerních Událostech 5. září v 19:00 na stanicích ČT1 a ČT24.

Nový web vám představí naši unikátní stavbu LIKO-Noe

02. 09. 2016

Nový web vám představí naši unikátní stavbu LIKO-Noe

Když jsme loni začali stavět budovu našeho vývojového centra LIKO-NOE, věděli jsme, že se bude jednat o unikátní stavbu. Někde v koutku duše jsme ale měli i obavu, jestli bude vše fungovat jak má. Přece jen - jednalo se o experiment. Po bezmála ročním provozu víme, že jsme se vydali správnou cestou a jsme přesvědčeni, že takovým budovám patří budoucnost.

Poznejte celý koncept, budovu i systémy přírodní tepelné stabilizace díky novému webu www.liko-noe.cz.

Rozhovor s Liborem Musilem na portálu Česká inovace

01. 09. 2016

Rozhovor s Liborem Musilem na portálu Česká inovace

Inovace, podnikání, rozvoj. To vše jsou témata obsáhlého rozhovoru s panem Liborem Musilem, který vyšel na webu www.ceskainovace.cz.
Udělejte si chvilku čas a přečtěte si rozhovor, který vás bude inspirovat.

Rozhovor najdete ZDE

LIKO-S pod dohledem dronů

26. 08. 2016

LIKO-S pod dohledem dronů

Dnes k nám přijeli borci z Vertical Images a z auta vybalili hned dva drony. Jeden z běžnou kamerou, druhý s termovizí...

Jak se pracuje v LIKO-NOE?

24. 08. 2016

Jak se pracuje v LIKO-NOE?

Co jsme vyhráli v soutěži Zasedačka roku kategorii Zdravá kancelář, často se nás lidé ptají, jak se v LIKO-NOE vlastně žije a pracuje. Vzali jsme si tedy stranou některé kolegy, kteří v této unikátní budově pracují, a udělali na toto téma krátké video.

Orraine Williams v přestižním časopisu Forbes

19. 08. 2016

Orraine Williams v přestižním časopisu Forbes

Náš kolega a vedoucí vývojového týmu Orraine Williams se dostal do hledáčku prestižního časopisu Forbes, v rámci seriálu Human of Offices. Je to pro nás velká čest, že se již potřetí v poměrně krátké době naše firma a naši lidé objevili v tomto časopisu. Ne každému se to poštěstí a jsme rádi, že jsme v takto vybrané společnosti.

Nové video SMART-i-WALL

16. 08. 2016

Nové video SMART-i-WALL

Naše interaktivní příčka SMART-i-WALL® dokáže proměnit obyčejnou stěnu na multimediální pracovní nástroj s dotykovým ovládáním. Abychom mohli demonstrovat eleganci a technickou vyspělost tohoto řešení, připravili jsme krátké video. Doporučujeme pouštět se zvukem a v režimu full screen.

Zaměstnancem července je Jakub Konečný

15. 08. 2016

Zaměstnancem července je Jakub Konečný

Jako každý měsíc ani tentokrát nemohlo chybět tradiční setkání všech Likosáků a vyhlášení zaměstnance měsíce.

Tématem nového Likosáčku je LIKO-STYLE

11. 08. 2016

Tématem nového Likosáčku je LIKO-STYLE

Když se řekne LIKO-STYLE, většina lidí si jako první vybaví originální oblečení, v němž vídají naše montéry, obchodníky i borce z výroby. O tom, že LIKO-STYLE ale není jen značka oděvů, se můžete přesvědčit právě na stránkách aktuálního čísla Likosáčku.

Pilné včelky Likosačky

08. 08. 2016

Pilné včelky Likosačky

Čtyři barvy našich divizí mají i čtyři domečky, plné našich nových spolupracovnic. Jsou to pilné včely medonosné, které sbírají nektar v okolí LIKO-Noe. Jedná se o další střípek do pestrého koutu přírody, který vznikl u našeho vývojového centra. Už teď se těšíme na med, přímo z živé fasády.

Na horko v podkroví máme ideální řešení!

02. 08. 2016

Na horko v podkroví máme ideální řešení!

Již každoročně zažíváme letní horka, která znepříjemňují bydlení zejména v podkroví rodinných domů, chalup a chat. Používání klimatizací je sice řešením, jak s nesnesitelným horkem bojovat, rapidně to však zvyšuje spotřebu elektrické energie a vede k častému nachlazení. Na probdělé letní noci v rozehřátém podkroví máme řešení - a to bez klimatizace! 
Stříkaná izolační pěna ICYNENE® - Chytrá izolace®
po nástřiku na izolovanou plochu dokonale přilne a vytvoří kompaktní vrstvu bez spojů a netěsností. Pěna garantuje perfektní těsnost všech míst a chrání tak budovu před průnikem tepla z rozehřáté střechy. Máte tak jistotu, že si v létě budete užívat příjemný chládek a v zimě vám žádné teplo neuteče. 
N
áklady spojené s vytápěním nebo klimatizováním objektu se sníží v závislosti na rozsahu aplikace až o 70 %, vynaložená investice do zateplení se tak vrátí do 5 let.
Všechny potřebné informace najdete zde

Naše interiérové příčky v Kazachstánu

26. 07. 2016

Naše interiérové příčky v Kazachstánu

Před několika dny se nám podařilo úspěšně realizovat první příčku pro nového partnera v Kazachstánu. Firma Office Solutions z Almaty se zabývá kompletním fitouem kanceláří. Těšíme se na další spolupráci.

Nová expozice Mendelova muzea stojí na technologii SMART-i-WALL

20. 07. 2016

Nová expozice Mendelova muzea stojí na technologii SMART-i-WALL

Mendelovo muzeum v Brně se otvírá veřejnosti s novou expozicí a je nám ctí oznámit, že základem této špičkové audiovizuální podívané je naše technologie SMART-i-WALL!

Mistrovská návštěva v LIKO-Su

14. 07. 2016

Mistrovská návštěva v LIKO-Su

Ve středu jsme v LIKO-Su měli další vzácnou návštěvu. Tentokrát to nebyl nikdo z politiků nebo businessmanů, ale spolu s celou rodinou nás přijel navštívit Josef Dressler. Pokud snad Josefa neznáte, vězte, že se jedná o biketrialovou legendu. Jen namátkou z jeho sportovních úspěchů: 2x mistr světa, 5x vicemistr světa, mistr Evropy, vítěz světového poháru, 20x mistr České republiky…atd.


Pepu jsme i s rodinou provedli po celé naší firmě a příjemné letní dopoledne jsme zakončili posezením na molu u LIKO-Noe. Tam se jasně ukázalo, že Pepovi děti zdědili po rodičích sportovního ducha a v horkém dni využili naše jezírko k pořádné koupačce.

Kniha Rodinná firma vychází díky LIKO-Su

13. 07. 2016

Kniha Rodinná firma vychází díky LIKO-Su

Rodinný podnik je nejrozšířenější formou podnikání na světě a rodinné firmy jsou největšími zaměstnavateli v privátní sféře. V Česku nyní dochází k předávání funkcí další generaci podnikatelů.
Libor Musil se tématu rodinných firem věnuje již dva roky v představenstvu Asociace malých a středních podniků a živnostníků. Vedle organizování kulatých stolů s majiteli rodinných firem po celé České republice nechal přeložit a vydal první knihu o rodinném podnikání u nás. Křest knihy proběhl ve Zlíně za účasti pana Viktory, jednoho z posledních absolventů Baťovy školy práce, a ředitelky AMSP paní Evy Svobodové.

Kniha samotná nese jméno Rodinná firma, napsali ji Denise Kenyon-Rouvinezová a John L. Ward a zakoupit si ji můžete v e-shopu vydavatelství Barrister and Principal.

Nové video VACUWALL

11. 07. 2016

Nové video VACUWALL

V čem jsou výhody naší mobilní příčky VACUWALL®? Je to především svoboda a maximální variabilita. Stěnu můžete postavit během několika minut, kdekoli se vám zlíbí. Máte tak naprostou volnost a vaše kancelář může růst spolu s vaší firmou.

Zaměstnancem měsíce června je Martin Zlatníček

07. 07. 2016

Zaměstnancem měsíce června je Martin Zlatníček

Ještě než se značná část našich kolegů vydala vstříc slunci, vodě a odpočinku, sešli jsme se na tradičním měsíčním bilancování. Jeho součástí pochopitelně bylo i vyhlášení nejlepšího zaměstnance měsíce června. Nominovaných bylo nemálo, ale pro ocenění a dárek si nakonec přišel Martin Zlatníček. Vítězem se stal především za to, jak spolu s celým ekonomickým týmem společně zvládli ve velmi krátkém období připravit dvě účetní uzávěrky. Martinovi i jeho týmu gratulujeme!

Nový Likosáček je tu!

01. 07. 2016

Nový Likosáček je tu!

Zbrusu nový Likosáček je na světě. Hlavním tématem jsou zahrady, coby cesta k lepšímu životu, ale máme toho pro vás mnohem víc...

ArchSPACEOffice - výjimečná kniha o výjimečných kancelářích

29. 06. 2016

ArchSPACEOffice - výjimečná kniha o výjimečných kancelářích

Kancelář, nebo domov? Pro některé je dnes „Office“ obojím. Také z tohoto důvodu sleduje kniha ArchSPACEOFFICE fenomén proměny kanceláře v útulné místo. A protože si v LIKO-Su myslíme, že kanceláře by měly působit na své obyvatele pozitivně, útulně a inspirativně, stali jsme se partnerem této zajímavé knihy. 

 

SMART-i-WALL pro JetSurf

28. 06. 2016

SMART-i-WALL pro JetSurf

Jednou z firem, kterým jsme dodali naši interaktivní stěnu SMART-i-WALL, je společnost JetSurf. Tato firma slaví po celém světě úspěch se svými motorovými surfy a my jsme rádi, že se do svého showroomu rozhodli umístit náš inovativní produkt. V nové webové prezentaci na www.jetsurf.com navíc najdete virtuální prohlídku, které začíná přímo před naším SMART-i-WALLEM. Mrkněte na to! Samozřejmě se sluší dodat, že do firmy JetSurf jsme nedodali pouze SMART-i-WALL, ale celou sadu příček jak pro showroom, tak pro kancelářské prostory firmy.

 

Andrej Babiš na návštěvě LIKO-Su

21. 06. 2016

Andrej Babiš na návštěvě LIKO-Su

Inovace, špičkové technologie, ale také rodinné podnikání a péče o krajinu. Všechny tyto stránky se prolínají v podnikání naší firmy a proto si náš vybral k návštěvě Andrej Babiš při své cestě Jihomoravským krajem.

LIKO-S hostil speciální seminář České rady pro šetrné budovy

17. 06. 2016

LIKO-S hostil speciální seminář České rady pro šetrné budovy

Čtvrteční den patřil v LIKO-Su semináři o navrhování a rekonstrukcích komerčních staveb se zaměřením na šetrné budovy. Celou akci pořádala Česká rada pro šetrné budovy a LIKO-S přispěl svou troškou do mlýna, především exkurzí a hromadou informací o fungování naší experimentální stavby LIKO-Noe. Kromě našich odborníků měli hlavní slovo Jiří Cihlář z firmy CEVRE a Adam Rujbr z AR Architects. Je vidět, že nejsme v našem úsilí o stavění moderních budov šetrných k životnímu prostředí sami.

Křest knihy ArchSPACEOffice

15. 06. 2016

Křest knihy ArchSPACEOffice

Více než rok dlouhý projekt autorského týmu blogu ArchSPACE dospěl do finále. V Praze byla pokřtěna publikace ArchSPACEOffice, na které jsme se podíleli i my z LIKO-Su.

Hostíme speciální seminář

14. 06. 2016

Hostíme speciální seminář

Čtvrtek bude v LIKO-Su patřit speciální akci. Půjde o seminář na téma Renovace komerčních budov, který pořádá Česká rada pro šetrné budovy. Hlavním tématem budou návrhy komerčních budov budoucnosti, tak aby byly šetrné ke svému okolí. A kde jinde takové téma prezentovat, než právě u nás, ve stavbě která se pyšní tituly Zdravá kancelář a Stavba vývojového centra LIKO-Noe je, vítězem soutěže Zasedačka roku v kategorii Zdravá kancelář a držitelem mezinárodní ceny Icynene Architectural Design Award. Těšíme se na všechny účastníky. Podrobnější info akci zde.

Není školení, jako školení…

13. 06. 2016

Není školení, jako školení…

Když se řekne školení, většina lidí si představí nudné sezení v zasedačce. Páteční školení cross-selingu pro neprodejce ale vypadalo úplně jinak.

LIKO-Noe v pořadu Polopatě

06. 06. 2016

LIKO-Noe v pořadu Polopatě

Není to tak dávno, co jsme vás informovali o natáčení pořadu Polopatě u nás v LIKO-Su (více zde). Štáb ČT u nás strávil několik hodin, během kterých natáčel materiál pro obsáhlou reportáž o tzv. deštných zahradách a hospodaření s vodou. K tomuto tématu máme pochopitelně co říct a nejlepším příkladem je naše experimentální stavba LIKO-Noe. O uplynulém víkendu měla reportáž premiéru. Pokud vám snad utekla, můžete se na ní podívat tady a teď. 

LIKO-Noe, oáza života

03. 06. 2016

LIKO-Noe, oáza života

Doslova před očima se rozvíjí příroda v okolí našeho vývojového centra LIKO-Noe i přímo na živých fasádách této stavby. Vegetace bují, na budově roste celá plejáda květin a bylinek, daří se i zelenině. Dozrávají první jahody a okurky, nebude trvat dlouho a naši zaměstnanci si budou moci udělat zeleninový salát z plodin vypěstovaných přímo na stěnách vývojového centra. Svou cestu si do tohoto koutu našla i hromada živočichů. V jezírku se koupou vlaštovky, kuňkají žáby, líhnou se vážky. Běžná budova většinou zahubí na svém pozemku většinu přírody. U LIKO-Noe je více života, než kdy bylo na původní loučce. Je to pro nás potvrzením správnosti našich předpokladů, že umíme navrhnout a postavit budovu tak, aby prospívala svému okolí. Více informací o fungování samotné budovy najdete na www.liko-noe.cz, širší kontext, fotky ze stavby a další informace najdete na www.zivestavby2020.cz.

Výstava Zdeňka Fránka a LIKO-Noe v médiích

01. 06. 2016

Výstava Zdeňka Fránka a LIKO-Noe v médiích

Jak jsme vás již informovali, v pražské Galerii Jaroslava Fragnera probíhá výstava architekta Zdeňka Fránka Míra a měřítko, která představuje jeho tři profilové projekty z poslední doby. Jedním z nich je naše vývojové centrum LIKO-Noe, které je zde představeno po boku rozhledny Skywalk a bytového domu Face House. Vzhledem k významu pana architekta Fránka budí výstava velký zájem veřejnosti i médií. Jen v posledních dnech o této výstavě referoval internetový portál iDnes a rovněž Česká Televize. A to není zdaleka vše. O výstavě a spolu s ní o LIKO-Noe píše rovněž nejsledovanější český blog o designu DesignMagazine.cz, objevili jsme se rovněž na Arttalk a Staweb.cz.

Článek na iDnes
Reportáž v ČT
Článek na DesignMagazine.cz
Článek na Arttalk
Článek na Staweb.cz

Výstavu Míra a měřítko můžete v Galerii Jaroslava Fragnera navštívit do 24. 7. 2016, což vám za celý LIKO-S srdečně doporučujeme.

 

LIKO-S, Společensky zodpovědný podnik

30. 05. 2016

LIKO-S, Společensky zodpovědný podnik

Národní informační středisko Slovenské republiky uděluje hodnotné ocenění Spoločensky zodpovedný podnik a rovněž známku Pečať spoločensky zodpovednéh o podnikuJedná se o nezávislé hodnocení firem s přísnými kritérii jako je platební disciplína, soustředění na ekonomický růst a v neposlední řadě zájem firmy na etickém fungování vlastní společnosti. Na Slovensku tímto hodnocením prošlo 229 086 společností, z nichž pouze 8,5 % získalo toto ohodnocení. Jsme velmi rádi, že LIKO-S je mezi nimi a je to významná garance pro naše zákazníky i dodavatele.

LIKO-Noe na titulní straně časopisu Materiály pro stavbu

26. 05. 2016

LIKO-Noe na titulní straně časopisu Materiály pro stavbu

Nejenom mainstreamová média mají zájem o naši unikátní stavbu LIKO-Noe. Jsme rádi, že pozornost budí i v médiích odborných. V aktuálním čísle časopisu Materiály pro stavbu vyšel obsáhlý článek věnovaný jak budově samotné, tak principu přírodní tepelné stabilizace. V neposlední řadě musíme připomenout, že LIKO-Noe patřila také titulní strana jmenovaného časopisu. Celý článek najdete zde. Kromě toho se naše budova objevila i v rubrice Kultura/styl časopisu Respekt. K nahlédnutí zde.


Další SMART-i-WALL v Německu

25. 05. 2016

Další SMART-i-WALL v Německu

Včera večer naši kolegové Marek Herůfek a Martin Doležal dokončili instalaci nové interaktivní stěny SMART-i-WALL v německém Lipsku. Jedná se již o třetí SMART-i-WALL v Německu. Tato instalace kromě LIKO-Glass s LCD fólií obsahovala premiérově i LED Sklo. Zákazník je z našeho výrobku nadšený a my neméně.

 

Nové číslo Likosáčku je tu!

23. 05. 2016

Nové číslo Likosáčku je tu!

Již 18 let vydáváme náš firemní časopis Likosáček, který se liší od běžných časopisů tím, že autory příspěvků jsou naši kolegové nebo blízcí spolupracovníci. Aktuální číslo je speciálem, který jsme věnovali především izolační pěně ICYNENE®. Tento úžasný materiál patří do portfolia našich produktů a v Likosáčku si ho pořádně proklepneme. Mrkneme se i na konkrétní stavby a chybět nemohou ani reference od našich partneru. Kromě toho si můžete přečíst celou řadu novinek ze života v LIKO-Su, podívat se na Jamajku či na nejnovější realizace naší divize Production. Likosáček v digitální podobě najdete zde. Přejeme příjemné čtení.

Nenechte si ujít výstavu Zdeňka Fránka

20. 05. 2016

Nenechte si ujít výstavu Zdeňka Fránka

Pražská Galerie Jaroslava Fragnera hostí výstavu Zdeněk Fránek: Míra a měřítko. Tato výstava představí nové profilové projekty jmenovaného předního českého architekta a jeho studia Fránek Architects. Kromě rozhledny Skywalk a bytového domu Face House je to budova našeho vývojového centra LIKO-Noe. To ale není vše. Součástí výstavy je rovněž instalace hned tří našich interaktivních SMART-i-WALL. Nenechte si tuto výstavu ujít. Navštívit ji můžete do 24. 7. 2016.

Více informací o výstavě
Více informací o SMART-i-WALL
Více informací o LIKO-Noe

 

Natáčení pořadu Polopatě

19. 05. 2016

Natáčení pořadu Polopatě

Do LIKO-Su opět zavítala Česká televize. Jeden z připravovaných dílů oblíbeného pořadu Polopatě bude totiž věnován hospodaření s vodou a to je téma, ke kterému máme co říct. Naše stavba LIKO-Noe využije každou kapku vody a tu odpadní dokonce sama čistí. Díl Polopatě, ve kterém se dozvíte víc, poběží 5.6. 2016 v 8:50 na ČT1. 

