Město mnoha tváří...

Město mnoha tváří...

Je až neuvěřitelné, jak se na relativně malém prostoru jednoho města mění prostředí.

Ze supermoderního, perfektně uklizeného centra plného luxusu a mrakodrapů se sídlem největších světových IT firem, se během pár minut dostanete rikšou do okrajových částí, kde v prádelnách používají žehličky ohřívané dřevěným uhlím, na ulici se prochází krávy a volná prostranství jsou plná odpadu všeho druhu.

Všude přítomné Hinduistické chrámy střídají muslimské mešity. Místní školy jógy a meditace jsou světoznámé. Východní učení a náboženství na vás dýchá na každém kroku. Hinduisté uctívají tisíce bohů úzce spjatých s přírodou, a přesto je ochrana přírody až na druhé koleji a hlavně vodní zdroje jsou značně znečištěné, v tomto se od nás mohou hodně naučit.

Město žije od rána do noci. Obchůdky, pouliční prodejci a řemeslníci nabízí své služby každý den od „deseti do deseti“. Kdo nezažil zdejší způsob dopravy, nepochopí, jak může celý systém fungovat. Všichni na sebe neustále troubí, přejíždí z pruhu do pruhu, hlavně aby nemuseli ani na vteřinu zpomalit, mezi auty se proplétají motorkáři. Za některé jejich manévry by se nemuseli stydět ani Hollywoodští kaskadéři.

Mým hlavním úkolem bylo zaškolení 2 místních techniků. Po týdnu odletěli do Čech Eliška s Tondou, takže jsem na chvíli byl „boss“ pobočky. 

Samozřejmě úkoly, které měli rozjeté, se nesměly zastavit. Hlavně věci potřebné pro zahájení výroby, zajištění ostrahy, všemožného vybavení obrobny i skladu a objednávky materiálu na vestavek. Do toho jsme měli na spadnutí velký projekt, který se nakonec podařilo vyspecifikovat, domluvit přípravu stavby a uzavřít smlouvu těsně před mým odletem domů. Montáž začíná v nejbližších dnech!

Z Exportního oddělení jsem zvyklý rychle se přizpůsobit zákazníkům z různých zemí, každý stát má svoje specifika a ke všem je potřeba přistupovat trochu jinak, proto pro mě adaptace na místní kulturu nebyla až tak složitá. Přesto se i taková drobnost jako zaplacení účtu za telefony ukázala být v místním systému poměrně složitá a stála nás spoustu času. I tohle patří k dobrodružství rozjezdu nové pobočky v úplně novém prostředí.

Těším se na další výzvy, které si vytvoříme!

Karel Hudec
R&D Technical specialist

LIKO-SZasedacka rokuCZGBCAMSP