Přípravy unikátní výstavy jsou v plném proudu

17. 05. 2016

Přípravy unikátní výstavy jsou v plném proudu

Náš speciální LIKO-S team právě v Praze finišuje přípravy na neméně speciálním projektu. Je jím instalace, která bude součástí výstavy Fránek Architects: Míra a měřítko v pražské Galerii Jaroslava Fragnera. Přední tuzemský ateliér na ní představí své profilové projekty z poslední doby, včetně našeho vývojového centra LIKO-Noe. Na výstavě budou k vidění hned tři interaktivní příčky SMAR-i-WALL naší výroby. Jsme pyšní, že jsme součástí tohoto projektu!

Více informací o výstavě
Více informací o interaktivní příčce SMART-i-WALL

Nová tradice v LIKO-Su

12. 05. 2016

Nová tradice v LIKO-Su

Novou tradici jsme zahájili na začátku letošního května. Je jí pravidelné měsíční setkání celé firmy a spolu s tím spojené vyhlášení zaměstnance měsíce. Z každé divize byl vybrán jeden favorit a následně byl zvolen vítěz, na kterého čekala příjemná odměna. A kdo se stal nejlepším zaměstnancem měsíce dubna? Byla to Hanka Plachá, za to jak dokázala perfektně zvládnout podržet oddělení účtárny v nelehkém čase účetních uzávěrek. Už teď jsme zvědaví, kdo to bude zaměstnancem měsíce příště.

LIKO-S opět v médiích

09. 05. 2016

LIKO-S opět v médiích

Zatímco jiné firmy utrácejí nemalé prostředky za inzerci, my máme ten luxus, že se o nás zajímají média sama. Poctivá práce se prostě vyplácí. V poslední době jsme se již podruhé objevili v časopisu Forbes. Jeho květnové číslo osahuje žebříček českých rodinných firem a LIKO-Su tam patří 71. místo.

Kromě toho na webu www.majitelefirem.cz vyšel obsáhlý rozhovor s panem Liborem Musilem nesoucí v titulku hlavní bod naší firemní filozofie LIKO-S: Nejlepší je být nejlepší.

Vzdálenost pro nás nehraje roli

06. 05. 2016

Vzdálenost pro nás nehraje roli

Minulý měsíc realizovali kolegové z naší slovenské pobočky krásnou zakázku pro významnou zahraniční firmu Holcim. Přestože se zakázka realizovala v Košicích, což je z Bratislavi pořádná porce kilometrů, vzdálenost nehrála žádnou roli a vše proběhlo bez problémů. Tady je pár momentek pořízených během montáže.

Naše indická mise v časopisu TRADE NEWS

03. 05. 2016

Naše indická mise v časopisu TRADE NEWS

Velmi nás těší zájem o naši firmu, jak ze strany veřejnosti, tak ze strany médií. V aktuálním čísle časopisu TRADE NEWS najdete zajímavý článek o naší indické misi. Její příběh se píše od roku 2012 a více se o ní dozvíte právě ve zmíněném článku.Zdraví na prvním místě

28. 04. 2016

Zdraví na prvním místě

V naší firmě je kladen velký důraz na zdraví a čisté pracovní prostředí. Z toho důvodu se vedení firmy rozhodlo pro nákup nových svářečských kukel s externím přívodem vzduchu. Od tohoto kroku si slibujeme zlepšení zdraví našich zaměstnanců. Svářeči již nebudou nuceni vdechovat zplodiny ze svařovaní.

Víc než povedená realizace Kamenná Brno

27. 04. 2016

Víc než povedená realizace Kamenná Brno

Krásnou realizaci plnou lehkosti a světla jsme před nedávnem dokončili v Brně. Koncept kanceláří Kamenná se nese v duchu bílé barvy, pohledového betonu, kontrastní dřevěné podlahy a našich příček MICRA I. Ty rozdělují celý prostor na jednotlivé kanceláře a zasedačky. Příčky v interiéru vytvářejí zóny soukromí, ale zároveň nebrání vizuálnímu kontaktu a propouštějí denní světlo do celého interiéru.

SMART-i-WALL, interaktivní příčka s dotykovým ovládáním

21. 04. 2016

SMART-i-WALL, interaktivní příčka s dotykovým ovládáním

Dorazil k nám dotaz, jestli jde náš SMART-i-WALL opravdu ovládat dotykem. Tak jsme jako odpověď rychle dali dohromady krátké video, kde je to krásně vidět. Mrkněte na něj. Více informací o SMART-i-WALL najdete na www.smart-i-wall.cz.

Příčky LIKO-S ve fantastických prostorách Delloite v Budapešti

14. 04. 2016

Příčky LIKO-S ve fantastických prostorách Delloite v Budapešti

V srdci Budapešti se nachází nemodernější budova města, ve které sídlí firma Deloitte. Ta měla zájem o výstavbu interiérových příček. Příležitost chytila za pačesy naše skvělá kolegyně Ing. Mária Vereb a zakázka byla na světě. Budova, ve které se nacházejí naše příčky MICRA II, se pyšní atypickým řešením, kdy prakticky žádná zeď není kolmá na sousedící stěnu, takže již samotné zaměření bylo velmi náročné. Kromě šikmých fasád, akustiky a těžko zaměřitelných příček bylo dalším oříškem atypické řešení „ovládacího panelu“ u dveří. Požadavkem bylo provedení tohoto ovládacího panelu ze skla Lacobel. Jelikož jsme realizovali celé patro, dveří i ovládacích panelů bylo požehnaně a výrobních výkresů ještě více. Celkovou náročnost umocňoval ještě fakt, že každý ovládací panel měl jiný požadavek na přípravu z vnitřní i z vnější strany. Výsledná práce montážních skupin je nádherná. Tyto interiéry se právem v Maďarsku ucházely o titul Kancelář roku 2015 a v soutěži nakonec získaly 2. místo.

Kamera, klapka, akce!

12. 04. 2016

Kamera, klapka, akce!

Začátkem tohoto týdne to v sídle LIKO-Su ve Slavkově u Brna vypadalo trochu jak v Hollywoodu. Světla, stativy, kamery, maskérka…atd. Co bylo důvodem takového ruchu? Bylo jím natáčení nového spotu na naši mobilní příčku VACUWALL. Teď nás čeká ještě jeden den dotáček a pak se již filmaři vrhnou na postprodukci. Těšíme na hotové video a doufáme, že vy s námi. Nebojte se, pochlubíme se s ním, jakmile bude hotové.

 

 

LIKO-S na stránkách časopisu Forbes

07. 04. 2016

LIKO-S na stránkách časopisu Forbes

Až půjdete okolo trafiky, kupte si nové číslo časopisu Forbes. V tomto prestižním časopisu je hned pět stran věnovaných naší firmě a projektu LIKO-Noe. Podrobnosti již brzy.

Jaro doslova vtrhlo do LIKO-Su

05. 04. 2016

Jaro doslova vtrhlo do LIKO-Su

Jaro je v plném proudu a okolí našeho vývojového centra LIKO-Noe se doslova mění před očima. Během posledních několika dní rozkvetly v okolí narcisy, začínají kvést stromy a do jezírka se vrátily žáby. Zahradní nábytek je opět na svém místě, všechny systémy na čištění vody krásně fungují a báječně se daří i samotné kořenové čistírně. Vývojový tým toho hned využil a pravidelná měsíční kontrola tak dnes proběhla pod širým nebem. Jaro i LIKO-Noe nám zkrátka dělají radost. Navštivte nás ve Slavkově u Brna a my vám ukážeme, jak také mohou vypadat kancelářské a průmyslové budovy budoucnosti.

Více o unikátní budově LIKO-Noe se dozvíte na www.liko-noe.cz.

Slovenští architekti na návštěvě v LIKO-Su

01. 04. 2016

Slovenští architekti na návštěvě v LIKO-Su

Dnes jsme v LIKO-Su přivítali vzácnou návštěvu. Byli to slovenští architekti Boris Schulz a Richard Baláži, spolu s nimi přijel také Michal Hoško z firmy YIT. Všechny jmenované kromě našich standardních produktů zajímala především unikátní stavba našeho vývojového centra LIKO-Noe. Věříme, že je naše vize stavění v souladu s přírodou oslovila.

LIKO-S generálním partnerem blogu ArchSPACE

31. 03. 2016

LIKO-S generálním partnerem blogu ArchSPACE

Architektura, design, interiéry, realizace – to vše nás zajímá. Proto jsme se rozhodli podpořit blog ArchSPACE, který se právě těmto tématům poctivě věnuje.

Blog ArchSPACE je inspirací pro tvorbě kancelářských prostor, přináší rozhovory s předními architekty a dalšími osobnostmi, nabízí aktuality, zajímavosti a ukázky nápaditých realizací z celého světa. Výsledkem je pestrý a poutavý vhled do světa současné architektury, interiérového designu a souvisejících oblastí. A protože přesně tato témata rezonují i u nás v LIKO-Su, rozhodli jsme se tento blog a jeho talentovaný autorský tým podpořit. Proto se LIKO-S stal generálním partnerem ArchSPACE.

Blog ArchSPACE najdete na www.archspace.cz, rovněž na Facebooku a Instagramu.

Přejeme vám mnoho zajímavého čtení.

Nové číslo Likosáčku je tu!

24. 03. 2016

Nové číslo Likosáčku je tu!

Třetí číslo našeho firemního časopisu Likosáček právě vyjelo z tiskárny. Najdete v něm rozhovor se Simonou Kalvoda z České rady pro šetrné budovy, která přiblíží, čím stavba našeho vývojového centra LIKO-Noe zaujala porotu soutěže Zasedačka roku. Kovovýroba představí nový laser, Libor Musil vysvětlí, čím ho inspiruje osobnost J. A. Baťi. Podíváme se rovněž za naším partnerem do Indie, na koncerty Řemeslo má zlaté dno a s našimi zaměstnanci na hory. To a ještě mnohem více najdete v novém Likosáčku. Přejeme příjemné čtení. 

Nové realizace na Slovensku

22. 03. 2016

Nové realizace na Slovensku

Naši kolegové z bratislavské pobočky rozhodně nespí zimním spánkem. Ba naopak! Za poslední měsíc realizovali celou řadu úspěšných projektů pro neméně úspěšné firmy, jako jsou např. Cipi Ružomberok, Lidl, Quintiles a další. Tady je malá ukázka.

Série koncertů Řemeslo má zlaté dno pokračuje

18. 03. 2016

Série koncertů Řemeslo má zlaté dno pokračuje

Zpěvák Pavel Novák, který se věnuje koncertům a tvorbě pro děti, připravil k letošnímu Roku řemesel, který vyhlásila Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, speciální písničkový pořad Řemeslo má zlaté dno. Děti si během akce zazpívají, zatančí a formou jim vlastní se seznámí se základními řemesly, jejich významem a důstojným postavením řemeslníků ve společnosti. Naposledy se rozjeté dětské publikum mohlo vyřádit při středeční show ve Slavkově u Brna. Jsme rádi, že můžeme být partnery této chvályhodné akce. Připravujeme pro vás i video!

Obrovský úspěch naší divize Chytrá izolace ICYNENE

16. 03. 2016

Obrovský úspěch naší divize Chytrá izolace ICYNENE

Naši kolegové z divize Chytrá izolace ICYNENE® jsou v těchto dnech na Jamajce. Nejeli tam však za tropickým sluncem, na celosvětovou konferenci, kterou pořádá kanadská společnost Icynene. A to ani netušili, jaký úspěch je tam čeká. Zpátky totiž vezou hned dvě ceny. Jedna je Largest European Contractor, druhá pak prestižní cena Icynene Architectural Design Awards pro LIKO-Noe. Jsme moc pyšní, všem zúčastněným gratulujeme a již brzy přineseme podrobnější info.

Společnost LIKO-S je členem České rady pro šetrné budovy

10. 03. 2016

Společnost LIKO-S je členem České rady pro šetrné budovy

Společnost LIKO-S se v těchto dnech stala členem České rady pro šetrné budovy. Jedná se o významnou instituci s mezinárodním přesahem, která se angažuje v přeměně způsobů, jakými jsou budovy a urbanistické celky navrhovány, stavěny, renovovány a provozovány tak, abychom žili ve zdravém, prosperujícím, environmentálně i společensky ohleduplném prostředí. S naším úspěšným pilotním projektem LIKO-Noe® budeme určitě platnými členy této ekologické instituce.
Přečtěte si článek, který byl o LIKO-Noe® uveřejněn v magazínu Energeticky soběstačné budovy (4/2015) zde

 

LIKO-Noe v hledáčku médií

08. 03. 2016

LIKO-Noe v hledáčku médií

Pokud nestíháte sledovat mediální zájem, které se okolo naší experimentální budovy LIKO-Noe rozpoutal v souvislosti vítězství v kategorii Zdravá kancelář soutěže Zasedačka roku, máme pro vás shrnutí. Ano, takhle jsme byli vidět za posledních 10 dní.

Virtuální prohlídka LIKO-Noe

07. 03. 2016

Virtuální prohlídka LIKO-Noe

Čtvrtek 25. února byl pro LIKO-S šťastným dnem. Budova našeho vývojového centra totiž získala prestižní ocenění Zdravá kancelář v neméně prestižní soutěži Zasedačka roku (více zde). Proto vás, co jste dosud neměli možnost tuto naši revoluční stavbu navštívit, jsme připravili virtuální prohlídku, díky které si můžete LIKO-Noe projít. Najdete jí pod tímto textem, stejně jako přímo na stránkách www.liko-noe.cz, kde se o této experimentální budově dozvíte více.

Nové číslo časopisu Likosáček je tu!

04. 03. 2016

Nové číslo časopisu Likosáček je tu!

Právě vychází nové číslo našeho časopisu Likosáček. Hlavním tématem tohoto čísla jsou řemesla, takže vám představíme šest hlavních řemeslných profesí, které u nás najdete. Chybět nemohou ukázky realizací interiérů z poslední doby, rubrika Objektivem Likosáčku a připomínka naší nedávné účasti na veletrzích. Velký rozhovor má v Likosáčku obchodní ředitelka slovenské pobočky a také bývalá basketbalová reprezentantka Nataša Lichnerová, která byla před nedávnem uvedena do Síně slávy SBA. Elektronickou verzi časopisu ve formátu PDF najdete zde.

LIKO-Noe budí zájem médií

01. 03. 2016

LIKO-Noe budí zájem médií

Naše experimentální budova budí zaslouženou pozornost. V úterní příloze Hospodářských novin vyšel rozsáhlý článek věnovaný právě o LIKO-Noe

Nejzdravější kanceláří v ČR je naše LIKO-Noe

26. 02. 2016

Nejzdravější kanceláří v ČR je naše LIKO-Noe

Ve čtvrtek večer se v prostorách firmy Microsoft odehrálo slavnostní vyhlášení prestižní soutěže Zasedačka roku. Naše experimentální stavba LIKO-Noe se stala vítězem v kategorii Zdravá kancelář. Odborná porota v čele se světoznámou architektkou Evou Jiřičnou ocenila unikátní koncept celé budovy, který klade velký důraz jak na zdravé vnitřní prostředí, tak i na ekologické hospodaření s vodou a energiemi.

Více informací o celé stavbě najdete na www.liko-noe.cz.

Chceme, aby naše děti měly úctu k manuální práci

23. 02. 2016

Chceme, aby naše děti měly úctu k manuální práci

V rámci naší dlouhodobé snahy o propagaci řemesel vznikla pro děti série veselých koncertů Pavla Nováka s názvem Řemeslo má zlaté dno. Během koncertu se děti zábavnou formou dozví, co dělá takový zedník, podlahář, montér nebo třeba kovář. První z těchto koncertů se konal již toto pondělí v Bučovicích a u malých návštěvníků slavil velký úspěch. Jako bonus si pak děti odnesly i pexeso, díky kterému se seznámí s nejrůznějšími řemeslnými profesemi. Jsme rádi, že jsme mohli tomuto projektu pomoci na svět. Podrobnosti již brzy v našem firemním časopisu Likosáček.

Libor Musil: Jan Antonín Baťa - zdroj mé inspirace

22. 02. 2016

Libor Musil: Jan Antonín Baťa - zdroj mé inspirace

„Mám svůj jasný podnikatelský vzor. Jsem pyšný, že jsem před mnoha lety vyměnil Henryho Forda, Jacka Welche či Steva Jobse za inteligentního, pracovitého, upřímného a odvážného Moraváka Jana Antonína Baťu.“ Libora Musila, který právě vychází v časopise Trade News, a který odhaluje základní přístup k podnikání ve firmě LIKO-S. Srdečně vám zmíněný článek doporučujeme k přečtení. Najdete ho samozřejmě v aktuálním čísle tištěného časopisu Trade News, na tomto odkazu, případně si můžete stáhnout článek ve formátu PDF.

ČT v LIKO-Su, LIKO-S v ČT

19. 02. 2016

ČT v LIKO-Su, LIKO-S v ČT

Dnes krátce po poledni k nám do Slavkova u Brna dorazila Česká televize. Zpravodajského štábu se ujal ředitel divize Production Roman Zouhar. Hlavním tématem reportáže je zaměstnávání uprchlíků z válečných oblastí. 

Sedm rad, jak úspěšně předat firmu potomkovi

16. 02. 2016

Sedm rad, jak úspěšně předat firmu potomkovi

Před pár dny vyšel v Hospodářských novinách článek „Sedm rad, jak úspěšně předat firmu potomkovi“. Jak už název napovídá, článek je věnován nelehkému úkolu předávání pravomocí v rodinných firmách. Jméno LIKO-S v článku padne hned několikrát a proto vám jej přinášíme i zde.

Celý článek ve formátu PDF najdete zde.

Nataša Lichnerová v Síni slávy slovenského basketbalu

12. 02. 2016

Nataša Lichnerová v Síni slávy slovenského basketbalu

Naše kolegyně a obchodní ředitelka slovenské pobočky Nataša Lichnerová byla uvedena do Síně slávy slovenského basketbalu! V této souvislosti se sluší připomenout, že Nataša je stříbrná medailistka z MS v Brazílii 1971, stříbrná medailistka z ME juniorek 1967 a zúčastnila se také ME v Holandsku v roce 1970, kde s reprezentací Československa skončila na pátém místě. Nataše gratulujeme a jsme pyšní, že takové osobnosti máme v našem LIKO-S týmu.

 

Naše v příčky v rumunském mrakodrapu

10. 02. 2016

Naše v příčky v rumunském mrakodrapu

Minulý týden jsme v novinkách ukazovali naše nové realizace z Německa a Indie. Do třetice přidáváme další zahraniční realizaci, která je momentálně ve fázi montáže. Jedná se o budoucí kanceláře firmy Vodafone v Bukurešti. Není bez zajímavosti, že se jedná instalaci v druhé nejvyšší budově v Rumunsku. Samotnou realizaci má na starosti náš osvědčený partner COS a již teď se těšíme na finální podobu kanceláří.

 

Nové číslo časopisu Likosáček je tu!

08. 02. 2016

Nové číslo časopisu Likosáček je tu!

Právě vychází nové číslo našeho firemního časopisu Likosáček. První letošní číslo se věnuje z pohledu jednotlivých divizí bilancování uplynulému roku a především výhledu do roku 2016. Nechybí ohlédnutí za návštěvou prezidenta ČR Miloše Zemana, vyhlášení zaměstnanců roku, ukázka zdařilých interiérových realizací nebo třeba rozhovor s naším kolegou – pokořitelem kanálu La Manche – Petrem Miholou. Aktuální číslo Likosáčku najdete v elektronické podobě na tomto odkazu, všechna další čísla pak zde.

Naše výrobky slouží až v daleké Indii

03. 02. 2016

Naše výrobky slouží až v daleké Indii

Před nedávnem jsme dokončili zakázku, která se poněkud lišila od těch běžných. Ne snad technickým řešením, ale hlavně lokací. Jednalo se totiž o montáž příček OMEGA pro společnost HONDA až v daleké Indii. Tento projekt je součástí dlouhodobé spolupráce s naším indickým partnerem panem Prakashem a rovněž se jmenovanou firmou Honda. Samotná realizace se potýkala s drobnými problémy způsobenými nižšími standardy indického stavebnictví, ale vše se podařilo dotáhnout do vítězného konce. Máme z úspěšného dokončení zakázky radost a těšíme se na další.

Nové příčky LIKO-S v Německu

02. 02. 2016

Nové příčky LIKO-S v Německu

LIKO-S dodává příčky i největšímu prodejci vozů VW a Mercedes v Norimberku - skupině Graf. V nedávné době jsme prostřednictvím našeho německého partnera dodávali příčky pro jednoho z největších dealerů Volkswagen a Škoda v Bavorsku. Realizací příček Micra LIKO-S uspokojil vysoké požadavky na kvalitu a design nařízeném koncernem.

LIKO-S navštívil prezident ČR Miloš Zeman

26. 01. 2016

LIKO-S navštívil prezident ČR Miloš Zeman

Problematika podpory českých rodinných firem, způsoby řízení a připravenost absolventů na praxi. To byla základní témata, která rezonovala při návštěvě prezidenta Miloše Zemana ve firmě LIKO-S.

Rodinnou firmu LIKO-S ze Slavkova u Brna navštívil prezident Zeman spolu s hejtmanem Michalem Haškem v rámci své cesty po Jihomoravském kraji. Pan prezident s rodinou Musilovou, členy představenstva a předsedou dozorčí rady hovořil o baťovském způsobu řízení, kdy se zaměstnanci podílí na zisku firmy. Miloš Zeman ocenil, že tento model přináší zaměstnancům v LIKO-Su vyšší průměrné mzdy, než je v regionu obvyklé. Dále se zajímal o projekt LIKO-School, kterým firma LIKO-S bojuje s nedostatečnou přípravou absolventů na reálné pracovní podmínky. Řeč přišla také na nutnost podpory českých a moravských rodinných firem, namísto jednostranného zvýhodnění zahraničních korporací. Pan prezident Miloš Zeman se rovněž zajímal o možné cesty předávání vedení rodinných firem dalším generacím.

Bezprostředně po tomto jednání následovala beseda Miloše Zemana se zaměstnanci firmy. V uvolněné atmosféře došlo na odkaz J. A. Bati, problematiku čerpání dotací v našem regionu i na dlouhodobě nevyhovující stav příjezdové komunikace k firmě LIKO-S. Celé setkání se odehrávalo v uvolněné atmosféře a vyhrazený čas byl rychle pryč. Pan prezident poté dostal několik drobných dárků na památku a vydal se za dalším programem svého jihomoravského turné. My ve firmě LIKO-S jsme rádi za tu tuto krátkou, ale o to vzácnější návštěvu.

Pojďte studovat technické obory

25. 01. 2016

Pojďte studovat technické obory

Spousta žáků základních škol v těchto dnech řeší, kam na střední školu. My máme jasnou radu – zvolte řemeslo. Mrkněte níže na trailer našeho videa věnovaného řemeslům a pokud vás zaujme tak i na video celé, které vás třeba přesvědčí, že technické a řemeslné obory mají v dnešní době velkou budoucnost. Minout byste neměli ani tuto stránku, kde vám poradíme, kam na střední školu, pokud chcete mít celou řadu výhod, kterou na jiných školách nezískáte.


Poznejte možnosti LIKO-Glass s novou aplikací Designer

22. 01. 2016

Poznejte možnosti LIKO-Glass s novou aplikací Designer

Už jste viděli naše nové webovky likoglass.cz a především hravou aplikaci Designer? Staňte se návrhářem a na jednotlivých interiérech si sami vyzkoušejte nejrůznější barvy, grafické motivy i přírodní struktury.

LIKO-Glass je laminované sklo s originální grafikou, které přináší do interiéru jedinečnost a osobitý styl. Mezi skleněné tabule je možné vložit cokoliv do tloušťky 2mm – přírodní i umělé materiály, tkaniny, papír, struktury, grafiku, logo, fotografie. Mohou to být rovněž LCD fólie s elektricky ovládanou propustností světla, barevné fólie (až 400 odstínů) a mnoho dalšího. Vyzkoušejte si webou aplikaci Designer a sami uvidíte, že možností je nepočítaně.

Styl jednotlivých příček je možné přizpůsobit vkusu zákazníka díky široké databázi grafických, organických a strukturovaných motivů. Proměňte svůj interiér v písečnou pláž, galerii umění nebo rozkvetlou louku. Fantazii se meze nekladou.

Více informací o tomto produktu najdete na samostatné stránce www.likoglass.cz.

 

Chytrá izolace a SMART-i-WALL na veletrhu Střechy Prahy

18. 01. 2016

Chytrá izolace a SMART-i-WALL na veletrhu Střechy Prahy

Ve čtvrtek 21. ledna se otevřou brány výstaviště v Praze v Letňanech a tím začne veletrh Střechy Praha. Na této akci pochopitelně nemohou chybět naši kolegové z Chytré izolace - Icynene, kteří budou prezentovat revoluční stříkané izolační pěny (hala 2, stánek 202).

Kromě toho na veletrhu najdete hned dvě naše interaktivní příčky SMART-i-WALL. Jednu na stánku již zmíněné Chytré izolace, druhým SMART-i-WALLEM pak vybavíme stánek Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Přijďte se podívat!

Více informací o Chytré izolaci – ICYNENE
Více informací o interaktivní příčce SMART-i-WALL
Více informací o veletrhu Střechy Praha

Kam na střední? LIKO-S vám poradí.

12. 01. 2016

Kam na střední? LIKO-S vám poradí.

Kam na střední školu? Tahle otázka dnes rezonuje nejednou rodinou, dětmi i rodiči. Pokud se toto drama odehrává i u vás doma, máme pro vás tip. 

Otužilecká show u LIKO-Noe

08. 01. 2016

Otužilecká show u LIKO-Noe

Na teploměru bylo -7 °C, lehce sněžilo, leckdo se ten den při pohledu z okna možná i zatřásl zimou. Náš kolega Petr Mihola si v tu chvíli převlékal do plavek…

Poselství do roku 2016: Nestačí věci dělat nejlépe, dělejme je jinak

05. 01. 2016

Poselství do roku 2016: Nestačí věci dělat nejlépe, dělejme je jinak

V první pracovní den roku se slavkovští kolegové sešli na krátkém novoročním setkání (kolegové z poboček prostřednictvím Skype), aby si popřáli všechno nejlepší v novém roce 2016. Předseda představenstva naší společnosti Libor Musil ve svém krátkém vystoupení označil loňský rok pro naši společnost jako významný a zajímavý, na jehož dobré výsledky musíme v letošním roce úspěšně navázat. Jako příklad uvedl Jaromíra Jágra, který neusnul na vavřínech, ale i po čtvrtstoletí své hokejové kariéry je lídrem týmu Florida Panthers.
Je důležité být nejen nejlepší, ale i jiný, jen tak se podaří vybudovat si dobrou pozici u nás i v zahraničí.
Prohlédněte si videozáznam z jeho vystoupení zde ...

 

Průmyslové stavby jako ráj - to není sci-fi

04. 01. 2016

Průmyslové stavby jako ráj - to není sci-fi

V závěru loňského roku byl v prestižním časopisu Trade News (6/2015) uveřejněn článek "Průmyslové stavby jako ráj - to není sci-fi", který přibližuje čtenářům nový trend ve výstavbě komerčních objektů - náš pilotní projekt LIKO-Noe. Článek, který je zároveň poselstvím do letošního roku, si můžete přečíst zde.

Veselé Vánoce a šťastný nový rok

23. 12. 2015

Veselé Vánoce a šťastný nový rok

Přejeme všem klidné, hezké a veselé Vánoce a hodně zdraví a sil do nového roku. Jako bonus přikládáme video z našeho tradičního vánočního setkání, kde byli mimo jiné vyhlášeni naši nejlepší zaměstnanci roku 2015 (více informací ZDE). Příjemné Vánoce přejí nejen oni, ale všichni z LIKO-Su.

Nové VIP Boxy pro AC Sparta Praha

21. 12. 2015

Nové VIP Boxy pro AC Sparta Praha

Jednu z nejzajímavějších letošních realizací divize Interiors byste našli na stadionu AC SPARTA PRAHA, kam jsme dodávali příčky MICRA II do nových VIP Boxů. Naše techniky a montéry v prvním poločase zle potrápily detaily napojení prosklených stěn na stávající zděné příčky. Před koncem regulérní hrací doby ale našli optimální řešení, otočili vývoj zápasu a zkušeně si pohlídali výsledek. Interiér stadionu tak má nové reprezentativní prostory a LIKO-S si upevnil vedení v tabulce výrobců interiérových příček.

Vánoční setkání 2015

17. 12. 2015

Vánoční setkání 2015

Vánoce jsou nadohled, spolu s nimi i konec roku 2015 a proto nastal ten pravý čas pro celofiremní vánoční setkání všech zaměstnanců. Milá atmosféra, neformální setkání, vyhlášení nejlepších zaměstnanců roku, prezentace vážné i nevážné a také bohaté občerstvení. To vše vytvořilo domáckou náladu, jaká k vánocům patří.

Vychází nové číslo časopisu Likosáček

14. 12. 2015

Vychází nové číslo časopisu Likosáček

Hlavním tématem posledního letošního čísla jsou inovace a náš vývojářský tým představí čtenářům hned tři hlavní novinky letošního roku (interaktivní příčku SMART-i-WALL, mobilní stěnu Vacuwall, laminované sklo LIKO-Glass) i okolnosti jejich vzniku.  Honza Musil přiblíží inovativní postupy firmy LIKO-S, Pavel Matyáš shrne 15 let spolupráce s firmou Bosch, podíváme se za inovacemi na veletrh do Paříže, na zajímavé realizace interiérů i kovovýroby, s drony se proletíme nad naší firmou, chybět nemůže tradiční rubrika Objektivem Likosáčku a závěrečné stránky časopisu jsou věnované vánočním tradicím i našim nejmenším. Nové číslo Likosáčku v elektronické podobě najdete ZDE, pokud máte zájem o tištěnou verzi, nebojte se nás kontaktovat na info@liko-s.cz.

Nové stroje v dřevovýrobě

08. 12. 2015

Nové stroje v dřevovýrobě

Když naše divize Support nedávno procházela modernizací, byla vybudována také obrobna určená na zpracování dřeva. Vize byla jasná – co největší soběstačnost při výrobě mobilních příček zejména našich produktů LIKO-Space a VACUWALL. Součástí tohoto pracoviště jsou nyní i nové stroje, konkrétně formátovací pila ELCON 215, olepovačka hran ROBLAND KM 575 a CNC obráběcí centrum typu VENTURE 108M. Dřevodílna bude primárně sloužit naší divizi INTERIORS, ale kromě toho je samozřejmě dřevodílna připravené v té nejvyšší kvalitě plnit nároky a zakázky i z ostatních divizí, tak abychom v maximální kvalitě uspokojili přání našich zákazníků.

LIKO-S mezi nejlepšími inovátory JMK

01. 12. 2015

LIKO-S mezi nejlepšími inovátory JMK

Naši vývojáři, kteří kromě jiného stojí za interaktivní příčkou SMART-i-WALL, se letos poprvé zúčastnili soutěže NEJinovátor Jihomoravského kraje, kterou vyhlašuje Unie malých a středních podnikatelů. Odborná porota u bezmála dvou stovek přihlášených firem posuzovala význam jejich inovací, inovační strategii, procesní postupy, kvalifikaci zaměstnanců, inovační management a mnoho dalšího. Mezi neprogresivnějšími firmami Jihomoravského kraje se LIKO-S rozhodně neztratil a naši zástupci Orraine Williams, Jan Musil a Radovan Cek si na slavnostním vyhlášení došli pro cenu za krásné páté místo. Jen pro ukázku jak tvrdá byla konkurence – až za námi se například umístila firma Frentech Aerospace, která vyvíjí součástky pro vesmírné družice.

Kromě velmi slušného umístění stojí určitě za zmínku, že celá prezentace slavnostního vyhlášení probíhala na největší chytré příčce SMART-i-WALL, jakou jsme dosud vyrobili. Více informací o soutěži najdete na www.nejinovator.cz, interaktivní příčku SMART-i-WALL vám pak představí speciálně vytvořený web www.smart-i-wall.cz.

LIKO-Noe ve finále soutěže Zasedačka roku

27. 11. 2015

LIKO-Noe ve finále soutěže Zasedačka roku

Naše experimentální a vývojové centrum LIKO-Noe zaujalo odbornou porotu soutěže Zasedačka roku a díky tomu jsme postoupili z 81 přihlášených mezi 33 finalistů. Na kompletní výsledky soutěže si budeme muset ještě chvíli počkat – slavnostní vyhlášení bude až v únoru 2016, nicméně už postup do finále je úspěchem. A nutno dodat, že zaslouženým. Vybraní finalisté včetně LIKO-Noe již byli zveřejnění například v aktualitách na jobs.cz nebo na webu české mutace prestižního časopisu Forbes.
Až do konce roku běží také hlasování veřejnosti a bude o vás milé, když v něm LIKO-Noe podpoříte. Stačí navštívit tuto stránku, najít tam LIKO-S (není to žádná dřina, soutěžící jsou řazení dle abecedy), dát LIKO-Noe svůj hlas a hlavně pak nezapomenout kliknout na tlačítko odeslat na konci stránky. A ještě jedna rychlá poznámka na závěr – když se pozorně zadíváte na fotografie interiérů ostatních soutěžících, v nejednom případě poznáte naše příčky. I to je hezká vizitka naší firmy.

Interaktivní příčka SMART-i-WALL®

25. 11. 2015

Interaktivní příčka SMART-i-WALL®

Interaktivní příčka SMART-i-WALL® je patenovaná technologie vyvinutá firmou LIKO-S, která mění obyčejnou stěnu kanceláře na pracovní nástroj, a tak pomáhá posunout pracovní prostředí na kvalitativně novou úroveň. Základ tvoří standardní interiérová příčka systému Omega či Micra a zařízení tak může být součástí nejrůznějších příčkových sestav a přizpůsobit se konkrétnímu interiéru. Výplň příčky tvoří LIKO-Glass®, speciální sklo se zalaminovanou fólií obsahující tekuté LCD krystaly, umožňující měnit průhlednost skla. K ovládání není nutná myš ani klávesnice, SMART-i-WALL® se chová stejně jako tablet či chytrý telefon a lze jej jednoduše ovládat dotykem prstů.  Kromě dotyku rukou lze SMART-i-WALL® ovládat také stylusem, bezdrátově připojeným tabletem nebo i klasicky myší a klávesnicí. Pro pohodlnou práci byla na míru vyvinuta softwarová aplikace přinášející intuitivní ovládání s přihlédnutím k ergonomii dotykového rozhraní. Pro přehrávání zvuku slouží speciální transduktory přenášející audiosignál přímo do skla, takže je reprodukován samotným povrchem příčky. Absence externích reproduktorů přispívá k estetické čistotě interiéru. 
Navštivte náš nový web SMART-i-WALL, kde se dozvíte mnohem víc, a prohlédněte si video

Předat firmu dětem je při všem plánování alchymie

19. 11. 2015

Předat firmu dětem je při všem plánování alchymie

V prestižním časopise Trade News, který byl vyhlášen nejlepším podnikatelským časopisem roku 2014 v ČR, byl uveřejněn článek, jehož obsahem jsou rozhovory se členy první i druhé generace rodiny Musilovy o současném podnikání a činnosti firmy i o nástupu mladší generace na vedoucí pozice ve firmě. 
Přečtěte si jej zde

 

Výkonný ředitel firmy Icynene Howard Deck navštívil naši firmu

16. 11. 2015

Výkonný ředitel firmy Icynene Howard Deck navštívil naši firmu

Na konci října letošního roku navštívil naši společnost Howard Deck, výkonný ředitel firmy Icynene, která je v současné době jedničkou na severoamerickém trhu izolačních materiálů. Při své návštěvě vysoce ocenil naši práci - jednak při aplikace Chytré izolace® Icynene®, kterou již sedmý rok úspěšně zateplujeme rodinné domy a komerční objekty ve střední Evropě, jednak při inovacích ve všech oblastech podnikaní naší firmy. 
Přečtěte si článek z časopisu Trade News "Howard Deck: Česká republika má obrovský potenciál" zde

Klíč k dokonalému zateplení

09. 11. 2015

Klíč k dokonalému zateplení

Podle průzkumu agentury STEM/MARK z roku 2012 má 50% majitelů šikmých střech zkušenosti s průnikem nebo kondenzací vlhkosti do interiéru, což je alamující skutečnost. Často se jedná o stavby izolované běžnými materiály ani ne předed 10 lety.
Klíčem k dokonalému zateplení každého objektu je Chytrá izolace® Icynene®. Rady a informace pro vlastníky bytových i komerčních domů najdete v článku z časopisu Stavebnictví a interiér (10/2015) zde

Unikátní objekt LIKO-NOE je v úspěšném zkušebním provozu

02. 11. 2015

Unikátní objekt LIKO-NOE je v úspěšném zkušebním provozu

V rámci našich novinek jste měli možnost se seznámit s naším unikátním objektem LIKO-NOE, který podle projektu předního českého architekta Zdeňka Fránka vyrostl ve slavkovském areálu naší firmy. 
Jedná se o světový prototyp komerční budovy, která využívá pouze energie získané z přírodních zdrojů a díky přírodnímu systému čištění také samostatně pracuje s vodou! Fasáda objektu je tvořena zelenou loukou, součástí objektu je kořenová čistírna odpadních vod a retenční jezírko obklopené rozsáhlou zelení. Začínáme tak vracet přírodě bohatství, které jí lidstvo za uplynulá léta vzalo. 
Podívejte se na video zde 

Další interaktivní příčka SMART-i-WALL v Německu

26. 10. 2015

Další interaktivní příčka SMART-i-WALL v Německu

V závěru října jsme úspěšně dokončili realizaci interaktivní příčky SMART-i-WALL pro našeho nového partnera v německém Karlsruhe – firmu Hief+Heinzmann. Velmi nás těší, že se naše inovativní výrobky úspěšně prosazují i na tomto náročném exportním trhu, kde SMART-i-WEALL znamená inovaci a naprostou novinku v konceptu kancelářských prostor budoucnosti.

Zajímavá realizace v Ostravě

20. 10. 2015

Zajímavá realizace v Ostravě

Jednou z nejnovějších realizací, kde je možné setkat se s našimi pokročilými interiérovými řešeními, je správní budova společnosti HOMOLA v Ostravě. Tato stavba nabízí nejmodernější zázemí a tomu odpovídá i interiér, včetně našich příček. Součástí realizace byla kromě jiného i instalace LCD skla LIKO-Glass, které umožnuje změnit průhlednou příčku na neprůhlednou pouhým stisknutím tlačítka. Architektonický návrh připravil architekt David Kotek spolu s týmem PROJEKTSTUDIA Ostrava.

Chytrá izolace Icynene opět v České televizi!

19. 10. 2015

Chytrá izolace Icynene opět v České televizi!

Chytrá izolace® Icynene® se opět představila na televizních obrazovkách. Tentokrát v pořadu Polopatě na ČT1 (18. 10. 2015). Podívejte se, jak Chytrá izolace® dokáže dokonale zateplit každý dům - zde
Uspoří přitom až 70 % energií na vytápění v zimě a chlazení v létě. 

 

Nabízíme svářečům zajímavou práci

12. 10. 2015

Nabízíme svářečům zajímavou práci

Vzhledem k množství zakázek, které má naše Kovovýroba, můžeme nabídnout zajímavou práci až deseti vyučeným svářečům. Kromě zajímavé práce mohou očekávat i nadstandardní ohodnocení. Zájemcům bez kvalifikace zaplatíme svářečský kurs.
Reportáž České televize v Událostech v regionu (8. října 2015) si můžete prohlédnout zde

 

Návštěva z Moldávie

08. 10. 2015

Návštěva z Moldávie

Ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR se naše společnosti dnes podílela na projektu Zahraniční rozvojové spolupráce, Moldávie - Rodinné podnikání. Majitel společnosti Libor Musil společně se synem Janem Musilem se podělil o vlastní příběh vzniku naší rodinné firmy a o historii předků rodiny Musilových, která sahá za hranici 100 let.

Naši jezdci otestovali nové motorky Husqvarna

05. 10. 2015

Naši jezdci otestovali nové motorky Husqvarna

Na MX trati za naší firmou pořádala firma Husqvarna minulý týden předvádění nových modelů na rok 2016. Někteří sportovci z naší firmy toho využili a na nových motorkách si zajezdili. Šlo jim to dobře!

 

 

 

 

Exkurze účastníků mezinárodní letní akademie v naší firmě

29. 09. 2015

Exkurze účastníků mezinárodní letní akademie v naší firmě

V pondělí 28. 9. 2015 jsme v prostorách naší firmy přivítali delegaci 35 ředitelů středních škol (stavební a strojírenské obory) a učilišť z Rakouska, Německa, Estonska, Maďarska a Švédska. Jednalo se o exkurzi v rámci letní akademie „Evropského fóra pro odborné vzdělávání", kterou organizuje odborová centrála Dolního Rakouska (ÖGB-NÖ).

 

Paní Dolores Baťová na Zámku Slavkov

25. 09. 2015

Paní Dolores Baťová na Zámku Slavkov

Paní Dolores Baťová, vnučka krále obuvníků Jana Antonína Bati, navštívila výstavu z historie řemsel na Zámku Slavkov, kterou podpořila naše firma. Živě se zajímala o všechny exponáty, ale určitě ji nejvíc zaujaly pravé kvalitní české boty.

První stěna VacuWALL s dveřmi na Slovensku

22. 09. 2015

První stěna VacuWALL s dveřmi na Slovensku

V těchto dnech dokončili naši slovenští kolegové první snadno přemístitelnou stěnu VacuWALL s dveřním modulem pro společnost Apartmány Hilson v Demänové. Našestěna předěluje jídelnu s meeting roomem, kde bude flexibilně umožňovat uživatelům měnit prostor dle potřeby.

Paní Dolores Baťová na návštěvě v naší firmě

18. 09. 2015

Paní Dolores Baťová na návštěvě v naší firmě

Naši firmu dnes navštívila paní Dolores Baťová, vnučka světového krále ševců a jednoho z nejvíce obdivovaných světových podnikatelů Jana Antonína Baťi, který žil od války v Brazílii, kde vybudoval několik měst. Dodnes zde žijí potomci z jeho rodiny a mnoho potomků Baťováků – zaměstnanců jeho firmy, kteří za ním do Brazílie odešli.
Paní  Dolores je váženou osobou v Brazílii a dnes i v naší zemi a snaží se znovu připomenou slávu a odkaz svého dědečka, který ji vychovával. Naše firma se hlásí k podnikatelskému odkazu slavného Bati v péči o zaměstnance, obchodní partnery a firemní filozofii. Ctíme zásady soustavy Baťa.
Podívejte se na video z jejího setkání s pracovníky naší firmy zde

 

Zájem o naše interiérové příčky ve Rwandě

17. 09. 2015

Zájem o naše interiérové příčky ve Rwandě

Předseda dozorčí rady naší společnosti Martin Coufal je v těchto dnech na zahraniční pracovní cestě v hlavním městě Rwandské republiky Kigali.
Během prvního dne se sešel s ministrem pro vzdělávání panem Albertem Nsengiumvou a s tajemnicí Ministerstva zahraničí paníJaminne. Rozvoj malého a středního podnikání je podle tamní vlády přesně to, co nyní Rwanda potřebuje pro svou současnou ekonomiku a také jako důležitý signál pro větší zahraniční investory.
Poté absolvoval několik obchodních schůzek s představiteli velkých stavebních společností, včetně jedné z největších rwandských stavebních firem Crystal Ventures, kterým představil naše přestavitelné příčky LIKO-form i nové lehce přemístitelné stěny VACUWALL. Všichni ocenili jejich moderní design, účelnost a kvalitu provedení a projevili zájem o jejich dodávku do současně realizovaných objektů, případně o budoucí vlastní kompletaci a montáž.
Podívejte se na fotografie z jednání...

 

LIKO-Noe září pod večerní oblohou

17. 09. 2015

LIKO-Noe září pod večerní oblohou

Naše zelená archa LIKO-Noe předvádí svůj přírodní půvab i pod večerní oblohou. Zdůrazňuje tím, že všechny její funkce - hospodaření s vodou a tepelná stabilizace probíhají nepřetržitě. Podívejte se na fotografie...

Jak šetřit energiemi a vodou - Události ČT o LIKO-Noe

14. 09. 2015

Jak šetřit energiemi a vodou - Události ČT o LIKO-Noe

Konkrétním příkladem, jak mohou firmy účinně šetřit vodou a energiemi, je náš unikátní objekt LIKO-Noe, který bude využívat pouze energie získané z přírodních zdrojů a díky přírodnímu systému čištění bude také samostatně pracovat s vodou!
Podívejte se na reportáž, kterou ve Slavkově natočila Česká televize (Události ČT 10. 9. 2015) zde

Nový showroom v pražské kanceláři LIKO-S

10. 09. 2015

Nový showroom v pražské kanceláři LIKO-S

V pražské kanceláři divize Interiors byla dokončena instalace nového showroomu, který umožní našim zákazníkům vidět a na místě porovnat detaily jednotlivých systémů přestavitelných příček.
Některý ze stále přítomných techniků vám kdykoli ukáže a vysvětlí rozdíl mezi rámovou a bezrámovou příčkou, popíše druhy zasklení, možnosti povrchů a technické specifikace. Určitě Vás zaujme názorná ukázka laminace skla, která zabírá plochu 2 x 3 m a pro kterou je možné zvolit libovolný grafický motiv (v tomto případě byl použit profil Time for detail).
Jako bonus pro nejnáročnější nechybí elektricky ovládaná samozatmavovací fólie, díky které cvaknutím vypínače kdykoli změníte čiré sklo na neprůhledné a naopak.
Využijte možnost vidět vše po hromadě a zeptat se osobně, velmi rádi vás uvítáme!

Tvrdá práce je víc než teorie byznysu

07. 09. 2015

Tvrdá práce je víc než teorie byznysu

Časopis Marwick ve svém zářijovém čísle přinesl redakční článek o náročnách začátcích a úspěšné současnosti naší rodinné formy LIKO-S. Předseda představenstava Libor Musil vyjádřil podstatu budování firmy jednoduchou myšlenkou: "Východiskem z každé situace je tvrdá práce.Nejde se dostat k úspěchu bez ní." 
Celý článek si můžete přečíst zde.

 

LIKO-Noe v prestižním časopise ARCHITEKT

04. 09. 2015

LIKO-Noe v prestižním časopise ARCHITEKT

Ve 3. čísle časopisu pro architekty a projektanty ARCHITEKT je uveřejněn článek o našem unikátním objektu LIKO-Noe společně s profilem pana profesora Fránka, který je hlavním tématem tohoto čísla. 

NOVINKA NA TRHU - LIKO-Glass

02. 09. 2015

NOVINKA NA TRHU - LIKO-Glass

LIKO-Glass je designové sklo s širokou škálou využití. Můžeme je dělit do čtyř základních kategorií: 
GRAPHIC GLASS – grafické sklo s nekonečným množstvím témat, vzorů a fotografií,
STRUCTURE GLASS - sklo kryjící 3D objekty, jako jsou tkaniny, struktury a drobné objekty,
LCD GLASS – sklo s měnitelnou propustností světla, známé také jako digitální žaluzie,
EVALAM FOLIE – spojení dvou skel pomocí Evalam folie a následné zalaminování davá možnost vytvořit bezpečnostní sklo a až čtyři sta různých odstínů barev a rozdílných propustností světla. 

Věříme, že si tato skla najdou oblibu v nejrůznějších interiérových, kuchyňských a koupelnových studiích a stanou se tak inovací za běžně používané materiály!

Travnatý dům

28. 08. 2015

Travnatý dům

Přečtěte si fejeton Petrušky Šustrové, který napsala po návštěvě naší zelené archy LIKO-Noe pro Lidové noviny...

Lehce přemístitelné příčky VacuWALL - až do výšky 4 metrů

27. 08. 2015

Lehce přemístitelné příčky VacuWALL - až do výšky 4 metrů

Provedli jsme úspěšnou realizaci a zkoušku panelu lehce přemístitelné příčky VacuWAAL na výšku 4 m. Manipulace je vzhledem k rozměrům o něco obtížnější, ale dobře zvládnutelná dvoučlennou obsluhou. Fotografie je zatím pouze z našeho Showroomu ve Slavkově, ale dodávku panelů nad 3 metry lze již nyní objednávat.

 

Archa LIKO-Noe připravena na finále

24. 08. 2015

Archa LIKO-Noe připravena na finále

Podívejte se na aktuální fotografie našeho unikátního projektu LIKO Noe...

 

Přírodní tepelná stabilizace se stává pojmem

21. 08. 2015

Přírodní tepelná stabilizace se stává pojmem

Našeho projektu LIKO-Noe si všimli už i v časopise "Dolce Vita", jednom z nejlepších designových časopisů o životním stylu. V aktualitách uveřejnili zprávu o našem LIKO-Noe. Tímto se dostáváme do společnosti těch nejlepších světových architektů a projektů.

 

LIKO-NOE - náš projekt pro trvale udržitelný život

19. 08. 2015

LIKO-NOE - náš projekt pro trvale udržitelný život

V rámci našich novinek jste měli možnost se seznámit s unikátním objektem LIKO-NOE, který podle projektu předního českého architekta Zdeňka Fránka 10. května letošního roku vyrostl ve slavkovském areálu naší firmy. Podívejte se na video z výstavby LIKO-NOE za 27 dní zde
Jedná se o světový prototyp komerční budovy, která bude využívat pouze energie získané z přírodních zdrojů a díky přírodnímu systému čištění bude také samostatně pracovat s vodou! Fasáda objektu je tvořena kvetoucí loukou a součástí objektu je retenční jezírko s rozsáhlou zelení. Začínáme tak vracet přírodě bohatství, které jí lidstvo za uplynulá léta vzalo. 
Poslechněte si rozhovor autora myšlenky LIKO-NOE Libora Musila, který poskytl Českému rozhlasu Brno (Zprávy 13. 8. 2015) zde

 

Meopta USA pomáhá českým firmám

17. 08. 2015

Meopta USA pomáhá českým firmám

Jak jsme vás již v novinkách informovali, do kancelářských prostor americké firmy MEOPTA USA jsme v červenci letošního roku dodávali systémové příčky Omega 100.1 a naši novinku - lehce přemístitelné příčky VacuWALL. Tuto firmu vlastní rodina Raustnitzů, která má české kořeny. Rozhodla se proto založit inkubátor pro české firmy, poskytnout jim své kancelářské prostory a pomáhat jim při podnikání na americkém trhu. Prvních 5 českých firem se již brzy pokusí o podnikatelský úspěch na americkém trhu.
Pro více informací o projektu Meohud se podívejte na reportáž České televize zde

LIKO-Special Team na Gulach Open Austerlitz 2015

17. 08. 2015

LIKO-Special Team na Gulach Open Austerlitz 2015

Pozrite si zopár fotiek z víkendovej sobotnej akcie Gulach Open Austerlitz 2015, kde nás reprezentoval LIKO-Special Team a varil guláš pod vedením Márie Véreb – LIKO-S, pobočka Maďarsko, Romana Macka – LIKO-S, pobočka Slovensko, Stanislava Pátika – Chytrá izolace SK. V teame ďalej boli a ruku k dielu priložili Lída Žárovská - kantýna, Marie Boubínová- brigádnice a Sergej Gorbunov. Prišli pomocť aj Libor a Jana Musilovi, Iva Kuncová – export, Martin Coufal a mnoho kolegov z celej našej firmy.
Atmosféra bola celý deň skvelá a celý team predviedol skvelú a odbornú prácu. Boli ste užastný! Ďakujeme za kulinársky zážitok.
P.S. 
Guláš LIKO-Special TEAM bol nejlepší! 

 

LIKO Noe žije

13. 08. 2015

LIKO Noe žije

Po pár týdnech se v okolí nové budovy LIKO-Noe objevují krásní živočichové. V čisté vodě máme skokany zelené, spoustu pulců, vodního planktonu, vodních šneků, sem tam nás navštíví ondatra, ale tu nezveme.
Fasáda pomalu zarůstá květinami a travinami a vedle přirozeného růstu jí pomáháme vysazováním dalších předpěstovaných květin a travin. V nich nachází obydlí mnoho nového hmyzu – na obrázku je třeba naše nové nájemnice paní Kudlanka Nábožná a paní Vážka. Zkoušíme, hodnotíme, experimentujeme, ale z čeho máme největší radost – náš nový experimentální objekt žije.

 

Úspěšný vstup do vod lodního průmyslu

06. 08. 2015

Úspěšný vstup do vod lodního průmyslu

Ke konci pololetí jsme dostali možnost využít naše mnoholeté zkušenosti se svařováním hliníku na prototypu lodního navijáku. Ty se až do této doby vyráběly výhradně z nerezové oceli. Avšak nespornou výhodou hliníku je jeho nízká hmotnost, která sníží požadavky na tonáž lodi.
Tento projekt spočíval ve svaření navíjecí části z trubky vyrobené na míru o síle stěny 30mm, s na sebe vrstvenými  výpalky, které byly zpracovány na vodním paprsku z hliníkových desek o tloušťce 40mm. Dále bylo třeba svařit bočnice z hliníkových desek tloušťky 15 mm. Následovalo obrobení na požadované rozměry na našem soustruhu MAS -820i CNC a frézce MCV-1270 CNC. Kvalitu svarů potvrdila penetrační zkouška. Tento prototyp se stal naší první zakázkou pro lodní průmysl a na základě spokojenosti našeho norského zákazníka se těšíme na další spolupráci.

 

 

LIKO-NOE žije a my žijeme s ním!

31. 07. 2015

LIKO-NOE žije a my žijeme s ním!

V rámci našich novinek jste měli možnost se seznámit s unikátním objektem LIKO-NOE, který podle projektu předního českého architekta Zdeňka Fránka 10. května letošního roku vyrostl ve slavkovském areálu naší firmy. Na video, které dokumentuje výstavbu LIKO-NOE za pouhých 27 dní, se můžete podívat zde
Jedná se o světový prototyp komerční budovy, která bude využívat pouze energie získané z přírodních zdrojů a díky přírodnímu systému čištění bude také samostatně pracovat s vodou! Začínáme tak vracet přírodě bohatství, které jí lidstvo za uplynulá léta vzalo.
Podívejte se, jak LIKO-NOE žije právě teď…

 

Moderní a efektivní výroba interiérových systémů

28. 07. 2015

Moderní a efektivní výroba interiérových systémů

Před 3 měsíci začala v naší firmě velká akce pod názvem „Přestavba výroby Support“. Čekala nás nelehká úloha, změnit podobu výroby tak, abychom vytvořili profesionální stánek, vhodný k efektivní výrobě, ale také k prezentaci našim zákazníkům a návštěvám. Začala vznikat obrobna výroby AIS a nová dílna pro jednu z našich nových technologií – dřevoobráběcí dílnu. V těchto úpravách se začaly také tvořit cesty pro vzduch, elektřinu, vodu a nezbytné odsávání ke strojům.
Také nás čekala těžká práce, a to přestěhovat další z nových technologií - laminovací pec. Po několika hodinách urputné práce byla i laminovací pec na svém místě a my jsme mohli začít utvářet pracoviště s ohledem na minimální cestu materiálu, a tím i zkrácení času jeho zpracování. Každé pracoviště bylo organizováno s precizností a pod heslem „jedna ruka dává, druhá bere“. Je to jednoduchý systém, jak docílit plynulého toku materiálu mezi jednotlivými pracovišti.
Tímto jednoduchým systémem jsme například docílili navýšení výroby zárubní o 26%, bez navýšení počtu zaměstnanců výroby. Měsíčně jsme tak schopni vyprodukovat o cca 100 zárubní víc.
Naši dílnu jsme přestavěli k nepoznání. Tyto změny zvýšily efektivitu i spokojenost našich řemeslníků a doufáme, že i návštěvy, které naší dílnou projdou, budou odcházet s úžasem.

 

 

Náš první projekt v USA je dokončen!

23. 07. 2015

Náš první projekt v USA je dokončen!

Náš tým se vrátil z New Yorku se spoustou nových zkušeností. Úspěšně jsme dokončili náš první projekt ve Spojených státech pro Meoptu USA, který obsahoval 450m2 přestavitelných příček.
K dnešnímu datu to pro nás znamenalo zároveň největší montáž lehce přestavitelných příček VacuWALL, našeho nového produktu. Vedle naší velké zkušenosti ze stavby, kde jsme pracovali precizně v souladu s americkými normami, měl náš tým možnost poznat jedno z nejvíce oblíbených měst na světě – New York City.

Máme certifikát pro zkoušení svarových spojů

16. 07. 2015

Máme certifikát pro zkoušení svarových spojů

Vzhledem ke zvýšené poptávce našich zákazníků po kontrole svarových spojů kapilární (penetrační) zkouškou rozšířila naše firma portfolio svých služeb
o certifikaci pracovníka stupně 2 právě pro tuto metodu zkoušení.
Nebudeme tedy nadále závislí na externích firmách a můžeme tyto
zkoušky provádět přímo při výrobě, bez velkého zdržení nebo ovlivnění termínů.

Montáž příček v New Yorku jde do finiše!

13. 07. 2015

Montáž příček v New Yorku jde do finiše!

Instalace příček pro firmu Meopta USA v Long Island, New York se blíží ke konci, již stačí dodělat posledních pár detailů,
namontovat naši opravdu přemístitelnou příčku VacuWALL a máme hotovo!

 

Naši mladí Likosáci

08. 07. 2015

Naši mladí Likosáci

S příchodem července jsme na letní brigádě přivítali první skupinu dětí našich zaměstnanců. Dáváme jim tak šanci poznat práci svých rodičů v administrativě, ale i manuální práci.
Těšíme se na spolupráci s nimi a věříme, že se jim u nás bude líbit a získané zkušenosti pro ně budou přínosem do budoucna.

 

 

Máme užitný vzor pro tepelnou stabilizaci objektů

02. 07. 2015

Máme užitný vzor pro tepelnou stabilizaci objektů

Dnes jsme obdrželi osvědčení o získání Užitného vzoru pro tepelnou stabilizaci objektů zelenou vegetací prostřednictvím kořenové čističky vod. Fungování tepelné stabilizace se můžete přesvědčit u našeho pilotního projektu LIKO-NOE ve Slavkově u Brna. Rádi vás provedeme a objekt představíme.
Osvědčení s podrobným popisem si můžete prohlédnout zde

 

Dodáváme naše první přestavitelné příčky do USA

29. 06. 2015

Dodáváme naše první přestavitelné příčky do USA

Právě realizujeme dodávku a montáž přestavitelných příček OMEGA a VACUWALL pro firmu MEOPTA USA. Jedná se o první zakázku, kterou LIKO-S realizuje na americkém kontinentu. Realizace probíhá ve státě New York na Long Islandu v rámci rekonstrukce sídla firmy a přípravy pro český projekt organizovaný rodinou Rausnitz a AMSP - MEOHUB. Více informací o tomto projektu zde 

Návštěva a technické školení pro exportního partnera z Německa

25. 06. 2015

Návštěva a technické školení pro exportního partnera z Německa

V rámci podpory našim exportním partnerům jsme uspořádali třídenní intenzivní technické školení pro Dirka van Aerschota, partnera z německého Lüdescheidu. Celý exportní tým připravil zajímavý program – školení plánovacího softwaru, seznámení s produkty Vacuwall a Smart-i-wall a v neposlední řadě také prohlídku unikátního projektu LIKO-NOE.

Postavili jsme Strojírenský vědeckotechnický park

24. 06. 2015

Postavili jsme Strojírenský vědeckotechnický park

Na konci minulého roku naše divize Energy dokončila rekonstrukci a výstavbu nových hal Strojírenského vědeckotechnického parku v Buštěhradu v objemu 30 mil. Kč.
V podělí 22. června se konalo slavnostní uvedení tohoto areálu do provozu.
První fotografie je ze slavnostního otevření, zleva Ing. Martin Diviš, ředitel divize Energy, Ing. Jiří Mráček, jednatel společnosti VTP, a Radek Černý, obchodní manažer divize Energy. 
Na dalších fotografiích je zachycen areál parku.   

LIKO-NOE ožívá, fasáda kvete jako louka

18. 06. 2015

LIKO-NOE ožívá, fasáda kvete jako louka

Naše unikátní stavba komerčního objektu LIKO-NOE se má čile k světu a proměňuje do přírodní krásy. Fasáda čím dál víc připomíná rozkvetlou louku, postupně se rozrůstají rostliny v naší kořenové čističce a jezírko se stalo domovem vodních živočichů. 
Díky tomu, že objekt je postaven na principu přírodní tepelné stabilizace, se uvnitř objektu vytvořilo jedinečné klima se stálou teplotou i vlhkostí bez jakékoliv nutnosti strojního chlazení. Velkou zásluhu na tom má zateplení špičkovým izolačním materiálem ICYNENE® - Chytrá izolace®.
Náš vývojový tým se již těší, až bude moci zahájit v našm vývojovém centru své experimenty při měření akustiky a tepelné techniky.

Lunety pro CNC soustruh

08. 06. 2015

Lunety pro CNC soustruh

Divize Production má ve svém strojovém parku CNC soustruh Masturn 820i se vzdáleností hrotu  3000 mm. Pro plné využití potenciálu soustruhu jsme rozšířili vybavení o 3 kusy lunet. Luneta pevná, která slouží na podepření letmo upnutých obrobků větší délky (od Ø 50 do Ø 300 mm), na kterých se obrábějí čela a otvory.
Luneta zajistí pevné a bezpečné upnutí a zabrání příčnému rozkmitání obrobku. Dvě lunety posuvné (od Ø 50 do Ø 170 mm a od Ø 160 do Ø 300 mm) pro soustružení hřídelů upnutých mezi hroty zamezují prohnutí hřídelů.

 

Pro přípravu kvalitních řemeslníků a techniků

04. 06. 2015

Pro přípravu kvalitních řemeslníků a techniků

Naše společnost se snaží pomoci v přípravě kvalifikovaných techniků a řemeslníků. Pozvali jsme do slavkovského výrobního areálu náměstka hejtmana Jihomoravského kraje Stanislava Juránka Ronana Celého a představitele školství Jm kraje a okresu Vyškov, abychom projednali možnost založení školní třídy LIKO-S, která by budoucí odborníky vychovávala.
Jsme zatím na začátku, ale věříme, že tento projekt by mohl přinést užitek nejen studentům, ale i celému slavkovskému a vyškovskému regionu.  
Přečtěte si článek na portálu Jm kraje ...

 

Návštěva slavkovských školáků

27. 05. 2015

Návštěva slavkovských školáků

V rámci spolupráce se Základní školou Komenského ve Slavkově u Brna jsme dnes v naší společnosti rádi uvítali 60 žáků 8. tříd. Žákům jsme tak dali možnost nakouknout pod pokličku denního života firmy a našich lidí. Děti měly také možnost si vyzkoušet některé manuální práce a vidět na vlastní oči naše výrobní provozy.

LIKO-NOE začíná rozkvétat!

23. 05. 2015

LIKO-NOE začíná rozkvétat!

Náš unikátní objekt LIKO-NOE začíná rozkvétat do krásy! Podívejte se na první obrázky jarní "louky" na jeho stěně...

Volyňským Čechům se v naší firmě líbí

18. 05. 2015

Volyňským Čechům se v naší firmě líbí

Společnost LIKO-S nabídla 5 volyňským Čechům, našim krajanům z Ukrajiny, pracovní pozice ve výrobě. Naše nabídka je pro ně příležitostí se prostřednictvím práce dobře začlenit v české společnosti. Krajané u nás vykonávají pozice zámečníka, svářeče, lakýrníka, montéra. Naše společnost LIKO-S jim pro začátek poskytla potřebnou podporu v oblasti ubytování, stravování, komunikace a podobně, aby se mohli soustředit na svoje pracovní uplatnění v týmu  LIKO-S, a tedy nabídnutou příležitost využít. Během 3 měsíců si musí osvojit znalosti v oblasti svařování, obrábění, tryskání, lakování, řezání, ohýbání a naučit se základy českého jazyka, případně se v češtině zdokonalit.
Podívejte se na záznam reportáže České televize o volyňských Češích u nás (Události, neděle 17. 5. 2015) ...

Obchodní a přátelská návštěva ve Rwandské republice

14. 05. 2015

Obchodní a přátelská návštěva ve Rwandské republice

Předseda dozorčí rady Ing. Martin Coufal je právě na obchodní návštěvě Rwandské republiky, která má jednu z nejrychleji se rozvíjejících ekonomik v Africe. Za dva dny absolvoval úspěšná jednání s několika místními firmami, včetně jedné z největších rwandských stavebních firem Crystal Ventures v hlavním městě Kigali, kterého se zúčastnil i náš indický partner C.S. Prakash se svým kolegou. Zástupci firem projevili zájem o naše příčky LIKO-form i nové mobilní stěny VACUWALL. Jednu z firem, která staví hotel a ubytovací zařízení, zaujal náš unikátní projekt LIKO-NOE.
Velmi srdečné bylo přijetí u ministra pro vzdělávání pana Alberta Nsengiumva. "Pan ministr je úžasný člověk s obrovským přehledem. Zná Prahu, prezidenta Havla, naši měnu, přibližně i počet obyvatel. Asi jsme na něj udělali dobrý dojem, protože se s námi již dvakrát setkal a slíbil, že nám na pátek domluví další jednání s potencionálními partnery," podělil se s námi o své  bezprostřední zážitky Martin Coufal.

Podívejte se na fotografie na druhé straně novinky... 

Mise splněna = LIKO-NOE postavena za 27 dní! Archa vyplouvá...

11. 05. 2015

Mise splněna = LIKO-NOE postavena za 27 dní! Archa vyplouvá...

V rekordním čase - za 27 dní - byl v našem areálu dokončen unikátní projekt LIKO-NOE. Jedná se o světový prototyp komerčního objektu, který bude využívat pouze energie získané z přírodních zdrojů a díky přírodnímu systému čištění bude také samostatně pracovat s vodou! Začínáme tak vracet přírodě bohatství, které jí lidstvo za uplynulá léta vzalo.
Přečtěte si reportáž z posledního týdne výstavby, kterou připravil Ing. Lukáš Kovařík, stavbyvedoucí projektu LIKO-NOE a technický ředitel divize Energy, a aktuální článek, který o LIKO-NOE vyšel v květnovém čísle časopisu Stavebnictví a interiér.

Stavba LIKO-NOE běží do finále!

07. 05. 2015

Stavba LIKO-NOE běží do finále!

Stavba našeho unikátního Výzkumného a vývojového centra LIKO-NOE se blíží k cílové pásce. Stále se pracuje nonstop a celá stavba bude dokončená 10. května 2015 - za pouhých 27 dní! Přečtěte si reportáž s fotografiemi ze třetího týdne výstavby, kterou připravil stavbyvedoucí a technický ředitel divize Energy Lukáš Kovařík.
Fotografie z tohoto týdne si můžete prohlédnout na druhé stránce novinky ...

Upozorňujeme na zajímavý článek o projektu LIKO-NOE, který byl uveřejněn na portálu ADmagazin.sk!

 

Náš unikátní projekt LIKO-NOE pro budoucnost komerčních staveb!

30. 04. 2015

Náš unikátní projekt LIKO-NOE pro budoucnost komerčních staveb!

29. dubna byl v pražském hotelu Jalta slavnostně zahájen 4. ročník soutěže Equa bank Rodinná firma roku 2015. Naše společnost byla v médiích zmíněna nejen jako loňský vítěz této soutěže, ale jako realizátor světového prototypu komerčního objektu LIKO-NOE, který bude využívat pouze energie získané z přírodních zdrojů a díky přírodnímu systému čištění bude také samostatně pracovat s vodou!  
Prohlédněte si video z historie a současnosti naší firmy, které bylo u této příležitosti natočeno, a přečtěte si článek z Vyškovského deníku. Další články o vyhlášení letošního ročníku soutěže Rodinná firma roku najdete na druhé stránce novinky...

    
 

Rozhovor o Rodinné firmě roku 2014 v České televizi

30. 04. 2015

Rozhovor o Rodinné firmě roku 2014 v České televizi

Naše společnost byla v loňském roce vyhlášena Rodinnou firmou roku 2014. U příležitosti vyhlášení čtvrtého ročníku této soutěže požádala Česká televize představitele naší firmy LIKO-S o rozhovor v pořadu Ekonomika ČT 24 na téma pracovní život typické rodinné firmy v České republice. Na rozhovor s členem představenstva Janem Musilem se můžete podívat zde

Stavba LIKO-NOE ve druhém poločase!

27. 04. 2015

Stavba LIKO-NOE ve druhém poločase!

Stavba unikátního objektu LIKO-NOE právě vstoupila do druhého poločasu. Pracuje se nonstop a celá stavba bude dokončená za pouhých 27 dní od vysazení "základního stromu" (13. dubna)! Přečtěte si reportáž s fotografiemi ze druhého týdne výstavby, kterou připravil stavbyvedoucí a technický ředitel divize Energy Lukáš Kovařík.
Fotografie z tohoto týdne si můžete prohlédnout na druhé stránce novinky ...

 

Stavba LIKO-NOE za 27 dní!

22. 04. 2015

Stavba LIKO-NOE za 27 dní!

13. dubna, ihned po slavnostním zahájení stavby unikátního objektu LIKO-NOE, se naplno rozběhla jeho výstavba. Pracuje se nonstop a celá stavba bude dokončená za pouhých 27 dní! Přečtěte si reportáž s fotografiemi z prvního týdne stavby, kterou připravil stavbyvedoucí Lukáš Kovařík.
Fotografie z tohoto týdne si můžete prohlédnout na druhé stránce novinky ...

Velký zájem studentů o práci v naší společnosti

16. 04. 2015

Velký zájem studentů o práci v naší společnosti

Dne 15. dubna jsme se zúčastnili veletrhu iKariéra, který se konal na VUT v Brně. Měli jsme možnost poznat studenty a studentky ze Strojní a Stavební fakulty, kteří měli zájem o naši společnost LIKO-S a jejich kariéru u nás. Těšíme se na budoucí spolupráci se studenty v rámci stáží, brigád nebo v našem programu LIKO-SCHOOL.
Prohlédněte si fotografie na druhé stránce ...

Projekt LIKO-NOE v médiích

15. 04. 2015

Projekt LIKO-NOE v médiích

Tiskové konference dne 13. 4. 2015 u příležitosti zahájení výstavby objektu LIKO-NOE, jehož provoz vychází z konceptu PŘÍRODNÍ TEPELNÁ STABILIZACE, se zúčastnilo více než 30 novinářů z České a Slovenské republiky. Podívejte se na vybrané redakční články a příspěvky na druhé stránce novinky.
Objekt je zajímavý tím, že bude využívat pouze energie získané z přírodních zdrojů, ať už půjde o sluneční záření nebo chlad z podzemí. Bude také díky speciální kořenové čističce a dočištění pomocí mokřadní fasády samostatně pracovat s vodou.

 

Český projekt světového významu = LIKO-NOE

13. 04. 2015

Český projekt světového významu = LIKO-NOE

Právě dnes byla ve Slavkově u Brna zahájena výstavba unikátního projektu LIKO-NOE, který přinese nové výzvy v oblasti výstavby komerčních budov. Jeho cílem je vrátit přírodu zpět lidem, a to i do míst komerční výstavby nebo měst. Budova je absolutně soběstačná a nepotřebuje přísun energie, vody nebo kanalizaci. Unikátní je i systém zateplení kanadskou izolační pěnou ICYNENE, pro kterou se LIKO-NOE stane vývojovou základnou v Evropě. Více informací o tomto projektu světového významu se dozvíte na videu ZDE
Dnešního slavnostního zahájení se zúčastnilo mnoho významných hostů včetně autora projektu prof. Ing. arch. Zdeňka Fránka. 
Přečťete si tiskovou zprávu z dnešní tiskové konference. 
Celý projekt má být ukončen v rekordně krátkém čase do 10. 5. 2015 a průběh stavby můžete sledovat na www.zivestavby2020.cz

Nabízíme konstrukční práce v nejpřesnějším strojírenském oboru

10. 04. 2015

Nabízíme konstrukční práce v nejpřesnějším strojírenském oboru

V našem oddělení konstrukce vznikl postupný lisovací nástroj! Na základě požadavku zákazníka jsme zkonstruovali lisovací nástroj, který jsme následně na našich CNC strojích vyrobili a jemnou nástrojařskou práci slícovali. Zákazník požadoval tvarový výlisek, který byl specifikován ve výkresové  dokumentaci. Využili jsme našich znalostí ve tváření materiálů a know-how v soustružení kalených součástí. Můžeme tedy směle nabízet našim zákazníkům konstrukční práce v tom nejpřesnějším strojírenském oboru - nástrojařství.

 

Přijďte se podívat na budoucnost průmyslových staveb

09. 04. 2015

Přijďte se podívat na budoucnost průmyslových staveb

Informace v médiích vzbudily zájem o naše řešení objektů pro podnikání, které efektivně hospodaří s vodou a energiemi a jsou přátelské k životnímu prostředí. Proto opětovně uveřejňujeme základní informace o našem projektu pro 21. století a zveme vás na jeho představení 13. dubna v areálu LIKO-S ve Slavkově u Brna.
V poslední době se ve sdělovacích prostředcích čím dál více objevují nejrůznější příspěvky, ve kterých autoři upozorňují na kritický úbytek orné půdy a devastaci krajiny živelnou výstavbou průmyslových a skladových objektů a silniční sítě. Zajímavý článek z deníku Právo, který se věnuje tomuto tématu, převzal portál Novinky.cz.
K zastavení a nápravě tohoto neutěšeného stavu nabízíme řešení, o kterém informuje ve svém článku Česko se mění v betonovou placku, ale my máme řešení LIKO-NOE předseda představenstva naší společnosti Libor Musil. Přečtěte si jej na druhé straně novinky ...  

Více než polovina šikmých střech v ČR má špatnou tepelnou izolaci. Chytrá izolace® - Icynene® tento problém natrvalo vyřeší!

07. 04. 2015

Více než polovina šikmých střech v ČR má špatnou tepelnou izolaci. Chytrá izolace® - Icynene® tento problém natrvalo vyřeší!

Ve Zprávách FTV Prima 5.4.2015 byla odvysílána zajímavá reportáž o zateplování střech rodinných domů. Z průzkumu agentury STEM/MARK vyplynulo, že více než polovina šikmých střech u rodinných domů má špatně provedenou tepelnou izolaci. Lidé v domech proto zbytečně topí a navíc vdechují nebezpečné plísně. Jak tuto situaci řešit najdete v reportáži Zpráv FTV PRIMA a v článku PRIMA rádce.
Ideálním materiálem pro dokonalé zateplení střech je stříkaná Chytrá izolace® - Icynene®, která natrvalo vyřeší oba jmenované problémy ...

 

Naši indičtí kolegové právě dokončují dva významné projekty pro společnost Honda India

06. 04. 2015

Naši indičtí kolegové právě dokončují dva významné projekty pro společnost Honda India

Naši kolegové z firmy LIKO-S India v Bangalore právě montují přestavitelné příčky Omega 100.1 v areálu Safty a Paint shop pro společnost Honda Motorcycle and Scooter India.
Podle nejnovějších informací jednají s dalším významným obchodním partnerem o dodávce a montáži interiérových příček do jeho kancelářských prostor. Gratulujeme! 
Podívejte se na fotografie na druhé stánce ...

Slavný návrat rodinných firem

31. 03. 2015

Slavný návrat rodinných firem

Firma LIKO-S byla v loňském roce vyhlášena Rodinnou firmou roku 2014. V březnovém čísle časopisu Respekt byl uveřejněn článek o významu a pracovním životě rodinných firem, který si můžete přečíst zde

Chytrá izolace na veletrhu CONECO a RACIOENERGIA 2015 v Bratislavě

29. 03. 2015

Chytrá izolace na veletrhu CONECO a RACIOENERGIA 2015 v Bratislavě

Chytrá izolace® se opět představila na mezinárodním veletrhu CONECO a RACIOENERGIA 2015, který se konal v termínu 26. - 29. března v areálu INCHEBA EXPO BRATISLAVA.
Potěšilo nás, že se naše stříkaná izolační pěna setkala s velkým zájmem návštěvníků veletrhu ...

 

Společnost LIKO-S bude centrem dění kanadské společnosti ICYNENE v Evropě

19. 03. 2015

Společnost LIKO-S bude centrem dění kanadské společnosti ICYNENE v Evropě

Kolegové z týmu Chytré izolace® se na krátkém firemním setkání podělili se svými postřehy a poznatky z ICYNENE Global Conference, která proběhla minulý týden v Mexiku.
„Trh stříkaných izolací každý rok významně roste a nám se podařilo posunout úroveň spolupráce se světovou jedničkou o notný kus kupředu. Naše vývojové centrum by se mělo stát centrem dění společnosti ICYNENE v Evropě“, prozradil Jan Vimr.

Nová technologie naší kovovýroby - zakružovací stroj pro zakružování plochého materiálu

17. 03. 2015

Nová technologie naší kovovýroby - zakružovací stroj pro zakružování plochého materiálu

Zakoupili jsme nový CNC zakružovací stroj pro zakružování plochého materiálu. Zkrátí dodací lhůty a budeme mít celý proces pod kontrolou. Rozšiřujeme naše schopnosti, abychom byli  soběstační. Věříme, že tato technologie otevře nové pole možností a rozšíří řady nových spokojených zákazníků.

 

Tým Chytré izolace na globální konferenci Icynene v Mexiku

11. 03. 2015

Tým Chytré izolace na globální konferenci Icynene v Mexiku

Nejlepší je být nejlepší! Jednou z cest, jak být nejlepší, je neustálé získávání nových poznatků a vyměna zkušeností. I z tohoto důvodu se naši kolegové z divize Energy zúčastnili ve dnech 8.-11.3.2015 v mexickém Cancunu globální konference Icynene na téma "Vývoj – právě tady, právě teď". V oblasti vývoje máme na mezinárodním poli co nabídnout!

Podívejte se na fotografie na druhé straně ...

Naši montéři jsou v obraze a na stavbách je potkáte v novém oblečení LIKO-Style

10. 03. 2015

Naši montéři jsou v obraze a na stavbách je potkáte v novém oblečení LIKO-Style

V pátek 6. března se v divizi Energy – Živé stavby uskutečnilo školení našich montážních skupin na téma BOZP, PO, práce ve výškách, vazačské školení a pracovní plošiny. Montéři byli seznámeni s výsledky za rok 2014 a plány na rok 2015. Dozvěděli se, co se loni povedlo, v čem byla naše spolupráce úspěšná a zároveň i v čem vidí vedení divize rezervy a očekává vylepšení, aby skutečně platily nápisy na pracovních oděvech – BEST 2B THE BEST – NEJLEPŠÍ JE BÝT NEJLEPŠÍ a QUALITY IS THE KEY – KVALITA JE KLÍČEM. Součástí školení bylo totiž i představení nových pracovních oděvů LIKO-STYLE včetně bezpečnostních výstražných oděvů s certifikací 3M. Brzy již uvidíte naše montéry na stavbách v moderním, funkčním a bezpečném oblečení ve stylu LIKO-STYLE®.

Inspirace pro architekty

25. 02. 2015

Inspirace pro architekty

V magazínu pro moderní architekturu, design a stavbu Rezident byl pod názvem Pavilon na jezírku uveřejněn článek o připravovaném Vývojovém a výzkumném centru LIKO-S, které na jaře vyroste ve Slavkově u Brna.
Bližší informace o tomto světově unikátním ekologickém domě si můžete přečíst na druhé straně ...

Smartisol na veletrhu Bauen und Energie 2015 ve Vídni

13. 02. 2015

Smartisol na veletrhu Bauen und Energie 2015 ve Vídni

Náš rakouský partner Ernst Stocker letos opět představil stříkanou tepelnou izolace Smartisol® - Icynene® na veletrhu Bauen und Energie 2015, který se ve dnech 12. až 15. února konal ve veletržním areálu ve Vídni. 
O tento jedinečný produkt, kterým jsme za 8 let pod obchodním názvem Chytrá izolace® - Icynene® dokonale zateplili přes 8 tisíc rodinných domů a komerčních objektů v České republice a na Slovensku, byl mezi rakouskými zákazníky velký zájem ...

Článek o naší firmě jako 1. nejdůležitější zpráva rubriky Finance na portálu iDNES

30. 01. 2015

Článek o naší firmě jako 1. nejdůležitější zpráva rubriky Finance na portálu iDNES

Přečtěte si článek o naší firmě "Začínal s pilou a svářečkou, dnes montuje haly po celém světě", který dnes vyšel na portálu iDNES a zachycuje vývoj naší firmy od jejího založení až po současnost.

Na druhé straně si můžete přečíst e-mail předsedy představenstva Libora Musila adresovaný všem Likosákům ...

 

 

Velký úspěch našich novinek na veletrhu BAU 2015 v Mnichově

27. 01. 2015

Velký úspěch našich novinek na veletrhu BAU 2015 v Mnichově

Velkou pozornost vzbudily u návštěvníků mezinárodního stavebního veletrhu BAU 2015 naše nové produkty SMART-i-WALL® a VACUWALL®.
Interaktivní příčka SMART-i-WALL® je revoluční prosklenou příčkou ve svém oboru, protože se na ní dá promítat obraz, ovládá se dotykem a zároveň se celá plocha příčka stává i reproduktorem. Mobilní stěna VACUWALL® je lehce smontovatelná i rozmontovatelná a koncový uživatel si ji může sám sestavit podle vlastních potřeb.

Přečtěte si tiskovou zprávu o naší účasti na veletrhu zde a podívejte se na video, na kterém kolegové hodnotí naši veletržní expozici a mimořádně velký zájem návštěvníků o naše novinky.

 

Tým LIKO-S na veletrhu BAU 2015 v Mnichově

22. 01. 2015

Tým LIKO-S na veletrhu BAU 2015 v Mnichově

"Tomu, kto ešte nebol na BAU a nevidel náš stánok v „AKCII“, približujem atmosféru, ktorá tam vládla a vládne. LIKO-S stánok navštevujú ľudia z celého sveta od Austrálie, cez blízky východ a Áziu a všetkým sa páčia naše produkty. Interaktívna priečka SMART-I-WALL® upútava pozornosť všetkých okoloidúcich, a keď sa k nej pridá bravúrny výklad v podaní našich kolegov, dojem je viac jako dokonalý. Ďalším veľkým lákadlom je VACUWALL® najlepšia mobilná priečka na svete. Fotenie a natáčanie na rôzne zariadenia a prekvapené výrazy návštevníkov hovorili za všetko. Veletrh BAU, ktorý sa radí medzi predné svetové veletrhy s návštevnosťou 230 tis. a naši kolegovia sú v neustálom pohybe."
Eva Tabačková, asistentka marketinku

Prohlédněte si fotografie na druhé stránce ...

Měsíčník Profit: Příběh úspěchu

21. 01. 2015

Měsíčník Profit: Příběh úspěchu

V lednovém čísle měsíčníku Profit byl uveřejněn velmi zajímavý a inspirující článek o pracovním a životním příběhu zakladatele a předsedy předstvenstva naší společnosti Libora Musila. Je věnován celému firemnímu týmu - všem Likosákům. 
Článek si můžete přečíst zde a třeba se nechat i inspirovat ...

Napsali o nás: LIKO-S na cestě z centra Evropy do Indie

12. 01. 2015

Napsali o nás: LIKO-S na cestě z centra Evropy do Indie

Na vítězství naší firmy v soutěži Rodinná firma roku 2014 reagovalo několik celostátních médií. Tentokrát se na podstatu vzniku a fungování úspěšné rodinné firmy zaměřil oficiální portál pro podnikání a export BusinessInfo.cz. 
Přečtěte si článek o podnikání a exportu naší společnosti uveřejněný na portálu BusinessInfo.cz 5.1.2015 zde a podívejte se na fotografie z předávání této prestižní ceny v rámci Dne podnikatelů 2014 na druhé stránce ...

Likosáci = zlatíčka a vybroušené diamanty

06. 01. 2015

Likosáci = zlatíčka a vybroušené diamanty

V první pracovní den roku se slavkovští Likosáci sešli na krátkém novoročním setkání (kolegové z poboček prostřednictvím Skype), aby si popřáli úspěšný nový rok 2015. Předseda představenstva naší společnosti Libor Musil ve svém krátkém vystoupení připomněl tu nejdůležitější myšlenku - nejlepší je být nejlepší, a to vždycky! Je důležité se stále snažit být vybroušeným diamantem zasazeným ve zlatě, to znamená vždy ze sebe vydat to nejlepší a prosadit se u zákazníků ... 
Prohlédněte si videozáznam z jeho vystoupení na druhé straně ...

 

Nové investice v oblasti metrologie

19. 12. 2014

Nové investice v oblasti metrologie

S rostoucí rozmanitostí výrobků, které dodáváme našim spokojeným zákazníkům, jsme se rozhodli pro další nemalou investici. Zakoupili jsme nový laserový dálkoměr, který ulehčí práci zaměstnancům při výrobě a následné kontrolní činnosti. Jeho přínos rovněž vidíme ve zvýšení tolik potřebné přesnosti. 
Další velkou posilou v našem vybavení je i nová sada tříbodových dutinoměrů. Naše obrobna tak dostala nástroje k rozšíření výrobních možností. Asi největším přínosem pro naši obrobnu je digitální drsnoměr. Díky tomuto přístroji můžeme zaručit našim zákazníkům požadovanou kvalitu obráběných dílů.
Věříme, že díky těmto investicím budeme moci rychleji a kvalitněji plnit požadavky našich obchodních partnerů.

 

 

Chytrá izolace® představuje nový SMARTISOL 200

15. 12. 2014

Chytrá izolace® představuje nový SMARTISOL 200

Chytrá izolace® uvádí na trh nový výrobek - izolační pěnu SMARTISOL® 200. Tato izolace se přispůsobila požadavkům zákazníků na dokonalé zateplení. Má široké využití jak v rezidenčním, tak v průmyslovém sektoru. Lze ji použít jako zateplení například pro bazény, průmyslové výrobky, střechy, stěny a izolace základů.

Volné kapacity CNC strojů

10. 12. 2014

Volné kapacity CNC strojů

Momentálně nemáme zcela naplněné výrobní kapacity na CNC obráběcích strojích. Proto bychom Vám rádi nabídli možnost kooperace obrábění. Naše dílna je vybavena moderními obráběcími stroji a CAD/CAM softwarem SolidWorks/SolidCam.
Obrábění nabízíme na strojích Masturn 820i (CNC soustruh, točný průměr 800mm, vzdálenost hrotu 3000mm) a MCV 1270 Speed (CNC frézovací centrum, pracovní rozsah: X 1270  mm, Y 610 mm,  Z 720  mm; max. zatížení stolu 1 200kg). 

Poptávky prosím zasílejte na e-mail - filip.kaderavek@liko-s.cz

Vestavek o rozměrech 40 x 6 m postaven za 10 dní

04. 12. 2014

Vestavek o rozměrech 40 x 6 m postaven za 10 dní

Naši slovenští kolegové právě zrealizovali pro společnost Tomra Sorting v Senci samostatně stojící vestavek inLIKO®. Prohlédněte si video, jak vyroste vestavek o rozměrech 40 x 6 m za 10 dní zde

Nové propagační video Welding in Austerlitz

01. 12. 2014

Nové propagační video Welding in Austerlitz

Naši kolegové z divize Production připravili pro své zákazníky nové video Welding in Austerlitz, které si můžete prohlédnout zde

Česká republika a Dubaj - dohoda o spolupráci rodinných firem

25. 11. 2014

Česká republika a Dubaj - dohoda o spolupráci rodinných firem

Jan Musil, vedoucí exportu a člen představenstva naší společnosti, se dnes vrátil z úspěšné obchodní cesty do Dubaje. Společně s Mohammedem Zakariyaou, majitelem společností Versatile a Dezigntechnic, chtějí společně dosáhnout obchodních úspěchů v oblasti interiérových systémů na Středním východě. 

Oslava 20. výročí založení pobočky na Slovensku

21. 11. 2014

Oslava 20. výročí založení pobočky na Slovensku

V úterý 19. listopadu oslavili naši slovenští kolegové, členové vedení společnosti LIKO-S, a.s., ze Slavkova u Brna a nejbližší spolupracovníci 20. výročí založení slovenské pobočky LIKO-S v Bratislavě.
Jednatel slovenské pobočky Roman Macko nám k této slavnostní události napsal: "Mám radosť, že sme mohli spoločne osláviť naše významné výročie. Mám skvelý tím a verím, že máme na to, aby sme sa opäť posunuli ďalej."
Podívejte se na fotografie z oslavy a prohlédněte si video, které k této příležitosti naši bratislavští kolegové natočili ... 

Indie je pro nás zrcadlem a budoucností

20. 11. 2014

Indie je pro nás zrcadlem a budoucností

V souvislosti s vyhlášením výsledků soutěže Rodinná firma roku 2014 požádal časopis Profit předsedu představenstva a zakladatele naší společnosti Libora Musila o rozhovor, který si můžete přečíst zde.

Podzimní variace našich příček na Slovensku

20. 11. 2014

Podzimní variace našich příček na Slovensku

Během podzimu předali naši slovenští kolegové svým zákazníkům několik architektonicky zajímavých realizací, například exkluzivní designové řešení kancelářských prostor pro CIPI Ružomberok, souznění designu příček s jejich optimální funkcí v administrativě firmy INA Skalica, spojení bezrámové prosklené stěny MICRA I s plnými dveřními moduly pro firmu Sola v Nitře a celoprosklený vestavek inLIKO®, který dokazuje, že i ve výrobní hale, tentokrát ve společnosti TOMRA v Senci, je možné spojit jeho vysokou funkčnost s nevšedním designem.
Podívejte se na obrázky ...

Společnost LIKO-S je Rodinnou firmou roku 2014

14. 11. 2014

Společnost LIKO-S je Rodinnou firmou roku 2014

Naše firma byla včera v Praze na Dni podnikatelů, kde vystoupil prezident republiky a členové vlády, oceněna titulem Rodinná firma roku 2014! Vyhráli jsme v kategorii Cena veřejnosti i v kategorii hodnocené odbornou porotou.

Přečtěte si prosím tiskovou zprávu z této akce, výsledky soutěže najdete zde.

Díky za Vaši přízeň, které si nesmírně vážíme.
Rodina Musil - Williams a Likosáci

Podívejte se prosím na fotografie ze slavnostního předání tohoto titulu a text, který k tomu napsal předseda představenstva Libor Musil ...

Rozhlasové povídání o rodinném podnikání

12. 11. 2014

Rozhlasové povídání o rodinném podnikání

Stále více podnikatelů uvažuje o dynastickém pokračování svého byznysu. Vracejí se rodinné firmy? Sledujeme v Česku přerod od divokého podnikání k budování tradice, nebo ne? Nejen na tyto otázky hledá odpovědi redaktor Českého rozhlasu David Šťáhlavský v pořadu Trendy, do kterého pozval i předsedu představenstva a zakladatele naší společnosti Libora Musila.
Poslechněte si rozhlasovou reportáž o rodinných firmách v pořadu Trendy ...

 

Divize Production na veletrhu Elmia Subcontractor 2014 ve Švédsku

11. 11. 2014

Divize Production na veletrhu Elmia Subcontractor 2014 ve Švédsku

Divize Production se zúčastňuje svou expozicí Welding in Austerlitz mezinárodního veletrhu Elmia Subcontractor 2014, který se ve dnech 11. až 14. listopadu 2014 koná ve švédském Jönköpingu.

Když kancelář není nuda

06. 11. 2014

Když kancelář není nuda

Kancelářské prostory firmy RED HAT v brněnském Technologickém parku jsou dalším důkazem, že naše interiérové systémy "v rukou" kreativního architekta dokážou skutečné divy. V tomto případě se jednalo o mladou architektku Katie Lin z londýnského ateliéru IA INTERIOR ARCHITECTS, kterou naše celoprosklené systémové příčky MICRA I a MICRA II a mobilní stěny LIKO-Space® natolik nadchly, že po několika jednáních se rozhodla je zařadit do tohoto projektu místo původně navrženého jiného systému příček. 
Prohlédněte si fotografie ...

Nový profil Time for detail ve Světlé nad Sázavou

17. 10. 2014

Nový profil Time for detail ve Světlé nad Sázavou

Na konci léta jsme vás informovali o našem novém profilu Time for detail, který umožňuje bezproblémový přechod příčky LIKOform® na podhled, zajišťuje perfektní stabilitu spojení a neoslabuje systém z hlediska akustiky. Zároveň vytváří čistý design, s důrazem na potlačení viditelných profilů.
Podívejte se na fotografie, jak při uchycení příček na sádrokartonový strop s použitím profilu Time for detail vypadá interiér kanceláří sklárny Cristalite ve Světlé nad Sázavou ...

 

LIKO-S - 20 let na Slovensku

06. 10. 2014

LIKO-S - 20 let na Slovensku

Naši slovenští kolegové si v těchto dnech připomínají 20. výročí založení bratislavské pobočky společnosti LIKO-S, která za dobu svého působení realizovala pro své zákazníky stovky moderních, účelných a designově čistých kancelářských prostor.

Postavili jsme další významný evropský autosalon

01. 10. 2014

Postavili jsme další významný evropský autosalon

Přinášíme fotografie z otevření významného evropského autosalonu, jak pojmenovali generální ředitel společnosti Citroen pan Olivier Parry a prezident společnosti KIA pan Tae Ho Lee kladenský autosalon Schwab, který byl za jejich účasti na konci září slavnostně otevřen.
Takové příjemné hodnocení realizační tým divize Energy samozřejmě těší a je připraven nabídnout svým zákazníkům pro prodej automobilů podobné špičkové objekty.

Divize Production se zúčastní výstavy ERZGEBIRGE 2014 ve Stollbergu

19. 09. 2014

Divize Production se zúčastní výstavy ERZGEBIRGE 2014 ve Stollbergu

Naše divize Production se 22. října 2014 zúčastní výstavy ERZGEBIRGE 2014 v německém Stollbergu.
Srdečně vás zveme do naší výstavní expozice!

www.wfe-erzgebirge.de/koop  

www.wirtschaft-im-erzgebirge.de/kooperation

 

 

Návštěva vicepremiéra Pavla Bělobrádka v naší společnosti

12. 09. 2014

Návštěva vicepremiéra Pavla Bělobrádka v naší společnosti

V pátek 12. září navštívil naši společnost místopředseda vlády ČR MVDr. Pavel Bělobrádek. Na setkání se projednávala témata týkající se podpory českých firem ze strany státu, jako je vzdělávání a připravenost pracovních sil pro praxi, právní prostředí pro podnikání, spolupráce vysokých škol a vědeckých pracovišť s praxí a rychlejší schvalování patentů v mezinárodním měřítku.
Přečtěte si seznam témat, která byla na setkání projednávána, tiskovu zprávu a prohlédněte si fotografie ze setkání ...

Na dětech nám vždycky záleží

04. 09. 2014

Na dětech nám vždycky záleží

Na dětech nám vždycky záleží! Další akci pro děti tentokrát podpořil tým Chytré izolace®, který se na závěr prázdnin podílel na pořádání „Závodů horských kol pro všechny – Velké ceny obce Buková“. Závod je součástí Poháru Drahanské vrchoviny 2014. Závodilo se celkem ve 20 kategoriích a na startovní čáře se vystřídaly všechny věkové kategorie jak na horských kolech, tak i ti nejmenší s odrážedly.
Akce se setkala s velkým úspěchem u účastníků i u jejich rodičů a diváků. Podívejte se na fotografie ...

Time for Detail - spojení příčky a podhledu bez kompromisu

29. 08. 2014

Time for Detail - spojení příčky a podhledu bez kompromisu

V dnešní době je v kancelářských budovách kladen velký důraz na akustiku a design. Proto nabízíme architektům a developerům řešení bez kompromisu. K bezproblémovému přechodu příčky na podhled slouží nově vyvinutý profil P97, který zajišťuje perfektní stabilitu spojení a neoslabuje systém z hlediska akustiky. Zároveň vytváří čistý design, s důrazem na potlačení viditelných profilů.

Bojuji za hlas zákazníka

20. 08. 2014

Bojuji za hlas zákazníka

Ráda bych vám představila svou pracovní pozici Customer service v rámci divize Production. Customer service  znamená plný servis a podporu zákazníkům. Komunikuji s nimi a řeším jejich dotazy a požadavky, odesílám nabídky, potvrzuji objednávky, řeším reklamace, zajišťuji dopravu, zasílám informace o expedici, starám se pohledávky. Také oslovuji nové zákazníky v zahraničí … 
Náš zákazník se může na Customer service obrátit s jakýmkoliv požadavkem nebo dotazem a já musím zajistit rychlou odpověď - buďto odpovím sama, nebo musím vědět, kde odpověď získat v co nejkratším čase. Stručně řečeno - v rámci naší divize bojuji za hlas zákazníka a mým cílem je spokojený zákazník.
Hana Michalkiewiczová, Customer service divize Production

 

Osvědčení o Užitném vzoru pro naši difuzně otevřenou fasádu máme i na Slovensku

11. 08. 2014

Osvědčení o Užitném vzoru pro naši difuzně otevřenou fasádu máme i na Slovensku

Od Úradu priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky jsme obdrželi Osvědčení o zápisu užitného vzoru pro naši difuzně otevřenou fasádu. Máme tak tuto originální skladbu fasády patentově chráněnou v České republice, Rakousku a nyní již i na Slovensku.

 

Světový trend Zelených fasád aneb Živé stavby® jdou správným směrem

04. 08. 2014

Světový trend Zelených fasád aneb Živé stavby® jdou správným směrem

Tým Živých staveb® divize Energy nabízí svým zákazníkům vytvoření Zelené fasády, jako jednu z možností funkčního, estetického a úsporného "opláštění" budovy. Jedná se o nejnovější světový trend, který v kombinaci se zateplením stříkanou tepelnou izolací Chytrá izolace® Icynene® může investorům kromě pěkného vzhledu firemního sídla přinést nemalé úspory nákladů na energie.
Přečtětě si článek ze serveru Novinky.cz o největší Zelené fasádě na světě, která zdobí Stromový dům (Tree House) v Singapuru. U tak velkého objektu je úspora opravdu obdivuhodná - 10,2 milionů Kč za rok. Nechejte se inspirovat!

Mobilní stěna LIKO-Space® v novém Divadle Jízdecká v Plzni

25. 07. 2014

Mobilní stěna LIKO-Space® v novém Divadle Jízdecká v Plzni

Pro rychlé oddělení a následné spojení prostoru Malé scény a zkušebny orchestru jsme v nově postaveném Divadle Jízdecká v Plzni velmi účelně využili mobilní stěnu LIKO-Space®, u které jsme podle architektonického záměru "přiznali" ocelovou konstrukci, zavěšení a kolejnici panelů. Pro zlepšení prostorové akustiky bylo do volých částí stropu navrženo zavěšení sonorbérů.
Podívejte se na fotografie ...

Systémové příčky LIKOform® v rekonstruované budově v pražské Jindřišské ulici

16. 07. 2014

Systémové příčky LIKOform® v rekonstruované budově v pražské Jindřišské ulici

Součástí interiérů nově rekonstruované budovy v pražské Jindřišské ulici jsou naše systémové příčky MICRA II a Omega 100.1, které vytvářejí uživatelsky komfortní kancelářské prostory - s dostatkem světla a soukromí.
Přečtěte si článek blogu archSPACE věnovaný tomuto tématu a podívejte se na fotografie ...

 

Kde se nachází tato rozkvetlá louka?

07. 07. 2014

Kde se nachází tato rozkvetlá louka?

Na stěně výrobní haly!

Virtuální prohlídka našich systémových příček LIKOform®

27. 06. 2014

Virtuální prohlídka našich systémových příček LIKOform®

Trendem horké současnosti a především budoucnosti jsou virtuální prohlídky objektů a interiérů firem. Představují další možnosti využití moderní technologie Google Street View.
Až doposud jsme naše vybrané realizace interiérových systémů dokumentovali jen fotografiemi. Nyní máme k dispozici první virtuální prohlídku interiérů firmy Kentico v Brně, které jsou tvořeny našimi sytémovými příčkami LIKOform®. Prohlédněte si novou dimenzi prezentace firmy ...

 

Ocenění pro brněnský AZ Tower

18. 06. 2014

Ocenění pro brněnský AZ Tower

Nejvyšší budova České republiky - AZ Tower v Brně – se dostal do první desítky nejlépe oceněných výškových budov světa. V soutěži Emporis Skyscraper Award, která u objektů vyšších 100 metrů hodnotí jejich funkčnost a vzhled, skončil na 9. místě v konkurenci 300 budov. Cenu Emporis Skyscraper Award organizuje německá společnost Emporis a udílejí ji odborníci ze světa architektury na základě dvou kritérií, a to funkčnosti budovy a jejího designu. Nominaci i vítěze určuje odborná nezávislá porota.
Součástí interiéru budovy jsou také naše systémové příčky LIKOform®, kterými jsou vytvořeny některé moderní a funkční kanceláře.

Příprava moderního vývojového centra LIKO-S

09. 06. 2014

Příprava moderního vývojového centra LIKO-S

V současné době probíhá finální příprava moderního vývojového centra naší společnosti, které se bude zabývat vývojem našich pilotních produktů. Vedle klimatické komory zde bude i akustická komora, ve které se budou měřit akustické vlastnosti interiérových příček v nejrůznějších napojeních na ostatní konstrukce. Bude tak možné namodelovat reálnou situaci na stavbě a dosáhnout co možná nejlepších akustických izolačních vlastností moderních interiérových segmentů. V klimatické komoře budou vyvíjeny moderní skladby s Chytrou izolací® pro nejnáročnější podmínky a stavby.
V objektu bude také fungovat firemní škola, která bude vychovávat mladé techniky pro další stavební praxi. Budou se zde aktivně podílet na vývoji produktů. Celý objekt bude unikátní v systému řešení a bude zcela jedinečný nezávislostí svého provozu na dodávkách energií a vody. Střecha domu bude fungovat jako filtrace použité vody a zároveň bude ochlazovat plášť budovy v letních měsících. Funkci zastínění bude také plnit zelená fasáda s rostlinami a bude tak vyrovnávat tepelná zatížení budovy. 

Netradiční využití našich mobilních stěn LIKO-Space®

04. 06. 2014

Netradiční využití našich mobilních stěn LIKO-Space®

Kolegové z bratislavské pobočky zrealizovali ve výstavní síni Galerie v Bratislavě netradiční výstavní prostory s využitím našich mobilních stěn LIKO-Space®. Nájemník a architekt jsou nadšeni jejich vysokou variabilitou a funkčností. Plně naplnily jejich očekávání, poněvadž si mohou různě nastavit plochy a panely pro výstavní účely. 
První výstava v netradičním prostředí má velký divácký ohlas ...

Inspirativní blog o achitektuře, stavitelství a designu

30. 05. 2014

Inspirativní blog o achitektuře, stavitelství a designu


Doporučujeme vaší pozornosti zajímavý a inspirativní blog o achitektuře, stavitelství a designu, jehož partnererm je firma LIKO-S. Najdete jej na  adrese www.archspace.cz. Blog je dostupný také na Facebooku.
Web pravidelně přináší kvalitní informace o moderní architektuře - tematické články, rozhovory, právnické okénko, aktuality, informace o zajímavých stavbách českých i zahraničních architektů a mnoho dalšího. Nechejte se inspirovat!

Pochvala našeho týmu za realizaci vestavku ve firmě Bosch, Jihlava

27. 05. 2014

Pochvala našeho týmu za realizaci vestavku ve firmě Bosch, Jihlava

Každá pochvala, kterou dostaneme od našich zákazníků, nás těší. Tentokrát jsme obdrželi pochvalu za realizaci klimatizovaného vestavku s úložnými boxy pro formu Bosch v Jihlavě. Text pochvalného mailu si můžete přečíst zde a podívat se na fotografii tohoto speciálního vestavku na druhé straně ... 

 

Kanceláře open space jsou překonané!

23. 05. 2014

Kanceláře open space jsou překonané!

Hlavní úlohou moderních kancelářských prostor je vytvořit příjemné prostředí, které podporuje dobrý pracovní výkon. Jednotlivá pracoviště by měla být opticky a akusticky oddělená a uspořádáná podle optimálních potřeb a požadavků spolupracujících týmů. Přinášíme vám článek ze serveru iDNES, který se touto problematikou zabývá.
Naše divize Interiors má s tvorbou moderních a optimálních kancelářských prostor bohaté zkušenosti, které rádi předáme architektům, projektantům a investorům.

Naše systémové příčky v projektu Top Invest 2013 - Nová Karolína v Ostravě

19. 05. 2014

Naše systémové příčky v projektu Top Invest 2013 - Nová Karolína v Ostravě

Titul Nejlepší investice soutěže TOP INVEST 2013 byl udělen projektu Nová Karolina Park v Ostravě. Soutěž každoročně pořádá Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR. Ocenění bylo projektu Nová Karolina Park uděleno za investiční záměr, jehož realizací vznikla v Ostravě architektonicky zdařilá administrativní budova velkého rozsahu, která povýší kancelářskou kulturu ve městě a investorům přinese po dokončení obsazení všech ploch i očekávané obchodní výsledky.
Jsme rádi, že jsme v této nevšední a moderní budově mohli vytvořit fitouty pro UniCredit Bank, Českou spořitelnu a ABB, které budou mít na této dobré ostravské adrese sídla svých poboček ... 

Pozvánka Chytré izolace® k televizním obrazovkám aneb Překvapení ve střeše

14. 05. 2014

Pozvánka Chytré izolace® k televizním obrazovkám aneb Překvapení ve střeše

Chytrá izolace® se po čase opět představí na televizních obrazovkách - tentokrát v sobotu 24. května v pořadu Rady ptáka Loskutáka na TV Nova.
Budete moci nahlédnout pod krytinu střechy, kde již po několika letech dochází působením různých vlivů (mimo jiné i hnízděním kuny) k narušení stávající tepelné izolace, a zároveň se podívat na jednoduché a trvalé vyřešení problému se zateplením střechy aplikací Chytré izolace®. Loskuták začíná v 17:50 hod., těšíme se na setkání s vámi u televizních obrazovek.
Na druhé straně této novinky se můžete přesvědčit, jak vypadá střecha před a po rekonstrukci zateplení Chytrou izolací® ...

 

Jsme členy Česko-německé obchodní a průmyslové komory

06. 05. 2014

Jsme členy Česko-německé obchodní a průmyslové komory

Akciová společnost LIKO-S byla na začátku května přijata za člena Česko-německé obchodní a průmyslové komory.
Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK), která je součástí celosvětové sítě bilaterálních zahraničních hospodářských komor, aktivně podporuje hospodářskou spolupráci mezi Českou republikou a Německem. Díky úzkým hospodářským a společenským kontaktům, jakož i excelentním službám, přispívá k vytváření hodnot svých členů a klientů v České republice i v Německu. ČNOPK byla založena v roce 1993 v Praze jako následník Delegace německého hospodářství v České republice a je se zhruba 570 členy největší bilaterální zahraniční hospodářskou komorou v České republice. K našim členům patří nejdůležitější němečtí investoři a významné české firmy.
Naše členství v Česko-německé obchodní a průmyslové komoře je vyjádřením spolehlivosti a solidnosti nejen vůči parnerům z Německa.

Podporujeme mladé iniciativní lidi

24. 04. 2014

Podporujeme mladé iniciativní lidi

Naše společnost podporuje všechny aktivity a subjekty, ve kterých se uplatňuje tvůrčí a iniciativní přístup. Jedním z nich je konstrukční tým TU Brno Racing (Technical University Brno Racing), který je tvořen převážně studenty Ústavu automobilního a dopravního inženýrství na Fakultě strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně.
Mladým budoucím inženýrům se podařilo navrhnout a zkonstruovat jednomístné závodní vozidlo pro studentské závody ve všech koutech světa. Jak sami přiznávají, nejen závodní činnost, ale i nabírání zkušeností v oboru či práce v perspektivním kolektivu je pro ně tím správným osobním hnacím motorem.
Podívejte se na jejich webové stránky www.tubrnoracing.cz a prohlédněte si fotografie a video z jejich činnosti ...

Areál společnosti LIKO-S z ptačí perspektivy

16. 04. 2014

Areál společnosti LIKO-S z ptačí perspektivy

Prohlédněte si slavkovský výrobní, skladový a administrativní areál společnosti LIKO-S z ptačí perspektivy ...

Musíme vyměnit svaly za mozek, říká v rozhovoru pro týdeník Ekonom Libor Musil, předseda představenstva společnosti LIKO-S

10. 04. 2014

Musíme vyměnit svaly za mozek, říká v rozhovoru pro týdeník Ekonom Libor Musil, předseda představenstva společnosti LIKO-S

Předseda představenstva společnosti LIKO-S Ing. Libor Musil poskytl týdeníku Ekonom rozhovor, ve kterém odpovídá na otázky týkající se historie, současnosti a budoucnosti společnosti i jeho osobních představ a plánů. 
Přečtěte si rozhovor v týdeníku Ekonom v plném znění a prohlédněte si obrázky na druhé straně ...

Spolupracujeme s nejlepšími

07. 04. 2014

Spolupracujeme s nejlepšími

V pátek 4. dubna jsme se ve Slavkově sešli na pracovním setkání (pracovníci z poboček prostřednictvím telemostu přes Skype), na kterém nás kolegové, kteří se zúčastnili pracovních cest v Indii a Mexiku, seznámili se svými zajímavými a poučnými zážitky.
V mexickém Cancúnu se na konferenci Chytni vlnu sešli distributoři stříkané tepelné izolace Icynene® z celého světa. Firma Icynene obhájila pozici celosvětové jedničky na poli pěnové izolace s otevřenou buněčnou strukturou. Náš tým Chytré izolace® je odhodlán spolu s ní chytnout vlnu a nabídnout našim zákazníkům nejdokolnalejší možné zateplení. LIKO-S je velmi uznávanou firmou, pokud se týká dosažených obchodních výsledků i z hlediska prováděného vývoje v oblasti zateplení Chytrou izolací®, kterým se naše společnost zabývá. Ten je v mnoha směrech jedinečný a jeho výsledky jsou používány v mnoha zemích světa.
V Indii došlo k historické události: Ve společném česko-indickém podniku LIKO-S India byly na objednávku indické pobočky firmy Honda vyrobeny první systémové přestavitelné příčky LIKOform®, které pod odborným "dohledem" našeho šéfmontéra namontovali indičtí montéři.

Logo LIKO-S opět u severního polárního kruhu

01. 04. 2014

Logo LIKO-S opět u severního polárního kruhu

Naše společnost fandí sportu. Tentokrát jsme podpořili reprezentační plavecký tým, který se zúčastnil Mistrovství světa v zimním plavání 2014 ve finském Rovaniemi.
Závody probíhaly v pětadvacetimetrovém bazénu, který byl vyřezán v ledovém krunýři v řece Kemijoki, kde se teplota vody pohybovala okolo bodu mrazu. Naši borci byli přihlášeni do prestižního závodu na 450 metrů a určitě nezklamali: získali 1 zlatou, 1 stříbrnou a 2 bronzové medaile.
Gratulujeme!

 

Chytrá izolace® na veletrhu Coneco 2014 v Bratislavě

26. 03. 2014

Chytrá izolace® na veletrhu Coneco 2014 v Bratislavě

Chytrá izolace® se opět představuje na mezinárodním stavebním veletrhu Coneco 2014, který se ve dnech 26. až 29. března koná na výstavišti Incheba v Bratislavě. Rádi vás přivítáme v naší expozici - v hale B 1, ve stánku 508. Předvedeme vám možnosti dokonalého zateplení vašeho domu. Těšíme se na vaši návštěvu! 
Více informací - www.chytraizolace.cz

Chytrá izolace® na světovém kongresu Icynene 2014 v mexickém Cancúnu

05. 03. 2014

Chytrá izolace® na světovém kongresu Icynene 2014 v mexickém Cancúnu

Ve dnech 2. - 5.3.2014 se konala v mexickém Cancúnu mezinárodní konference nejvýznamnějších distributorů Icynene® z celého světa, která nesla název „Catch the Wave“ – „Chytni vlnu“. Mezi 280 zástupci firem z 30 zemí světa byla i šestice pracovníků Chytré izolace®, kteří se této konference zúčastnili a mohli sdílet své poznatky a zkušenosti s nejlepšími distributory na světě, což přinese výhody především našim zákazníkům.
Pro Icynene a jeho distributory byl rok 2013 nejlepší v osmadvacetileté historii firmy. Firma Icynene obhájila celosvětové prvenství na poli pěnové izolace s otevřenou buněčnou strukturou. Expanduje do nových a nových teritorií, trvale zvyšuje na všech svých trzích tržní podíly a vytlačuje tak běžné izolace, především minerální vatu. Tento trend je zřejmý ve všech zemích, které se konference účastnily. Icynene® byl již potřetí v řadě oceněn americkými stavebními odborníky jako nejlepší izolační produkt na trhu.
I my jsme v Chytré izolaci® na té správné vlně a jsme připraveni na její další vzedmutí. Catch the Wave with Icynene!

Prohlédněte si úvodní video konerence ...

 

IQ Ostrava je dalším objektem s našimi systémovými příčkami oceněný certifikátem BREEAM

12. 02. 2014

IQ Ostrava je dalším objektem s našimi systémovými příčkami oceněný certifikátem BREEAM

IQ Ostrava je další stavbou, která získala certifikát Excellent v kategorii BREEAM Europe Commercial (plně vybavené kanceláře). 
IQ Ostrava byl navržen a postaven na základě velmi přísných požadavků na materiály a interiérové zařízení, které byly vybírány na základě analýzy životního cyklu. Vysoké ocenění se tak dostalo našim interiérovým systémům, které jsou součástí kancelářských prostor tohoto objektu. Prohlédněte si fotografie interiérů IQ Ostrava na druhé stránce ...

 

Dokončili jsme montáž pohledů pro maďarskou pobočku společnosti LEGO

04. 02. 2014

Dokončili jsme montáž pohledů pro maďarskou pobočku společnosti LEGO

Pro projekt LEGO v maďarské v Nyíregyháze zajišťovali dodávky a montáž akustických podhledů a stěn kolegové z firmy LIKO-S Kft., Budapest. Jednalo se opět o zakázku pro prestižní společnost celosvětového významu.
"Na realizaci jsme nastoupili 23.10.2013. Stavba rostla a my s ní. Naše produkty jsme dodávali pro dva největší generální dodavatele - Keszi a STRABAG v Maďarsku. Spolu jsme zrealizovali něco přes 38 000 m² akustických podhledů a obkladů stěn materiálem Rockfon FaceTime. Akustický obklad se uchycuje přímo na trapézový plech pomocí šroubů a izolačních talířků - ve výši 11 až 12 m. Montáž nám zajišťovaly firmy z Maďarska, Slovenska a z Chorvatska," informovala Mária Veréb, obchodní manažerka pobočky v Budapešti.

Průmyslový ventilátor made in LIKO-S: důraz na úsporu energie

28. 01. 2014

Průmyslový ventilátor made in LIKO-S: důraz na úsporu energie

Kolegové z naší Kovovýroby připravili a zkonstruovali testovací prototyp průmyslového ventilátoru. Během krátkého času chtějí začít s jejich zakázkovou výrobou. 
Ventilátory, které budeme vyrábět, musejí splňovat několik kritérií. Zejména mít parametry přesně podle zadání zákazníka: množství dodané vzdušniny, pracovní tlak musí vydržet v prostředí, ve kterém bude pracovat, musí být dostatečně robustní, aby měl dlouhou životnost, a hlavně musí mít maximální účinnost, aby zákazník neplatil zbytečnou energii za jeho pohon. Pokud jde o průmyslové ventilátory, které budeme vyrábět (například o výkonu 150 kW), tak zvýšení účinnosti o pouhé jedno procento může přinést za 1 rok úsporu 50 000,-Kč, tedy za 10 let 500 000,-Kč. A to už jsou čísla, na která bude zákazník určitě slyšet.
Jsme přesvědčeni, že se s tímto novým průmyslovým ventilátorem prosadíme na trhu a že se zařadí mezi naše úspěšné produkty.

Úspěšné akustické zkoušky dveřních křídel

21. 01. 2014

Úspěšné akustické zkoušky dveřních křídel

V minulém týdnu jsme zrealizovali zkoušky neprůzvučnosti dveřních křídel v zárubni P07. Cílem bylo ověřit vlastnosti této zárubně a současně vyzkoušet nové typy dveřních křídel, které jsme dosud nezkoušeli.
Tyto zkoušky byly z našeho pohledu úspěšné, ověřili jsme si vlastnosti zárubně systému MICRA I a dosáhli jsme hodnoty neprůzvučnosti dřevěných dveří 39 dB, resp. 41dB u dveří s dvojstupňovým těsněním. Tyto hodnoty jsou vhodné i pro činnosti vyžadující vysokou ochranu před hlukem.
Na druhé stránce jsou uvedeny výsledky měření a fotografie ze zkoušek ... 

 

 

 

Náš chráněný průmyslový vzor "Obvodový plášť budov" schválený i pro Rakousko

15. 01. 2014

Náš chráněný průmyslový vzor

Rakouský patentový zástupce nám sdělil, že Rakouský patentový úřad neshledal překážky u zápisu UVZ "Obvodový plášť budov". Máme tak chráněnou tuto moderní fasádu i v Rakousku, kde jsou právě progresivní fasády, které umějí dýchat, v největším rozmachu. Proto jsme velmi rádi, že nám patentový úřad toto řešení posvětil právě v zemi, kde se zásada žít a pracovat ve zdravém prostředí stává standardem.
U nás je tento fakt stále opomíjený. Lidé na nevyhovující prostředí, ve kterém žijí a pracují, bohužel většinou přijdou až trpí zdravotními komplikacemi. Investice do zdraví a léčení je vyjdou mnohonásobně dráž, než úspora za izolant.
Věříme, že tento chráněný průmyslový vzor vydaný rakouským patentovým úřadem našemu rakouskému partnerovi, který nás zastupuje v aplikaci Smartisolu® (Chytré izolace®) v Rakousku, pomůže v hledání moderních směrů zateplování halových objektů.

 

Měření termokamerou zdarma a dokonalé zateplení Chytrou izolací®

09. 01. 2014

Měření termokamerou zdarma a dokonalé zateplení Chytrou izolací®

S chladným počasím a vzrůstajícím teplotním rozdílem mezi exteriérem a interiérem nastává čas, kdy je možné u každého domu pomocí termokamery zřetelně pozorovat problémová místa, kterými dochází k únikům tepla. Důsledkem jsou zvýšené náklady na vytápění a možná degradace konstrukčních prvků domu. Příčin může být hned několik - nezaizolovaná střecha, již nefunkční stávající tepelná izolace, otvorové výplně, proudící vzduch.
Náš tým Chytré izolace® Vám nabízí nezávislou konzultaci, měření termokamerou zdarma, návrh řešení a dokonalé zateplení kanadskou izolační pěnou, kterou u nás prodáváme pod obchodním názvem Chytrá izolace®. Pro podrobné informace, názorné videozáznamy a potřebné kontakty navštivte webové stránky Chytré izolace®.
Na druhé stránce si prohlédněte informační leták, podívejte se na ilustrační snímek z termokamery a na obrázek, který dokumentuje rozdíl mezi dokonale a nedokonale zateplenou střechou ...

 

 

Vánoční a novoroční pozdrav našeho amerického přítele a partnera Jima DeBolda

21. 12. 2013

Vánoční a novoroční pozdrav našeho amerického přítele a partnera Jima DeBolda

Zdravím tým LIKO-Su,
včera jsme zateplili dům Wynonna Judd’s nedaleko Nashville v Tennessee. Není moc velký, ale je na velmi pěkném a velkém pozemku.
Vytvořili jsme nové logo a v příštích dvou měsících budeme přelepovat všechna naše vozidla. Jak Jan a Petr viděli při své návštěvě, používáme standardní obtisk balíčku Icynene, který se bude pohybovat na Epiphany Foam (název Jimovy firmy - pozn. adm.). Reklamu budeme zaměřovat s mnohem menším důrazem na výrobce materiálu. Vypůjčím si také nápad z vašeho týmu a polepíme vnitřní stranu všech dveří, aby dělaly reklamu, i pokud jsou otevřené! Jak můžete vidět na přiložené fotografii, když jsou nyní zadní dveře otevřené, téměř kompletně zakrývají náš název a logo.
U příležitosti svátečních dnů chci popřát každému z vás i celé rodině LIKO-Su štěstí a zdraví. Ať příští rok přinese nové výzvy a příležitosti ...
S horoucími pozdravy Jim DeBold

Křest knihy Pepy Dresslera Škola kola

19. 12. 2013

Křest knihy Pepy Dresslera Škola kola

Jako vánoční dárek pro malé i velké připravil Pepa Dressler, dvojnásobný mistr světa v biketrialu a učitel jízdy na kole, svou druhou knihu Škola kola. Tentokrát se spojil s úspěšnou sportovní fotografkou Markétou Navrátilovou. Jsme rádi, že naše společnost, která již 15 let podporuje mládežnický biketrial, mohla být u toho. 
Křest knihy za velkého zájmu fandů cyklistiky moderoval jeden z účinkujících Tomáš Hanák. Přečtěte si reportáž z této zajímavé akce a podívejte se na fotografie ...

Montujeme za severním polárním kruhem

16. 12. 2013

Montujeme za severním polárním kruhem

V minulém roce jsme si vyzkoušeli extrémní podmínky instalace vestavků inLIKO® ve 45°C na poušti v Abú Dhabí. V letošním roce naopak montujeme zakázku svěšených podhledů v norském městě Bodø, které se nachází asi 70 km za severním polárním kruhem.
Investor zakázky je přímo město Bodø a našich téměř 10 000 m² podhledů bude sloužit místní střední specializované škole. Montáž podhledů momentálně provádí naše osvědčená a velmi zkušená skupina vedená Ing. Ladislavem Ventrubou. Budeme zde do 20. prosince a další skupiny se zde budou střídat od 6.ledna postupně až do konce dubna 2014. 
Přečtěte si zajímavé povídání o městě Bodø ...

Chytré řešení do záplavových oblastí

06. 12. 2013

Chytré řešení do záplavových oblastí

Jako nejvhodnější řešení při rekonstrukci fitness centra v Praze, které postihly letošní záplavy, bylo zvoleno zateplení Chytrou izolací® a jako obkladový materiál všech příček a předstěn byl použit materiál FUNDERMAX (vysokotlaký laminát), který je voděodolný. Celé konstrukční řešení je koncipováno tak, že v případě zatopení objektu lze obklad jednoduše demontovat, oboustranně očistit a po vysušení stěn namontovat na původní místo. Aplikace se prováděla na obvodové zdivo z interiérové strany. Díky difuzním vlastnostem Chytré izolace® může zdivo dýchat, čímž se zabrání vzniku plísní. Mezi obkladem Fundermax a Chytrou izolací® je odvětrávaná vzduchová mezera, která umožňuje odvod vlhkosti ze stěn. Toto řešení je tedy nejen vysoce estetické, ale je i dokonalým řešením do oblastí ohrožených záplavami.
Podívejte se na postup prací ... 

Aby moderní kancelář nebyla nudná

27. 11. 2013

Aby moderní kancelář nebyla nudná

V posledních několika letech sílí snaha tvůrců kancelářských prostor učinit je nejen účelnými, ale dodat jim rovněž nevšední a vlídnou tvář, která významnou měrou přispívá ke spokojenosti jejich uživatelů. Jsme rádi, že naše systémové příčky LIKOform® a mobilní stěny LIKO-Space® splňují oba základní požadavky a jsou využívány i pro tvorbu designově zajímavých interiérů.
Přečtěte si odborný článek a podívejte se na fotografie ...

Model Kaplanovy turbíny

18. 11. 2013

Model Kaplanovy turbíny

Jedním z produktů, které vyrábíme v naší kovovýrobě, jsou přesné modely turbín. Podle nich se vyrábějí skutečné turbíny vodních elektráren. Posledním modelem, který jsme předali našemu zákazníkovi, bylo oběžné kolo Kaplanovy turbíny. Jeho výroba byla časově i odborně poměrně náročná, ale výsledek stojí za to. Podívejte se na obrázky.
Jen pro zajímavost: vynálezce této turbíny prof. Ing. Dr. techn. Viktor Kaplan působil mimo jiné v našem regionu na Vysoké škole technické v Brně ...

 

Zahájení výroby našich systémových příček v Indii se blíží

13. 11. 2013

Zahájení výroby našich systémových příček v Indii se blíží

Prvním krokem k výrobě našich systémových příček v Indii je dodávka skladových zásob, kterou jsme odeslali našemu indickému partnerovi firmě Pushpak. V brzké době bude velká většina komponetů dodávána do společného česko-indického podniku LIKO-S India místními dodavateli ...     

Živá fasáda pro zdravé bydlení

11. 11. 2013

Živá fasáda pro zdravé bydlení

Koncem minulého týdne jsme ve Věžkách u Přerova realizovali další Živou fasádu. Jedná se o systém odvětrávané fasády, která chrání dům před negativními vlivy okolí, dýchá a pomá­há regulovat optimální teplotu domu - vytváří zdravé prostředí. Zdi domu jsou zatepleny Chytrou izolací®, která nezadržuje vodu a propouští páry ven z objektu. Vrchní viditelnou vrstvu tvoří  finální kryt z OSB desek, který  je  zavěšen na zdi domu tak, aby  jej od te­pelné izolace dělila vzduchová mezera o šířce 40 mm. Z obou vrstev fasády se tak dobře odvádí vlhkost. V létě se vnitřní plášť domu snadněji ochlazuje.
Živá fasáda řeší veškeré nedostatky, které se velmi často objevují u kontaktních zateplovacích systémů. Podívejte se na fotografie ...

 

Dodáváme naše ineriérové systémy pro administrativní a obchodní komplex Florentinum, Praha

08. 11. 2013

Dodáváme naše ineriérové systémy pro administrativní a obchodní komplex Florentinum, Praha

Administrativní a obchodní centrum Florentinum v Praze nabízí celkem 49 000 metrů čtverečních hrubé plochy kanceláří v devíti podlažích, 7 860 metrů čtverečních obchodních ploch, 3 426 metrů čtverečních skladů a 602 parkovacích míst. Součástí komplexu je velké centrální náměstí a rekultivovaná historická Desfourská zahrada. Centrum vzniká jako nadčasová stavba, která se hrdě hlásí k dědictví evropské kulturní tradice a jejímž hlavním účelem je vytvoření výjimečného prostoru pro ty nejlepší obchodníky, kteří toto řemeslo dokáží povznést na uměleckou úroveň.
V současné době dokončujeme interiéry pro jednoho ze dvou velkých nájemců, advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners, a připravujeme projekty pro další nájemce kancelářských prostor.
Přečtěte si krátký článek z našeho firemního časopisu Likosáček ...

Úspěšný dozorový audit pro ISO 9001 a 14001

30. 10. 2013

Úspěšný dozorový audit pro ISO 9001 a 14001

V úterý 29. října proběhl v rámci naší společnosti dozorový audit pro ISO 9001 a 14001. Na závěr auditu bylo auditory konstatováno další zlepšení systému kvality a environmentu v naší společnosti. Výsledkem jsou zejména některá doporučení, co dále zlepšit v oblasti evidence a likvidace odpadů a obalů.

Cassovar Business Center II v Košicích navržen jako Stavba roku 2013

22. 10. 2013

Cassovar Business Center II v Košicích navržen jako Stavba roku 2013

Na začátku letošního roku dodávali naši slovenští kolegové interiérové systémy do jedné z budov areálu Cassovar Business Center II v Košicích. Potěšilo nás, že tento administrativní a obchodní komplex je nominován na titul Stavba roku 2013 na Slovensku. Přečtěte si odborný článek o této stavbě v časopisu ASB a podívejte se na fotografie ...

Živá fasáda s Chytrou izolací®

09. 10. 2013

Živá fasáda s Chytrou izolací®

V poslední době se v souvislosti se zateplením domů klade stále větší důraz nejen na snížení nákladů na provoz objektu, ale také na šetrnost k životnímu prostředí. Vhodnou variantou tohoto řešení je investice do Živé fasády, která se skládá z tepelně izolační pěny Chytra izolace® a z obkladové vrstvy difuzně otevřeného materiálu Novabrik-Therm.
Díky nízkému difuznímu odporu pomáhá Chytrá izolace® odvádět z domu vlhkost, a tím nejen zabraňuje vzniku plísní a různých alergenů, ale také pomáhá v domě zdravě žít, protože odváděná vlhkost na sebe váže oxydy dusíku a síry, které vznikají lidskou činností.

Chytrá izolace pro dotační program Nová zelená úsporám

04. 09. 2013

Chytrá izolace pro dotační program Nová zelená úsporám

Dnešním dnem byla naše společnost LIKO-S, a.s., zaregistrována jako odborný dodavatel v dotačním programu Nová zelená úsporám.
V tomto systému máme zaregistrovány dva výrobky, které dodáváme - měkkou pěnu Icynene LD-C-50 (pod SVT 2429) a tvrdou pěnu Icynene MD-R-210 (pod SVT 2442).
Nabízíme možnost realizace zateplení v rámci tohoto dotačního programu majitelům rodinných a bytových domů a odborné konzultace projektantům a energetickým auditorům.
Podrobné informace a videoukázky najdete na www.chytraizolace. cz
Podívejte se na ukázky zateplení ...

Podívejte se na indický televizní pořad The Leaders of Tomorrow, ve kterém se představí naše partnerská firma Pushpak

28. 08. 2013

Podívejte se na indický televizní pořad The Leaders of Tomorrow, ve kterém se představí naše partnerská firma Pushpak

Dnes jsme obrželi skvělou zprávu z Indie od naší partnerské firmy Pushpak, která byla nominována na The Leaders of Tomorrow (Vůdci zítřka) a bude představena ve speciálním dílu seriálu Home Decor & Handicrafts na největším indickém kanálu ET-NOW, který se zabývá byznysem. Live Stream tohoto kanálu najdete na: http://economictimes.indiatimes.com/et-now
Podívat se na něj můžete 7. září ve 22 hodin a 8. září v 18 hodin našeho času. Nenechejte si ujít tuto mimořádnou příležitost ... 

 


 

Velký zájem o naše příčky LIKOform na výstavě v Dillí

24. 08. 2013

Velký zájem o naše příčky LIKOform na výstavě v Dillí

V indickém Dillí se ve dnech 22. a 23. srpna konal "FM Zone India Leadership Summit 2013", na kterém náš indický partner firma Pushpak prezentoval naše systémové interiérové příčky LIKO-form®. Akce se aktivně zúčastnili i zástupci naší společnosti. Obchodní manažer a člen představenstva společnosti LIKO-S Jan Musil zdůraznil ve svém vystoupení přednosti přestavitelných příček, které jsou pro svou vysokou variabilitu a čisté řešení ideální k vytváření optimálního pracovního prostoru moderních firem. Generální ředitel firmy Pushpak C.S. Prakash jejich význam pro rozvoj indického hospodářství vyjádřil slovy: Přinášíme do Indie to nejlepší z Evropy.
Jsme rádi, že se naše interiérové systémy setkaly s velkým zájmem návštěvníků - architektů i investorů. Podívejte se na fotografie a přečtěte si úryvek z přípravy našeho indického partnera na tuto akci ...

Podporujeme kvalitní umění

15. 08. 2013

Podporujeme kvalitní umění

Naše společnost již tradičně podporuje kvalitní kulturní a umělecké akce. Stali jsme se proto i sponzory divadelního představení dramatu Romeo a Julie, které se uskuteční  v sobotu 31. srpna 2013 od 20 hodin na nádvoří Zámku Slavkov – Austerlitz. Zveme všechny naše obchodní přátele a jejich blízké na tento výjimečný umělecký zážitek, 

Pochvala ze Švýcarska

06. 08. 2013

Pochvala ze Švýcarska

Dostalo se nám poděkování od našeho švýcarského partnera, firmy AMINA Products, za nestandardní provedení a dodávku našeho systému pro svého zákazníka, sdružení VSEI se sídlem v Curychu. Montáž prováděla dceřiná firma společnosti Amina. 

Napsali o nás v podnikovém magazínu SFS Intec

26. 07. 2013

Napsali o nás v podnikovém magazínu SFS Intec

V podnikovém magazínu švýcarské firmy SFS Intec, podobném našemu Likosáčku, vyšel dvoustránkový článek o našemloňském úspěchu v Abú Dhabí, což byl i úspěch pro českou pobočku SFS Intec v ČR. Ta nám na zakázku dodala panty JUST 3D. SFS Intec je nadnárodní firma sídlící ve Švýcarsku s pobočkami po celém světě.

Naše příčky poputují do Švédska

23. 07. 2013

Naše příčky poputují do Švédska

V úterý 23.července k nám zavítali naši noví obchodní partneři, majitelé švédské firmy DIEDRICHS, manželé Stefan a Fahimeh Sedehi Fröberg. Firma DIEDRICHS má více než čtyřicetiletou historii a zabývá se převážně prodejem a montáží posuvných a skládacích stěn. Manželé Fröbergovi firmu koupili od jejího zakladatele v roce 2011 a navázali na dobré jméno, které tato firma ve Švédsku má. Rádi by svoje portfolio rozšířili právě o naše přestavitelné příčky. Z návštěvy naší firmy byli oba nadšení, hlavně z čistoty, zavedeného systému výroby a kontroly, technických řešení některých detailů a také s možností marketinkové podpory z naší strany.

Doporučení od firmy Honeywell

10. 07. 2013

Doporučení od firmy Honeywell

 Od našeho dlouholetého obchodního partnera firmy Honeywell jsme obdrželi dopis, ve kterém nám sdělují svou spokojenost s našimi výrobky a profesionálním přístupem našich kolegů a doporučují naši společnost svým zahraničním pobočkám . Přečtěte si jej ...

Hurá na prázdniny aneb Na dětech nám záleží

21. 06. 2013

Hurá na prázdniny aneb Na dětech nám záleží

Pavel Novák mladší se věnuje převážně programům a akcím pro děti a dospívající mládež. Naší společnosti na dětech záleží, proto jsme se rozhodli tyto jeho velmi záslužné aktivity finančně podpořit. Před odjezdem na prázdniny uspořádal pro děti velkou zábavní show na přerovském náměstí. Podívejte se na video a fotografie z tohoto hezkého odpoledne...

Nová hala naší Kovovýroby jako světový unikát

14. 06. 2013

Nová hala naší Kovovýroby jako světový unikát

V pátek 14.6. byla slavnostně otevřena nová hala naší Kovovýroby, která je unikátní svým systémem řazení vrstev obvodového pláště včetně dokonalého zateplení Chytrou izolací®, který máme v České republice patentově chráněný  užitným průmyslovým vzorem...

Dodáváme interiérové systémy do objektů s certifikátem BREEAM

06. 06. 2013

Dodáváme interiérové systémy do objektů s certifikátem BREEAM

Certifikát BREEAM Outstanding zahrnuje podrobnou analýzu a hodnocení kvality staveb v deseti různých kategoriích. Stavby s certifikátem BREEAM patří k nejmodernějším kancelářskám budovám na světě

Užitný vzor pro náš nový systém obvodového pláště

17. 05. 2013

Užitný vzor pro náš nový systém obvodového pláště

Poslední dubnový den jsme obdrželi osvědčení, kterým nám Úřad průmyslového vlastnictví ČR 22.4.2013 přiřadil pro náš nový systém obvodového pláště pro průmyslové haly užitný vzor.

Odborné školení našich partnerů z Indie

15. 05. 2013

Odborné školení našich partnerů z Indie

Projekt LIKO-S India dostává další konkrétní tvář. V týdnu od 15. do 20. dubna probíhalo ve Slavkově u Brna školení našich indických partnerů z firmy Pushpak. Podívejte se na obrázky ...

Poděkování za vstřícný přístup a kvalitní práci

05. 04. 2013

Poděkování za vstřícný přístup a kvalitní práci

V březnu letošního roku jsme v rekordním čase (za pouhých 18 dní) zateplili a zrekonstuovali opravárenskou halu pro firmu Destro, Kladno. Potěšil nás děkovný mail, který jsme za vstřícný přístup a kvalitní práci z firmy obdrželi. Přečtěte si poděkování a stručné informace z průběhu prací a prohlédněte si fotografie...

Napsali o nás

04. 04. 2013

Napsali o nás

Naši úspěšnou spolupráci s indickou firmou Pushpak, se kterou jsme měli na veletrhu India Engineering Sourcing Show 2013, který probíhal ve dnech 14. až 16. března v indické Bombaji, společnou expozici, sledují také média. Podívejte se ...

Pochvala za košický Cassovar

02. 04. 2013

Pochvala za košický Cassovar

V závěru minulého roku montovali naši slovenští kolegové jsme v kancelářích košického Cassovaru přestavitelné příčky Omega 100.1, prosklené příčky MICRA I a mobilní stěny LIKO-Space. Začátkem dubna nás potěšil děkovný dopis investora, který byl s jejich prací a zákaznickým přístupem velmi spokojen a doporučil by naši společnost i svým partnerům. Přečtěte si je...

Arch space LIKOnoe EquaBank Zámek Slavkov amsp czech green building council zasedack roku